Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Yapamıyorum veya yapabiliyorum demenle olmaz,
Şikayetin ne onu doktoruna söyle o senin için bir kararara varacaktır.

Sıhhi izni sana kim verdi ?

Doktor verdi git memleketine dedi ama komutanlar beni yollamadı

Son düzenleme:
Kanunlara uygun doktor bir karar vermişse buna uymak zorundalar,
Niye yollamadılar buna bir şey diyemem,
Kanunlara uygun bir şekilde,Doktorun verdiği karar yasal hakkınız,

Ben koğuşa giremiyordum komutanlar koğuştan çıkmayacaksın diyolar Bende dışarı gidiyom girmek istemiyorum ne yapmalıyım

Birisi yardım etsin arkadaşlar ne desek hava değişimi ya da muafiyet verirler zor durumdayım yardım etseniz bişe olmaz lütfen

Varliksizinsan
Sorunlarını anlat uyuyamıyorum de devamlı düşünüyorum de bişeyler söyle hava değişimi alırsın ben 2 kere aldım yarın heyete gireceğim inşallah benim işim olur benimde ailevi paikolojik sıkıntılarım var

Berat abi sen ne dedin acaba bana yardım edermisin instagramdan ez.ihtiyar hesabim

Varliksizinsan
Söylediğim gibi,
Doktorun yasal olarak yazma yetkisi varsa,kanunlara uygun bir şekilde bir karar vermişse verdiği karara uymak zorundalar,kim olursa olsun,
Bunu hekime söyleyebilirsin,

Diğer konu,
Siz şimdi neredesiniz ? 10(on) gün sıhhi İzin verildi ama yollamadılar dedin,
hırzlıca soru cevap yapalım. Varsa bildiğimiz yardımcı olalım....

Tam olarak şikayetlerin ne?onu da yazıver...

Ben şuan Ankarada kendi birligimdeyim abi

Abi uyuyamıyorum iştah sıfır bunalıyorum koğuşa giremiyorum korkuyorum insanlarla konuşamıyorum komutanlarla konuşurken heycanlaniyom nefes alamıyorum sürekli ağır bir karamsarlıga giriyom zaman zaman kaza yapmıştım karşı taraftaki insanların o yaralı halleri geliyor insanlar tarafından dişlaniyorim ben artık tahammül edemiyorum abi birinin ağzını burnunu kırarım gözüm donmeye başladı korkularım ve sinirim git gide artmaya başladı

İlaç verdiler hiçbir işe yaramıyor vicudum bitik gibi hiç bise yapmak istemiyorum zaman zaman ölmek cazip gelmeye başladı nisanlimla kavga edip duruyok ayrılacak diye korkuyorum kafayı yememe az kaldı abi

Anladım,
Tekrar sevk alıp hastaneye gidin,giderken
amir görüşü(kıta işlevsellik formu) götürün.
amirlerin askerlik yapamaz diyorsa hekim bunu dikkate alıp hava değişimi yada muafiyet verebilir,

Şikayetlerin (Anksiyete bozukluk.)
Bu şikayetleri olduğu gibi hekime söyleyin,

Muaf olursunuz ama işler biraz ters gidiyor gibi,
Tekrar hastaneye gidin,gittiğin hastanede başka psikiyatri varsa ona gidin,

Duruma göre tekrar konuşuruz,
Kendine yada başkasına zarar verme gibi düşünceleri kafandan at,daha fazla zor duruma düşer sıkıntı çekersin.
Sabırlı ol...
Varliksizinsan

OğuzHan112
Abi bugün heyete girdim psikiyatrim askerliğe elverişli değildir yazdı heyete girdim boy kilo ölçüldü sabah sonuç çıkacak son kez soruyorum ne olur abi??

Beratinyoq
Çürük almışsın kardeşim aynısı bana olmuştu hayırlı olsun.

Nerede askerlik yapıyordun reis ?

Selamlar, ben kanuni iznimi kullanarak 6gün için memlekete geldim. Pazartesi günü iznim bitiyor. RDM dosyam açık anksiyete ve sosyal fobi tanıları var. Ben dönmek istemiyorum en azından 6gün rapor hakkımıdakullanmak istiyorum bunun için sivilde kendim rapor alarak devlet Hastanesi'nde psikiystriye gitsem rapor alabilir miyim ya da hava değişimi? Yoksa askeri şubeye mi gitmem gerekiyor onlar mı sevk ediyor. Pazartesi günü iznim bitiyor ve dönmek istemiyorum

isimsiz845

İzinde hastaneye sevki askerlik şubesi vermiyor. merkez komutanlığı veriyor. en yakın merkez komutanlığına gidip hastaneye sevk al. ben izindeyken merkez komutanlığından sevk aldım. hastane 1 ay hava değişimi vermişti. izindeyken muaf olmak çok zor. aciliyet gerekmediği sürece muaf etmiyorlar hava değişimi veriyorlar. muafiyeti genelde ( Madde bağımlıları, İntihar vs ) gibi olaylarda veriyorlar. durumun çok acil değilse vermezler hava değişimi alırsın. ama ailenle gidip bir şansını dene benim arkadaşım izindeyken annesi ile gitmişti. doktorla annesi de konuşmuştu arkadaş muaf oldu askerlikten. doktorun vicdanına da bağlı. annenle beraber git durumunu o da anlatsın doktora alma ihtimalin olur. eğer muafiyet değil de hava değişimi verirse. hava değişimi bittikten sonra tekrar askerlik şubesinden hastaneye sevk al bu sefer hastaneye yatışını iste 5-10 gün psikiyatri kliniğinde yatarsın muafiyet verirler.

Abi ben daha kötü oldum burda dura dura sıhhi izinin 8 günü kalbim yanıyor gibi aglamalarim daha çok olmaya başladı sürekli karamsarim karanlığın içine çekiliyor gibiyim hicbirsey yapmak istemiyorum ölmegi daha çok düşünmeye başladım insanlar üstüme üstüme geliyor deliriyor gibiyim aklıma sahip çıkamıyorum düşünmekten başım ağrıyor artık uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum artık nişanlımla konuşunca kendimi biraz topluyordum ama artık onla bile aram açılmaya başladı konuşsam iyi gelecek gibi ama konuşamıyorum kıza derdimi anlatıyorum rahatlıyor gibi oluyorum ama üzülünce ben daha da kötü oluyorum hayal kuruyordum simdi o da yok ölecek gibiyim burda insanlardan çekindiğim için banyo yapamıyorum korkularım sinire dönmeye başladı insanlar üzerime çok gelince sinirlenip dövmekten korkuyorum ne yapacam bilemiyorum kendimi ayakta tutamıyorum

Birlik amirin kimse ona anlat durumu.
Hastaneye yollasın seni. Hastayım dayanamıyorum diye anlat...
Sıhhi İzin verilmiş kullandırmamışlar,orasıda çok ilginc...
Çok fazla müdahale edemiyorum,sitenin bazı kuralları var, yoksa her tarafı karıştırır dünyayı ayağa kaldırırım.

İsterseniz tekrar birkez daha birlik amirine gidip durumu anlatın.
Olmuyorsa başka bir şekil çözüm bulmaya çalışırız...

Tamam abi pazartesi gidecem yanına konuşmaya calisacam konuşamıyorum adam kızacak diye korkumdan kapıda nefesim kesiliyor kalbim duracak gibi oluyor salak gibi geri dönüyorum

Bende muaf aldım ankaraya gitti kağıtlarım umarım bu yoldan sonrasında ordanda onay verirler bir ton kağıt v.s topladım
Sürec gerçekten tüketti beni tedavime başlıycam burda işde maddiyatı düzeltiyimde

Gece Olcay sen ne dedin kardeşim bana da söyle lütfen beni de muaf etsinler

Abi ben burda yazabiliyorum ama insanlarla konuşamıyorum bu piskolokta olsa hele kadın olunca nefes alamıyorum yine ağlamaya başlayacak gibi oluyorum anlatamiyorum

Muaf yada hava değişimi almanız için şikayetelerini olduğu gibi söylemen gerekir,.
Başka yardımcı olamazlar sana,

Peki.

İnş senin için iyi olur her şey,birlik amirine gidip sevk al hastaneye. Umarım muaf olursun. Olumsuzlukları gördükce bende gerildim,

Üst Alt