Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

OğuzHan112 abi bugün hastaneden askerliğe elverişli değildir diye rapor hazırladılar 3.kez gittim hava değişiminde idim zaten komutan direk sevk etti izindeyken tekrar eden uyum bozukluğu diye yazdılar doktor muaf ettiler belge MSB tarafından imzalanıp hastaneye gelecekmiş. 17sinde gelir dediler süreç nedir bundan sonra söyler misin pek bilgi vermediler. Bitti mi yani artık sadece onu alıp teslim mi edeceğim.

Qwerkj
Askerliğe elverişsiz kararı verilmiş.
Birlik seni Evine ailene gönderir,, rapor önce şübeye sonra sana gelir,...

Askerliğe elverişsizdir raporu eline verilmez.
OğuzHan112 dediği gibi onaydan sonra dosya eline gelir. Birlik seni anında eve göndermelidir (TSK İç Hizmet Yönetmeliği Madde 281)

Teşekkürler sağolun. Tam olarak 17si dediler ondan önce çıkma imkanı oluyor mu yoksa tam o tarihte mi çıkıyor. E devlet üzerinden de alabilirsiniz demişlerdi.

E-Devlette E-İmzalı TSK Sağlık Raporu adı altında bir hizmet var, oradan takip edebilirsiniz. Süresi ile ilgili bir yorum yapamam.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
eskiyim E Devlette askerlik durum belgesi sorulama bölümü mü yoksa Sağlık Raporu hizmeti diye bir bölüm görünmüyorda. Dediğiniz büyük ihtimal durum belgesi sorgulama sanırım.

Selamlar, bugün komutanla konuştum bana elverişsiz kağıdı hazırlayacağını ve heyet e çıkmam gerektiğini söyledi. Bu arada bi kereleğine 15günlük hava değişimi aldım anksiyete den. Bu ayın 21inde psikiyatri randevum var psikiystriye ne demeliyim ve heyet e ne zaman çıkabilirim ve sonuç ne zaman çıkar yani ben eve en çabuk Kaç güne giderim uğraştırır mı? Yardım ederseniz sevinirim

isimsiz845 hastaneye gidiyorsun psikoloğa görünüyorsun pek dinlemez kısa kısa dinler yazar. Büyük ihtimal seninde uyum bozukluğu yanında komutan gitmezse büyük ihtimal 2. Hava değişimi alırsın 3.ye gittiğinde muaf tutar. Komutan da giderse direk muafta tutabilir kıta anket formu önemli en çok ona göre karar veriyorlar komutanın kanaatine göre. Sonra ilaç kullandın mı onlara dikkat ederler. Heyet genelde Perşembe günleri oluyor bazı yerlerde bazı yerlerde de perşembe cuma. Eğer elverişsiz derse de rapor MSB Ankara’ya gidiyor 1 hafta içinde e imza atılıp kontrol edilip hastaneye ve askerlik şubene geri geliyor. Heyetin kararı elverişsiz kararı sonrası sen sıhhi izinli sayılıyorsun askerlik yapmıyorsun evinde oluyorsun. Bu şekilde sistem her yere göre değişir tabi bildiğim kadarını anlattım.

Merhaba ben şuan hava değişimindeyim. İkinci 6 ayı yapmaktayım. GATA’da 3 hafta psikolojik tedavi gördüm. Askerlik yapmak istemediğimi söyledim. Psikolojim hiç iyi değil. Sonuç ne olur

Elverişsiz raporu için heyet süreçleri

Merhabalar, Anksiyete den bir kez hava değişimi aldm ve birliğime geri döndüm fakat bölük komutanı burada yapamadığını görünce beni çağırıp sana askerlik yapamaz dilekçesi hazırlıcam heyet e çıkacaksın çürük alcaksın dedi. Heyet e bir hava değişimi ile çıkmam mümkün mü? Yoksa 2 veya 3 hava değişimi şart mı? Bir de Anksiyete den heyet e nasıl çıkıyoruz kaç doktor oluyor. Diyelim heyet e çıktım bunun sonucu ne zaman belli olur. Elverişsiz sonucu çıkarsa aynı gün eve gidebilir miyim yoksa işlemler uzun sürüyor mu 1 hafta Ya da daha uzun kadar. Teşekkür ederim

arkadaşlar 2kez hava değişimi alan biri 3.kez komutanlar elverişlidir yazarsa muaf alabilir mi? Doktorda mı bitiyor bu komutanda mı? Daha önceleri elverişli değildir yazılı olsa bu sefer yazmazsa sevk edilince uyum bozuklugundan doktor ne yapar?

Herşey doktor kanaatinde biter,
Kıta işlevsellik formu tamamen formalite,iş hekimde biter,
Black334
İsimsiz123a
Özel sorularınızı buraya taşıyorum,özelden soru sormazsanız sevinirim,

Şöyle bir soru sormuşsunuz,

Abi selamın aleyküm bende askerim çok zor oldu kardeşimi kaybettim izne göndermediler ölüm raporu olduğu halde 6 günlük kendi iznimden gönderdiler şu an 6 günlük iznim bitti merkez komutanlığından gülhaneye sevk aldım psikiuatriye gittik babamla durumu anlattık intihar girişimim oldu babam anlattı ben anlattım yaşadıklarımı yatış verdi hastanede 6 yattım çıktım şimdi 14 gün hava değişim izini verdiler bişey olursa tekrar sevk alın gelin dediler bi daha gittiğimde nasıl olur,

Öncelikle kardeşine ALLAH rahmet etsin,sabırlar diliyorum.

Sorunuza cevap olarak,
Tedaavi başlanmıştır,hava değişimi bitimine 2 yada 3 gün önceden sevk alıp tekrar hastaneye gidebilirsiniz,hava değişimi uzatılır yada durumunuza göre muafiyet verilebilir...

Arkadaşlar yardımcı olur musunuz 13 gün önce heyetten elverişsiz kararı verildi ancak sistemi kontrol ediyorum rapor halen gelmedi e devlete hastaneye sordum 3 gün önce yarın düşer dedi halen yok. Komutanlarım Raporu bekliyor ben izindeyim zaten sıhhi. Ne zaman düşer tahmini bütün işleri engelliyor bir şey yapamıyorum halen kıta da görevimde görünüyorum zaten. Cevaplar mısın abi OğuzHan112

Düşer acele etmeyin,
Muaf olmuşsunuz,muaf olma tarihiniz belli,
Bir problem bir sıkıntı olmaz,

İş yoğunluğu veya sistemsel biraz gecikebilir,bundan sana bir zarar gelmez....
Qwerkj

Abim allah senden razı olsun abi kıta anket formunu alıp gitsem daha iyi olurmu sence doktor istemeden

Abi benim soruma da cevap verebilir misin müsait olduğunda sayfa 33

İsimsiz123a
Evet kıta işlevsellik formu ile gidersen daha etkili olur,

Selamlar, bugün komutanla konuştum bana elverişsiz kağıdı hazırlayacağını ve heyet e çıkmam gerektiğini söyledi. Bu arada bi kereleğine 15günlük hava değişimi aldım anksiyete den. Bu ayın 21inde psikiyatri randevum var psikiystriye ne demeliyim ve heyet e ne zaman çıkabilirim ve sonuç ne zaman çıkar yani ben eve en çabuk Kaç güne giderim uğraştırır mı? Yardım ederseniz sevinirim

Bişey söylememe gerek yok,şikayetlerin neyse onu söyleyeceksin.hekim şikayetlerine göre bir karar verecek .hekim elverişsiz kararı verip heyete sevk ederse heyet günü bellidir,o gün gidersin. Muaf tutulursan aynı gün evine dönebilirsin....

OğuzHan112
abi raporun en altında kıtasına teslim olcak diyo hava değişimi sonrasında ama doktor hastalığın devam ederse gel dedi

OğuzHan112
sence bu gidişimde sonuç ne olur abi çürük verirlermi hava değişimimi verirler ben birliğime gitmeden almak istiyorum komutanlar çok vicdansız kardeşim vefat etti cenazesine göndermediler 2 hafta sonra gönderdiler gitmeden olurmu abi

Hava değişimi sonrası birliğine teslim olabilir yazılmış,
Şikayetlerin devam ederse gel denilmiş,
Şikayetlerin devam ediyorsa tekrar hastaneye gidebilirsin, hava değişimi uzatılabilir,
İsimsiz123a

Hava değişimi yada elverişsiz kararı da verilebilir,bunun önü açık,
Ancak çok acil durumlar dışında daha çok birliğinizden devam edin deniliyor,

Şikayetlerin devam ediyorsa hava değişimi veren hekime tekrar gidebilirsin.

Yeterli cevaplarınızı verdik ,işlerim var.iyi günler...
İsimsiz123a

Abi selamun aleyküm bi konuda yardımına ihtiyacım var 3 4 aydır geceleri uyuyamıyorum psikoloim çok gozuldu ve 3 ay sonra askere gidicem insanlardan kaçmak istiyorum sürekli kötü birşey olucakmış hissi ve şüpheliyim ölmek istiyorum diye avazım çıkana kadar bağırıyorum her gece bugünde mi kabusla uyanıcam diye uyku uyumaya korkuyorum kız arkdaşım beni tert edicekm i beni beklicek mi korkusu içimi kemiriyo ve çok sevdiğim yakın bi arkadaşımın 5 yaşındaki kardeşi ellerimde kafası koparak öldü unutamıyorum hep rüyalarıma giriyo nefes alamıyorum 1 ayda yaklaşık 20 kilo kaybettim gün içinde 1 kere yemek yiyorum yada yemiyorum iştah falan kalmadı çok korkuyorum kendime birşey yapıcam diye devlet hastanesinde uyum bozukluğu raporu alıp askere gittiğimde komutanlara göstersem ve ordan hastaneye sevk alabilirmiyim nolursun bana bu konuda yardımcı ol Allah rızası için

hayatım boyunca hiç kalablık ortamlarda toplu olan yerlerde uyumadım 5 te kalkmadım geceleri geç saate uyumadım nasıl yapıcam bilmiyorum sanki o askerlik benim sonum olcucak hissi çok korkutuyo beni

piresman1
Sana cevap yazdım ben,
Yinede yazalım,

Hekim veriyorsa alabilirsin bunda bir sııntı yok,
Ayrıca bu kadar şikayetlerin varsa doktora gidebilirsin,tedavi başlanır rahatlamış olursun,
Özel konularına girmeyeceğim,

Birliğimden devam edeceğim diyorsan,birlik amirine durumu anlatıp sevk ile hastaneye gidebilirsin. Kıta işlevsellik formu almayı unutma. Muhtemel hava değişimi verilecek,şikayetler devam ederse tekrar hava değişimi akabinde muafiyettir.

Bu kadar kendini bunaltma,

kıta işlevselli formunu komutandan istediğim zaman vermeme durumunda ne yapmam lazım abi

OğuzHan112 abi tekrar bakar mısın bugün askerlik durum belgesi sorgulattım ve sistem 17/04/2022 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazıyor bu sefer. Normalde dün terhise tabii yazıyordu belirli tarihte muaf olmuştum dün cevap verdin neden böyle yazdı bilgin var mı

Üst Alt