Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

@eyubo uyum bozuklu 3üncüde muaf tutuluor ama 2ide de verilebilir

Merhaba yardım eder misiniz ben uyum bozukluğu ile hava değişimine geldim daha önce 1 ay sonra bitti tekrar döndüm ve hastaneye tekrar sevk edildim kıta anket fornu ile kıta anket formunda komutanlar bu şubede askerlik yapamaz diye belirtip imzaladılar detayları yazdılar kullandığım ilaçları falan bende tekrar hastaneye gittim psikolağa durumu anlattım yapamıyorum dedim tedavi başlatalım ilaçlarla dedi ben istemiyorum kullandım zaten dedim ve kararı net olunca tartıştım biraz orada güvenlik falan çağırdı geri dön haftaya gelirsin dedi bende ordan çıkıp gittim eve döndüm tekrar birliğe dönmedim yaklaşık 2 aydır firardayim askerde çok sıkıntılar yaşadım hastanelik durumlar oldu kavgalar oldu boştan yere tek taraflı cezalar yedim zarar gördüğüm halde dövülüp hastanelik olduğumda da ve sürekli titremem var ve vücuduma zarar vermisligim de oldu nasıl bı yol izlemeliyim lütfen yardım edin tekrar dönsem muaf olma imkanim ne daha önce dozları arttırılarak ilaçlarda kullandım ama fayda etmedi ne yapmalıyım lütfen yardım eder misiniz lütfen..

firar olman durumu kötüye getirdi birliğine teslim olman gerek yoksa mahkeme açılır sana başın derde girer

Nasıl bir çeşit anlamadım ki 😊

Ekama8526e
Doktorlar kaç kez hava değişimi aldığımı biliyor mu ? yoksa kendin mi söylüyorsun ?

qwer121
Mahmemeye çıkmaya çalış hakime anlat hakim seni mahkeme kararıyla hastaneye sevk eder çürük alırsın bazı kişilerin bu şekilde çürük aldığını gördüm.

Beni bakırköy akıl hastanesine yatırdılar ilaç verdiler iğne falan vurdular daha kötü oldum

Askerlik şubesine ailem sordu buraya gelsin sevk edelim tekrar demişler nasıl olacak yani biraz anlatır mısınız daha önce bi firarim oldu gece gittim sabah jandarma aracılığı ile teslim oldum geri sonra işte hava değişimine geldim gittim doktor öyle diyince bu sefer tamamen gittim ilk firarda herhangi mahkeme falan olmadı bu durumda ben askerlik şubesinden sevk alıp birliğe dönünce ne oluyor direk hastaneye ordan gitme imkanım yok mu ailem de gelecek yoksa direk gittiğim gün mahkeme vs mi oluyor ailem anlatmak istiyor doktorlara durumu çünkü.

qwer121

Ailene söyle ihbar etsin seni jandarmaya jandarma geldiğinde jandarmaya durumunu anlat mahkemeye çıkmak istediğini söyle

Şube seni kandırmak içinde öyle demiş olabilir. artık bende o birliğe dönmemek için her yolu deniyorum. gidip en yakın hastaneye psikiyatri kliniğinde ailenle beraber gidip doktora durumunu anlatın seni hastaneye yatırsınlar çürük alırsın belki. ben en son çare silah bulup kendimi yaramayı düşünüyorum.

Ben kafama koydum hayatımın son günlerini yaşıyorum. bu hafta içinde ya silah bulup kendimi yaralayacağım ya da halat bulup kendimi asıcam.

@eyubo KARDEŞİM herşeye bir çare vardır. Ama ölüme yoktur daha yaşayacak çok günlerin olacak bundan emin ol. Korkma komutanlar yine senı swvkedecektir bundan emin olablrsn

@eyubo KARDEŞİM herşeye bir çare vardır. Ama ölüme yoktur daha yaşayacak çok günlerin olacak bundan emin ol. Korkma komutanlar yine senı swvkedecektir bundan emin olablrsn

Birliğe teslim olduktan sonra sevk alırsam yine hava değişimi verirler diye korkuyorum. sürekli git gel yapmak istemiyorum. 1 defa hava değişimi aldım. elimde akıl hastanesinde yattığım rapor var durumum ne olur korkuyorum sevk etmezler diye.

@eyubo kardeşim 2incide çürük alırsın ben heyetteyken adam 2inci de aldı emin ol alırsın

Oğuzhan Abi Allah rızası için yardım et. ben sivilde hastaneden 1 ay hava değişimi aldım. hava değişimi kararına " 1 ay hava değişimi uygundur tekrar birliğine katılabilir oy birliği ile karar verildi " yazıyor. ben bu hava değimi kağıdıyla askerlik şubesine gittim durumumun kötü olduğunu anlattım birliğe tekrar dönmek istemediğimi söyledim. bana hava değişimi bitimine kala gel tekrar seni aynı hastaneye sevk edeceğiz dediler. ama hava değişimi aldığım hastane " tekrar birliğine katılabilir kararı verdik " deyip senin birliğine teslim olman lazım. daha heyete sokamayız deyip kafalarına göre iş yapıyorlar. şimdi benim anlamadığım askerlik şubesi neden o zaman tekrar sevk ediyor ? Allah rızası için cevap ver abi
OğuzHan112

@eyubo kardeşim 2incide çürük alırsın ben heyetteyken adam 2inci de aldı emin ol alırsın
Durumun ciddiyse alırsın mesela bende hiç iyi değilim artık beynimi yicem benim sorumum askerlik değil benim sorunum yaşadıklarım sorunlarım ruh gibiyim artık ilaç içiyorum intihar düşünceleri kendime zarar verme düşünceleri basen donuyorum kalabalığa giremiyorum insanlardan nefret ediyorum iştahım kesildi 106 kilodan 91 kiloya düştüm baş ağrıları baş dönmeleri kasılmalar titreme rüyalar artık sağlığıma kavuşmak istiyorum

Birliğe teslim olduktan sonra sevk alırsam yine hava değişimi verirler diye korkuyorum. sürekli git gel yapmak istemiyorum. 1 defa hava değişimi aldım. elimde akıl hastanesinde yattığım rapor var durumum ne olur korkuyorum sevk etmezler diye.

Hakkari çok uzak geri dönmek istemiyorum psikolojim bozuluyor orada. ve şu an Hakkari'de psikiyatri doktoru yok istifa etmiş. hastanede sürekli doktorlar istifa ediyorlar. bekle çıkaracağız seni hastaneye diye 1 ay beklemiştim çıkarmadılar doktor yok diye. Van'a sevk ediyorlarmış Van'da psikiyatri doktoru varmış

Oğuzhan Abi Allah rızası için yardım et. ben sivilde hastaneden 1 ay hava değişimi aldım. hava değişimi kararına " 1 ay hava değişimi uygundur tekrar birliğine katılabilir oy birliği ile karar verildi " yazıyor. ben bu hava değimi kağıdıyla askerlik şubesine gittim durumumun kötü olduğunu anlattım birliğe tekrar dönmek istemediğimi söyledim. bana hava değişimi bitimine kala gel tekrar seni aynı hastaneye sevk edeceğiz dediler. ama hava değişimi aldığım hastane " tekrar birliğine katılabilir kararı verdik " deyip senin birliğine teslim olman lazım. daha heyete sokamayız deyip kafalarına göre iş yapıyorlar. şimdi benim anlamadığım askerlik şubesi neden o zaman tekrar sevk ediyor ? Allah rızası için cevap ver abi

OğuzHan112

Beni dinlemiyor sun, nasıl yardım edeyim?

Şube sevk eder, ancak hava değişimi yada muaf olma şansın yok,tedavi başlayıp birliğine yollar, birliğine dönmen gerekiyor keza öyle karar verilmiş, çok fazla abartıyorsun. Boşu boşuna kendini bunaltıyorsun. Adam gibi birliğine dön, sevk ederler niye etmesinler, hastaya zorla askerlik yaptırmazlar, benim sana yardım etme şansım ancak bu kadar. Doğru olan bu .stres yapma bana güven. Birliğine dön...
Sivilden muaf alamazsın uğraşma.

Başka yardım nasıl edeyim. Doğru yolu gösteriyorum elimden gelen bu...

Bazı prosedürler var hekimler bunun dışına çıkamaz. Birliğine yollamışsa gitmen lazım,ordan daha kolay muaf olursun...

Abi birliğe gidip oradan muaf olmazsam 1 kez daha hava değişimi alırsam sivile gelip sivilden askerlik şubesinden tekrar hastaneye sevk alsam 3.cü çıkışım olacağı için muaf olur muyum ?

Merkez komutanlığına gidip durumu anlatsam beni başka hastaneye sevk etseler ne olur abi ?

@OğuzHan112

Sen birliğine dön, oradan daha kolay olacak, direkt muafda olabilirsin, sevk ederler bu kadar stres yapma.

Benim diyeceğim bu. Birliğine dön...

OğuzHan112

Allah razı olsun Anladım abi cevapların için sağol son sözüm ben o birliğe dönemem artık abi 12 gün sonra teslim olmam lazım ama ben dönmeyeceğim her ne kadar psikiyatriye ne kadar psikolojim bozuk intihar edicem dediysem inanmadı. gerçekleştirmenin vakti geldi son günlerimi yaşıyorum kendimi asacağım biliyorum arkamdan annem çok perişan olacak ama başka çarem yok silah bulup kendimi yaralayacaktım ama bulamadım. her şey için sağol abi hakkınızı helal edin.

OğuzHan112 abi bana da yardımcı olur musun ne yapmam gerek Askerlik şubesine ailem sordu buraya gelsin sevk edelim tekrar demişler nasıl olacak yani biraz anlatır mısın daha önce bi firarim oldu abi gece gittim sabah jandarma aracılığı ile teslim oldum geri birileri ikna etti yardım etti sonra işte hava değişimine geldim gittim doktor tedavi diyince bu sefer tamamen gittim ilaç falan yazacakmış kullandım zaten fayda etmedi fazlası ile kullandim askerde dozları arttırılarak ilk firarda herhangi mahkeme falan olmadı bu durumda ben askerlik şubesinden sevk alıp birliğe dönünce ne oluyor direk hastaneye ordan gitme imkanım yok olur mu ailem de gelecek yoksa direk gittiğim gün mahkeme vs mi oluyor ailem anlatmak istiyor doktorlara durumu çünkü. Bu konu da bana yardımcı olur musun abi detaylıca eskisi gibi ihbar falan jandarma eve gelme durumu yok çünkü şubeye gidince de ne olacağı belli değil onu bilmiyom kimisi diyor sevk veriyor iki gün içinde katiliyon tekrar babama da sevk ederiz birliğe demişler falan sadece kısa geçmişler ne yapmam lazım abi yardım eder misin

Şuan firardaysanız şubeye gidip birliğine dön,kacmayla sorun çözülmez aksine zora sokar,
Direkt birliğine de gidebilirsin, gerisini oradan halldersin...
qwer121

OğuzHan112 Abi oraya gidince geri peki muaf olma durumum ne olur bir kez geldim hava değişimine daha önce ikinci ye direk muaf mı tutarlar yoksa tekrar hava değişimi mi bir çok kişi 3.de diyor da anlatır mısın biraz sonrası ne olur

Abi Bakırköy Akıl Hastanesinde 1 gün kaldım elimde epikriz raporu var onu da yanımda götüreyim mi işe yarar mı ?
OğuzHan112

OğuzHan112 abi son kez bir şey söylemek istiyorum kusura bakma abi Ben daha önce 1 kez hava değişimi aldım birliğe teslim olduğumda eğer 2. kez daha hava değişimi verirlerse tekrar evime gelip askerlik şubesinden hastaneye sevk alsam buradan muaf olabilir miyim ? kaç hava değişimi verme hakları var ? ve kaç kez hava değişimi aldığımı doktorlar görüyor mu ?

Abi ben birliğimi değiştirmek istiyorum buna kim karar veriyor ? komutan yerimi değiştiremez mi? veya nasıl sürgün yerim? Ailem komutanı arayıp konuşacak
OğuzHan112

OğuzHan112 Abi oraya gidince geri peki muaf olma durumum ne olur bir kez geldim hava değişimine daha önce ikinci ye direk muaf mı tutarlar yoksa tekrar hava değişimi mi bir çok kişi 3.de diyor da anlatır mısın biraz sonrası ne olur cevap verir misin abi

iyi akşamlar askerlik yaptığım yerden 21 gün memleketimde şubeden sevk alıp devlet hastanesinden 30 +30 hava değişimim var yardımcı olurmusunuz sonuç ne olur stresten ne ailemle ne eşimle anlaşabiliyorum artık içime kapandım iyice umudum kalmadı hiçbişeye çenemde başımda boynumda ağrılarla uyanıyorum yemek yiyemiyorum

ff0707 kardeşim öncelikle sıkıntlarınızı anlıyabiliorum vee benimde başimdan gecti ben daha 5 gün önce muaf oldum. Subeden sevk alıp çürük alamassınız. Birlinize gidiniz 2incide ya muaf olur sun yada birdaha hava degişimş verilir ama 3üncüde 100 de yüz muaf olursunuz doktorun kanatıne baglı 2incidede olabikirsinz sakın olun ve birlinize dönüp hastaneye sevk isteyin bize güvenin eminim muaf olursunuz.

Abi Allah rızası için yardım et biliyorum seni çok meşgul ediyorum ama yardımına ihtiyacım var. Akıl hastanesinde kaldığımda doktorla konuştum bana sende " Antisosyal kişilik bozukluğu " var dedi. ama bi epikriz vs bir şey vermedi verdiği epikrizde sadece f43.2 uyum bozukluğu yazıyor. benim Antisosyal kişilik bozukluğu olduğumu gösteren epikriz veya rapor nereden alabilirim ? birliğe giderken orada ki psikiyatriye sunmam için lazım.

OğuzHan112

Valla kardeş her şeyi anlattık,ne yapman gerekenide anlattık,

Senin birliğine dönmen gerekiyor, heyet o şekilde karar vermiş .

Birliğine gidiceksin, sevk alıp hastaneye gideceksin, epikrize gerek yok. Nasıl anlatalım başka.. yani birliğinden halledeceksin. Sivilden olmazzz,
eyuboo

Üst Alt