Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Arkadaşlar bende hava değişimin ilkindeyim acemi birliğinde alıcam komutanlarım değişicek gelen komutanlar nasıl olucak hiç bir fikrim yok dertli dertli duruyorum bir köşede bugün içmeye gidicem sabaha kadar içiçem nasıl olcak ne olcak bilmiyorum ama dönmek istemiyorum ama ne kadar dönmek istemesekde tedavi altındaykende oraya dönüp ilk gün revire gidip yada rdm bunu bilmiyorum hastaneye sevk almamız gerekiyor sanırım sonra sorunlarımız devam ettiğini hatta şiddetlendiğini söylememiz gerekiyor suna inanıyorum biz burda sorunlu insanlar olarak gerçekten hepimiz aslında cok iyiyiz sadece kendimize zararımız ve birliğimize zararımız ama dişimizi sonuna sıkmamız lazım sanırım bakın daha demin babam üzüntüden kalbinde sorun cıktı şimdi ben oraya geri dönücegim günü düşünüyorum hepimiz aynıyız biliyorum en azından birbirimize yardımcı olalım telefondan v.s muaf alan arkadaşlar bize adımları anlatsın lütfen nasıl yaptınız ne yaptınız lütfen rica ediyorum

Burda abilerimiz yardımcı oluyor sağolsunlar bir şekilde hallediyorlar hepimizin derdine deva olmaya çalışıyorlar biliyorum hiç birimize yetmiyor farkındayım ama doktorlarda ilkinde veremiyor onlarada hak vermemiz gerekiyor cünkü tsk ne hakla ilkinde veriyorsun diyor kimisi ikincisinde alıyor kimisi muaf alamıyor hava değişimi git gel yapiyor farkındayım ama bende aynı durumdayım uyuyamıyorum duramıyorum yapamıyorum yemek yiyemiyorum nasıl olcak soruları kafamda ama biraz salıp dışarda olma mutluluğuna varmamız gerekiyor sanırım herkez ana kuzusu biz farklıyız kabülleniyorum sorun yok ama bunun bir umut ışığı var diğerlerinin umut ışığı yok diğerlerinin hiç birşeyi yok belkide özlemden ne yapicakları belli bile değil ama bizi doktorlar biliyor 1 ertelemem var 1 hava değişimim var ve iyi değilim bunu herkez biliyor komutanlarada bunu anlatıp bir an önce cıkmayı düşünmemiz gerekiyor ama bunu düşünürken abartmadan düşünmemiz gerekiyor kendi kendimizi parçalasakda prosedürde neyse o işliyor istersen öl kimsenin umrumda olmaz ciddiyim cünkü cok fazla palaskayla bakışarak bunu düşündüm ama dediğim gibi birbirimize bir şekilde ulaşığ discorda v.s moral verelim yada muaf olanlar nasıl oldular orda dinleyelim o ışığı nasıl gördüler v.s

OğuzHan112 Merhabalar abi tekrardan bir sorum olucaktı sana yardım eder okursan sevinirim ben şimdi ilaçları sgk olmadığından dolayı hep nakit aldım perşembe günü doktora cıkıcam sorunlarımı dönmek istemediğimi bana yardım etmesini v.s orda yaşadıklarımı anlatıcam 1 ayımı aldım daha öncede psikiyatriye gittiklerim görünüyor v.s şimdi ben bu raporu acemilikte aldım diyelimki bana git orda işlemlerini hallet v.s dedi ilaç tedavisi v.s dedi abi ben orda usta askerken gittiğim gün rdm yada revire psikiyatri sevk istiyicem değilmi kendim yoksa yapmam gereken farklı bir şeyler varmı teşekkürler abi yoksa burdaki doktor beni direk burda heyete cıkarabilirmi =?

Keyfi ve nedensiz olmamakla beraber,
Hekimler isterse ilk heyette direkt muaf tutar, bunu kimse sorgulayamaz,ben öyle uygun gördüm dedi bitti...

Ancak ve ancak,
Bazı kaideler bazı prosedür ler vs. Uymasalarda ılımlı yaklaşmak gerekir ve o şekil yapılıyor, ast üst amire kanun koyucuya saygı niteliğinde...

Şimdi sizin soru.

İkinci hava değişimi sonrası muaf olacaksınız. Birliğinize döndüğünüzde amirine durumu anlatıp sevkini istersin...
GeceOlcay34

Keyfi ve nedensiz olmamakla beraber,
Hekimler isterse ilk heyette direkt muaf tutar, bunu kimse sorgulayamaz,ben öyle uygun gördüm dedi bitti...

Ancak ve ancak,
Bazı kaideler bazı prosedür ler vs. Uymasalarda ılımlı yaklaşmak gerekir ve o şekil yapılıyor, ast üst amire kanun koyucuya saygı niteliğinde...
Abi bu cevabı benim için mi yazdın? Forum kullanmayı pek bilmiyorum. İyi akşamlar

Etiketlediğim arkdaşa yazdım.

Sizin soruyada bakalım,
isimsiz845

Keşke istismara uğradığınızda bunu ailenizle paylaşsaydınız,
İçe atmak saklamak psikolojik olarak insanı yorar, şuan için bunu anlatın diyemem,bu kolay bir şey değil, ama fikrimi almak istrrseniz bunu ailenizle paylaşın, büyük bir yük üzerinizden kalkacak, desemde sizin için için çok zor farkındayım,

Diğer konu,
(Zile basldığında,korna çaldğında,telefonum çaldığında kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. sürekli sıcak basıyor ve kaşınıyorum. Sürekli kötü bir şey olacak düşüncesi içindeyim)

Bu şikayetler anksiyete boz) eşlik eden panik atak (panik boz)

Askr kodlarda uyum boz olarak gecer,

Muhtemel hava değişimi,sonrası tekrar hava değişimi,sonrası muafiyet....

Abi RDM doktoruna bile açıklarken utancımdan ağladım. Evdekiler öğrenmesin diye yalvardım. Bunu ailemle paylaşmak yerine ölmeyi tercih ederim.

Geri dönüşünüz için teşekkür eder iyi aksamlar dilerm. hastane sevk sonrası sonucu buradan paylaşacağım

Arkadaşlar yarın hastaneye gidiyorum OğuzHan112 abi yarın kıta dışında hastaneye gidiyorum bakalım kıta anket formu yollarlar umarım yollarlarsa burda muafiyet almaya çalışıcam umarım alırım annemde benimle gelicek yüzümde dövmeler olduğu için bana pek inanmıyorlar yada inanmak istemiyorlar daha bitmedi ama hava değişimim bakalım nasıl olucak nasıl biticek :(

Birliğime dönmek zorunda olduğum söylendi gün bitmeden kıta anket doldurulmuycağı raporlarımı birlikteki revire götürcem
ordanda hastaneye sevk istiycem bakalım nasıl olucak :)

gece olay @ısımsız 2iniz için konusuorum suankı psıkılojınızı anlıorum bende 2 ay önce muaf oldum askerlikten bu psıkılojıyle askerlik zor ALLAHIM HEPINIZIN YARDIMCISI OLSUN BEN 2 HAVA DEGİŞİMİNDDN SONRA MUAF ALDIM KIMISI 2 İNCİDD ALIR KIMISI 2 İNCİ HAVA DEGİŞİMDEN SONRA ALIR AMA GENELLİKLE 2 HAVA DEGİŞİMİNDEN SONRA ASKERDEN MUAF TUTULUR RAHATSIZLINUZ VAR ZORLA KIMSE KIMSEYE ASKERLIK YAPTIRMAZ ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

Ekama8526e Kardeşim teşekkürler birliğe gidince zaten direk raporlarımla gidicem madem kıta anket göndermiyorlar uğraşmak istemiyorlar orda uğraşıcaklar mecbur benimle cünkü raporlu bir hastayım ve ben babamın zorlamalarıyla asker oldum yoksa ertelememde var herşeyim tamam burdaki hastanelerden epikrizlerimi topluyorum işde belgelemeye çalışıyorum hepsini komutanlarım bana inansın diye yüzümde dövmeler v.s olduğu için kimse bana inanmak istemiyor dualarınızı bekliyorum acıkcası yoksa orda kendime bişey yapicam diye endişe içindeyim ama dişimi sıkıcam arkadaşlarıma zarar vermekten korkuyorum kriz geldiğinde yada bir anlık hafletle firar edip hayatımı karartmayı istemiyorum :(

elverişli değildir raporu aldıktan sonra ne kadar sürede muaf oldun bende gözden aldım geçen hafta ne kadar sürede sisteme düşüyor muaf diye bana ön rapor verdiler hastaneden onu teslim etcem şubeye sonra sürec nasıl işliyor anlatabilirmisin rica etsem dosyamı onlar şubeye göndrecekmiş ne kadar sürede tamamen biter

Buldum fax numaralarını doktorların onayladığı bir belge var elimde kıta kanaat istedikleri bunu ASAL aracılığı ile ileticem bakalım resmi belge göndermek zorundalar diye düşünüyorum cünkü hastane ilgileniyor gönderirken nasıl gönderiyor nasıl oluyor bir fikriniz varmıdır acaba :)

Uyum Bozukluğu

Arkadaşlar her konuda bilgi verilmiş bazı konularda verilmemiş doktorum bana kanaat ve işlevsellik formu istediğini bunu bir şekilde getirmem gerektiğini söyledi bende bilmediğimden fax numarası felan sordum komutanıma 30 gün geçmeden veremem dedi ama elimde benim raporlarım var ve gerçekten askerlik yapamıyorum duramıyorum ilaçlarımı 1 sene alamadım covidden dolayı önceden aldıklarımda sgk olmadığından kayıtsız paralı diye geçiyor ama dediğim gibi bir ton psikiyatri gittiğimin raporları var ve bunları epikrizlerimi topluyorum antep islahiye şubesine doktorun istediği kağıdı faxlarsam göndermek zorunda kalılarmı =? yada 30 gün bitiminde aile bireyimden biriyle gitsem askerlik yapamıycagımı acıklasa sorun olurmu verirlermi hemen cünkü ben acemi birliğinde 4 günde hemen askeriyeden psikiyatri heyet sonra direk postalandım burda doktora gittim belgeler v.s v.s testler v.s istediler eğer kıta kanaati verirseler kıtamdan uzakta muafiyet alma olasılığım nedir asker olan biri bunları acıklaya bilirmi bipolar hastalığım şizofreniye dönüyor cünkü askeriyede daha kötü oldum :'( OturanBoğa abi sende okur yanıtlarsan sevinirim teşekkürler

kıta anket ve raporlarımı aldım herşeyim hazır suanda sadece başka iki doktorum meslekten istifa etmiş onlardan alamadım görüşlerini ama aslı gibi 2 tane bipolar olduguma dair tanılar var onları sunucam doktora kapalı zarfta kıta kanaatim geldi raporlar var içtiğim ilaçların receteleri var 1 senelik ilaç dökümüm boş ama sgk yoktu benim o yüzden receteleri sunucam mecbur dua edin bana 23ünde gidicez bakalım ne diyicekler görelim ama herkes seni muaf tutar göndermezler diyorlar :)

Abi benim problemlerim var yapamıyorum insanlarla konuşamıyorum beni disliyolar dalga geçiyorlar koğuşa giremiyorum komutanlarla konuşamıyorum konuşurken nefes alamıyorum daralıyorum bunalıyorum delirecem nerdeyse bugün gittim ilaç verdi ama uyku için uyamakta istemiyorum kabus görüp duruyorum 1 ay sonra gel dedi ama dayanamam hava degisimi ya da çürük almak istiyorum yoksa cidden sivil hayatım yok olacak nişanlıyım her gün kavga ediyoruz ayrılma derecesine geldik annemle babamla konuşamıyorum bile intihar en güzel çözüm gibi gelmeye başladı yardım edin lütfen

Nasil aldın abi ben gittim olmuyor geceleri uyuyamıyorum koğuşa giremiyorum nefes zor alıyorum 2 ay oldu askerliğe gireli bi türlü alışamadım doktora gittim bana ilaç verdi kullanamıyorum ama iştah yok bişe yiyemiyorum haliyle ilacına içemiyorum komutan 3 gun sonra tekrar göndereceğim dedi ama ne olur ne biter

Bizim sağlık amirligindeki rdm doktoru mal adama nefes alamiyom komutanlarla konuşamıyorum dedikçe derin derin nefes al diyo kafayı yiyecem adam hava değişimi almamam için elinden geleni yapıyor delirecem
Bi yardım edin ya

Varliksizinsan Diyeceğin tek şey psikiyatriye gitmek istiyorum ilaçlar yan etki yaptı nefes alamıyorum daralıyorum bu beni öldürücek
Yapamıyorum deniyorum hergünün sabahında kendime gelmeye çalışıyorum uykumu alamıyorum yemekleri yiyemiyorum isterseniz bütün bölüğüme sorun onlarda şahit neden bana inanmıyorsunuz de bu tür konularda 1 ci hava değişimi sonrası birliğine dönüceksin yada direk iner inmez askerlik şubesine gidiceksin psikiyatri sevk istiyceksin anlatıcaksın psikiyatriye durumu komple burda nasıl yazdıysan o senden evrak v.s herşeyi istiycek kıta anket işlevsellik formu v.s ilaç yazın dayanamıyorum diyceksin ya intihar edicem yada kendime zarar vericem artık o noktada ne yaşıyorsan onu anlatıcaksın ama daha önceden psikiyatri gitmediysen işin çok çok zor öyle bir durumda eğer lgbt üyesiysen sıyırırsın anca pacayı benim raporlarım olduğu halde alkol yüzünden anca gönderdiler ama 4 cü gün cıktım ben gittiğim gün paranoid hastalığım bir anda baskı yapmıştı kurtuldum derken hastalıktan orda daha kötü hale geldi asosyal bir insandım zaten ölüyor gibi oldum

Abi burda oldu askeriyede bi kaç kez sağlık amirliğine gittim ama adam sinir bozucu bir insan bana yapar diyip yolluyor deliriyorum biri bana inanmayınca veya hakkımda kötü bise diyince kafayı yiyorum sürekli ağlıyorum doktor ilaç tedavisi verdi verdiği ilaç zombi ediyor beni akşam biraz etkisi geçince ölsem bundan iyi hiçbir şeyi yapamayan ağlak sulu gözlü bir insan olmaktansa ölmek daha cazip geliyor. Durmak istemiyorum 2 hafta sonra koğuş boşken ilk defa buldum yeni duş aldım surkeli temizlenemiyorum insanlardan iyice soğudum hatta ailem ve nişanlimdan da seviyorum hatta çokkk ama artık bişe hissedrmiyorum kimseye karşı bu durum beni daha kötü ediyor doktor 1 ay sonra gel dedi ama dayanilacak gibi komutana dedim komutanım halim yok felan gönderdi ama adam beni dinliyor gibi yapıp bişeyin yok diyip yolluyor geri sevk vermiyo napacam abi yardım edin hava değişimi ya da muafiyet almam Lazım aslında sadece muafiyet almam lazım 2 ay olmuş asker olalı hiç alışamadım buraya kadar aileme olan sevgim yüzünden geldim ama artık dayanamıyorum

Abi benden bu kadar ruhum bunaliyor kalbim sıkışıyor burda durmak istemiyorum ya 😭 şurada biri yazdimi diye kontrol etmekten bile bıktım

Varliksizinsan Kardeşim nerede askerlik yapiyorsun bilemiyorum ama seni sevk etmemeleri büyük problem 2 ay askerlik yapmışsın diye sana yaptırıyorlar yoksa yaptırmazlarda başlarda eğer bişeyin yoksa sonradan olan bir olay olmuyor bu artık rol yaptığını sandıkları için sana hiç bir şekilde izin vermiyorlar hastaneye sevk etmiyorlar ilaçlar içirip seni orda zaman geçirmen için tutuyorlar bilemiyorum artık amirin ne düşünüyor ne yapmaya çalışıyor

Abi git gide kötü oluyorum ama napim anlamadim 2 hafta sonra kontrole gidecem ne diyim napim

Varliksizinsan Anlat kardeşim anlat inandırmaya çalış 2 aylık askersin deniyorum olmuyor yapamıyorum de dayanamıyorum ya intihar edicem yada firar edicem artık dayanamıyorum bişeyler söyle ne yaşadığını ben bilememki canımın içi bak bende ayın 23 ünde kaderim belli olucak kıta hastanesi dışında komutanlarım ariyor merak ediyorlar beni senin komutanların sana inanmadıkları için bu sıkıntıyı yaşıyorsun 2 ay sonradan ben yapamıyorum cümlesine zor inanıyorlar madem dayanamıyorsun hastasın başta neden söylemedin diyorlar anladınmı senin bir şekilde ikna kabiliyetini kullanman gerekiyor nerden askersin sen =?

Ankaradayım abi ilaç verdiler bütün yan etkilerini yaşıyorum ne diyecem onu bile düşünemiyorum

Black334 Ben hava değişimin deyim ama arkadaş cıkamamış 2 aydır asker ankarada hiç bir şekilde inandıramamış galiba kendine

Hayir ilaç tedavisi başlattılar ama yan etki yaptı pazartesi gidecem ne diyecem ne yapacam bilemiyorum bu konuda bilgisi olan birisi bana yardımcı olur mu ez.ihtiyar instagram adresim nolur mesaj atin

Varliksizinsan kardeşim ben sana ne diycegini söyledim zaten ilaçın bütün yan etkilerini herşeyi yaşıyorum artık hayatıma son vericem dayanıcak gücüm kalmadı yada firar edicem gücüm kalmadı dayanıcak dirayetimde kalmadı diyceksin komutan sana inanırsa gönderir inanmazsa göndermezki :'( aynılarını bende yaşadım

Komutan gönderecek rdm doktorunu aradi bizim revirci pazartesi gata Komutan elverişlidir derse yinede hava değişimi verirlermi

Üst Alt