Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Abi birliğime zaten döneceğim demek istediğim bana " Antisosyal kişilik Bozukluğu " olduğuma dair bir rapor vs lazım hastaneye gitsem tanı olarak bir epikriz vs alamazmıyım ? bu raporları yanımda götüreyim orada psikiyatriye çıktığımda vereyim böylelikle muaf olmam daha kolay olur. zaten antisosyal kişilik bozukluğu olanlar askerlikten muafmış ben gidip orada doktora bende antisosyal kişilik bozukluğu var desem bana bu tanıyı sana kim koydu vs diyecek inanmayacak. bu yüzden bi rapor vs lazım

@OğuzHan112

Askeriyede psikiyatri hastalıkları uyum bozukluğu olarak gecer, bunlara gerek yok. Uyum bozukluğundan muaf olursan olacaksın...

Ama illa öyle diyorsan sana kim anti sosyal kişilik bozukluğu demişse ona git. Benin diyecemlerim bu kadar..

Anladım Abi bir şey daha sormak istiyorum ben sürgün yemek istiyorum Hakkari'den bunun için ne yapmam lazım ? Ailem komutanla konuşsa sürgün verir mi başka yere ?

@OğuzHan112

saol dostum şuan yoldayım umarım yardımcı olurlar en son pazartesi sabah yemek yiyebildim çok kötü durumdayım..

oguzhan112 abi selam abim ben biliosun 30 eylülde. Muaf oldum. Şimdiki sürec ne olur asıl rapor tahmının ne zaman gelir e. Devlete girdim 12ayın 31 2021 e kadar askerkikle ilisi yoktur yazıor abi

oguzhan112 tesekkür ederim abi herşey için rabbim hepmızınden razı olsun bazen sızlerı kızdırdık ama kudurumuxa bakmayın RABBİM herkesin yardımcsı olsun

Oğuzhan abi bugün annemle birlikte askerlik şubesine gittik. annem her şeyi anlattı durumunun kötü olduğunu intihar ettiğimi falan şube de elinden geldince bana yardımcı olmaya çalıştı. astsubay seni hastaneye sevk edelim dedi. ben de hastaneye sevk etseniz bile heyete sokmuyorlar çünkü " birliğine katılabilir " kararı verdiler dedim. öyle bir şey yok sokarlar gene dedi rahatsızsın falan dedi. Beni aile hekimine sevk etti aile hekimim beni hastaneye psikiyatriye sevk edecek durumum ne olur tekrar heyete sokarlar mı ?
OğuzHan112

eyuboo
Olmayacak hiç bir şey yok ,

Birliğine gitsen daha rahat ve kolay muaf olurdun,onu anlatmaya çalıştım. Heyete sokarlarmı sokmazlarmı bu konu hakkında net bir şey söyleyemem...

Ekama8526e
Sıkıntı yok,sen rahatsan önemli değil...

OğuzHan112 Abi oraya gidince geri peki muaf olma durumum ne olur bir kez geldim hava değişimine daha önce ikinci ye direk muaf mı tutarlar yoksa tekrar hava değişimi mi bir çok kişi 3.de diyor da anlatır mısın biraz sonrası ne olur cevap verir misin abi

Uyum bozukkukları,
Genelde 3.heyette muaf tutuluyor.

1.veya 2. Heyette de muaf tutulabilir,bunun önü açık.
Genel olarak 3. Heyette . .
qwer121

OğuzHan112

Şimdi abi ben 1 kere hava değişimine geldim komutanlar askerliğe elverişsizdir yazıyor ilaç filan kullanıyorum hala sorunlarım devam ediyor 12 gün sonra teslim olacam gittiğimde bidaha sevk edecekler yine elverişsizdir yazacaklar 2 hava değişimini alsam nasıl olur 2 Cide muaf olabilirmiyim yoksa 2 ci hava değişiminden sonramı muaf olurum komutanlar 2 ci hava değişimini al 3 Cüde göndeririz diyor sence nasıl olur belirsizlik beni tesirginlerştiriyor yoruldum artık

Cevabı kopyalamışsın, tekrar etmenin anlamı yok bence,

Oğuzhan abi bugün hastaneye gittim doktorla görüştüm doktor elinden geldikçe yardımcı olmaya çalıştı ifakat aynı hastane bana 1 kez hava değişimi verdiği için tekrar heyete işlemi göremiyorum ilkte yatış verdi fakat ben kabul etmedim çünkü akıl hastanesinde kaldığım için tekrar yatmak istemedim. bana dedi ki o zaman git birliğine teslim ol oradan 1 tane daha hava değişimi al 2 olacak. sonra memleketine geldiğinde askerlik şubenden hastaneye sevk al çürüğe ayıracağız seni dedi
OğuzHan112

Oğuzhan abi psikiyatri kliniği nasıl bir yer ? akıl hastanesi mi? yoksa daha mı farklı doktor bana Hakkari mi yoksa Psikiyatri kliniği mi hangisini tercih ediyorsun diye bende kararsız kaldım eğer kliniğe yatarsam durumum ne olur ? Istanbul'da ki Eski gata olan Sultan Abdülhamidhan hastanesine verdi yatışımı ben kabul etmedim. orada beni odaya kitlerler mi ? Bakırköy'de akıl hastanesinde kapıyı üstüme kilitlediler iğne falan vurdular orası da öyledir diye korkuyorum. sence yatışı kabul mü etsem ?

@OğuzHan112

Eyuboo belki senden kötüyüm kimseyle konuşmuyorum evden çıkmıyorum içtiğim sigarayı kolumda söndürüyorum kendime insanlara zarar vermekten korkuyorum ama böyle yapmıyorum eğer cidden psikolojik sorunun varsa yaptırmazlar dön birliğine ruh gibi gez uyuma durumunu anlat seni gönderirler bukadar kasma bence kaderinde ne varsa hayırlısı o olsun ama emin ol çürük aldıktan sonra çok iyi olacaksın bizim durumumuzda çok insan var bende çok kötü durumdayım evin tek çocuğuyum evde annem tek kalıyor elleri sakat babam dışarıya çalışmaya gitti ben 10 gün sonra teslim olacam 2 hava değişimini alırsam çürük alırım alamazsam eşşek gibi yaparım şunun şurasında 100 günüm var ama alacam inat ettim çünkü kendime zarar veriyorum deli olacam diye korkuyorum insanlara zarar vermekten korkuyorum

Selamün aleyküm oğuzhan abi ben 15 ekimde birliğime teslim oldum komutan kıta anket formu hazırladı askerliğe elverişli değildir yazdı hastaneye çıktım bu sefer ki doktor başka biriydi eski doktorun tahini çıkmış bu doktor bana daha önce hava değişimi aldın mı diye sordu bende 1 kez aldım dedim. Bu sefer 2.ci hava değişimini verdi. çıldıracağım ya hava değişimi istemiyorum dedim prosedür gereği vermek zorundayım dedi. şu an ktmdeyim bilet kestim eve gelicem abi geldiğimde askerlik şubesine gidip hastaneye sevk alsam muaf olur muyum ? 2. hava değişimi oldu. komutan dedi askerlik şubesinden sevk al kıta anket formu isterlerse biz yollarız dedi.
OğuzHan112

eyuboo
Kardeşim bende 21 gidiyorum komutan gel bidaha gönderecem dedi fazla kasma sabırlı ol 3 cüde muafsın ama iyi olsanda belli etme 3 cüde doktor iyi olduğunu anlarsa ilaç tedavisi verip birliğine dön der

Beratinyoq

Kardeşim merak ettiğim ben eve gelicem askerlik şubesinden hastaneye sevk alıcam 3.cü çıkışım olacak acaba muaf ederler mi kafam karışık benim psikolojinin asla düzelmez artık

Kaç hava değişimi aldın ? bu arada ben 1 gün akıl hastanesinde yatışım oldu. bunun faydası olur mu çürük almam da ? doktora soylemedim akıl hastanesinde yattığımı elimde raporda var ama bu sefer söyleyeceğim.

eyuboo

Ben birkere aldım perşembe gidiyorum yine alıcam 3 cüde zaten heyet muaf tutuluyor bildiğime göre bence gidip birliğinden Alman daha kolay olur

Beratinyoq

Sivilde muayene olduğum doktor birliğine git 1 tane daha hava değişimi al sonra tekrar askerlik şubesinden hastaneye sevk al seni çürüğe ayıracağız demişti.

Abi birliğime teslim oldum karantinada kaldım 4 gün 3 4 saat önce geldim komutanım kıta anket formunu herşeyi hazırlamış yarın hastaneye gidicem hava değişimi veririm bidaha

Muhtemelen tekrar hava değişişimi,sonrası muafiyet,
Kesin sonuc hastaneye gidince netleşir..
Direkt muafiyette olabilir...
Beratinyoq

OğuzHan112
İkinci hava değişimini aldım abi doktor askerlik yapmak istiomusun dedi yapamıyorum olmuyor dedim diğer geldiğinde heyete çıkacaksan direk dedi sonuç nolur

OğuzHan Abi Allah rızası için yardım et Hakkari'de Ktmdeyim salı günü hastaneye çıkacağım akıl hastanesinde kaldığım epikriz raprorumda uzman doktorlar f43.2 Ağır strese reaksiyon uyum bozukluğu ve f32.2 psikotik ağır depresif nöbet tanısı koymuşlar. raporumu doktora göstereceğim durumum ne olur ? muaf olur muyum yoksa 1 kez daha mı hava değişimi verir ? eğer hava değişimi verirlerse 2 kez hava değişimi almış oluyorum memleketime gelip askerlik şubesinden hastaneye sevk alsam memleketimde muaf olur muyum ?
OğuzHan112

OğuzHan112
İkinci hava değişimini aldım abi doktor askerlik yapmak istiomusun dedi yapamıyorum olmuyor dedim diğer geldiğinde heyete çıkacaksan direk dedi sonuç nolur

ikinci hava değişimini almışsın Askerlik şubesine git hastaneye sevk al muaf ederler büyük ihtimalle hava değişimi raporunda ne yazıyor?

Üst Alt