Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Selamın aleyküm abim abi ben psikiyatriden hava değişimi aldım ilaçlar kullanıyorum mardinde askerim psikolojim çok bozuk kıta işlevsellik formu istedi doktor bölük komutanımız elverişsiz yazdı heyet ne kararı verir yardımcı olursan sevinirim abi yarın heyete çıkıcağım

Tedavi ve hava değişimine rağmen şikayetler devam ediyorsa,(Uyum bozukluğu) askerliğe elverişsiz kararı verilecektir, zaten komutanların görüşüde bu yönde,

Tekrar hava değişimi verilebilir, veya direkt muaf edilebilir, hekim kanatine bağlı. Uyum bozukluğu genelde 3. Heyette muaf tutuluyor...

oguzhan112 abi selam abi durumumu biliosun 2 kez 21 gün hava degişimi aldım bugün komutanlarım kıta anket formu doldurdu askerlie elverişsiz dediler rdm astegmeni de aynu sekil yazdı psıkıyatriye gittim. Ama 2inci çıktım doktor yoktu baskasına verdiler kıta anket formumu bakti ayaktan sevk kuruluna sevk dedi abi bide önceden 2 tane hava degişimi aldım kagıtları istedi onlarıda verdim bana hiç soru sormadı yarın dedi 1.30 heyette ol dedi fotaraf istedi sence ne olur abi lütfen cevabb

Inşallah abi hiçbişey sormadı öncekı hava degişimi raporlarımı istedi bakalım ne olacak ALLAH büyük abi

Inşallah abi hiçbişey sormadı öncekı hava degişimi raporlarımı istedi bakalım ne olacak ALLAH büyük abi

Abim tekrar rahatsız ettim abi kıta komutanım bölük komutanım elverişsizdir yazdı bu gün hastaneye gittim işlemleri tamamladım yarın heyete çıkıcam inşallah muaf olurum rdm komutanıda elverişsiz yazdı

Uyum bozukluğundan 21 gün hava değişimi aldım birliğime döndüm tekrar muayene gittim bu sefer muaf oldum
Beratinyoq

Hava değişimimin bitmesine 13 gün var. kararda " birliğine teslim olabilir " yazmışlar. ama benim durumum kötü. askerlik şubesi hava değişimi bitimine kala gel biz seni hastaneye sevk edeceğiz. dedi. tekrar muayeneye gideceğim ama hastane " birliğine dönebilir " kararı vermişti. askerlik şubesi tekrar sevk etti. ne olacak ? artık kafayı yemek üzereyim silah bulup kendimi yaralamayı ve öldürmeyi düşünüyorum.

@eyubo bende senin gibiydım kardeşim ama mecburwn birline gitkı senı sevkedsinler sonra muaf kararı alırsın

Ekama8526e

knk Hakkari Yüksekova'da askerim psikolojik travmalar geçirdim. arkadaşlarım Faaliyetle karakola giden araçla mayına bastılar takla attılar. ben o sıra hastanedeydim. hastane de olmasam bende o aracın içinde olacaktım. bir kaç gün sonra da dağlıcaya giden bi arkadaşımın araçlarına saldırı oldu. her gün bizim karakola saldırı oluyor. her gün bir olay oluyor. Korkuyorum artık öleceğim diye helikopter geçtiği zaman felan psikolojim bozuluyor. sürekli halüsinasyon görüyorum geceleri bağırarak uyanıyorum başımda annem bekliyor bazen. artık sokakta yürürken bile korkuyorum her an bir şey olacakmış gibi hissediyorum. geçen günde birlikten bir arkadaşım intihar etti kafasına sıktı. eğer ben bir daha oraya dönersem kafama sıkarım. Bu yaşananları psikiyatriye anlatmadım 1 ay hava değişimi almıştım

Kıta anket formunun bir süresi var mı ? yoksa aynı kıta anket formuyla tekrar muayene olabiliyor musun ?

eyuboo
Okudum yorumunu sen fazla abarttın eğer öyle bir şey varsa belirtilerin zaten gözlemlenir hava değişimi bitince birliğine döneceksin doktor heyet ne yazdıysa onu uyhulayacaksın zaten senin durumunu biliyorlar doktora gidersin çürük raporu almak için konus
eyuboo
Okudum yorumunu sen fazla abarttın eğer öyle bir şey varsa belirtilerin zaten gözlemlenir hava değişimi bitince birliğine döneceksin doktor heyet ne yazdıysa onu uyhulayacaksın zaten senin durumunu biliyorlar doktora gidersin çürük raporu almak için konus

Karar verdim firar edecektim ama annemin hatrı için etmeyeceğim kafama intiharı bile koymuştum ama annem çok üzülüyor artık elinden bir şey gelmiyor. perişan oldu. annem komutanı arayıp konuşacak yapamadığımı falan söyleyecek. 14 ekimde Hakkari'ye birliğime teslim olacağım ama tek korkum hastaneye sevk etmezler diye korkuyorum. 1 kez hava değişimi aldım 2.ci çıkışımda kirpide patladığımızı falan anlatacağım durumum ne olur ?

@eyubo bende korkuyodum sevketmez die ama sevkettiler kardesım emin ol ederler annei üzmee herşey güzel olacak

Ekama8526e
kardeşim bende f43.2 uyum bozukluğundan aldım 1 kere 2 ciyi alırsam nasıl olur herkes 3 de muafsın dio

beratınyop kardeşim kimisi 2incide ben mesala 3üncüde aldım. Ama. Muaf olursun ona eminım

@eyubo. Kardeşim doktor onayladıktan sonra heyette sıkıbtı yok spru yk sadece karar verior

@eyubo. Kardeşim doktor onayladıktan sonra heyette sıkıbtı yok spru yk sadece karar verior

Ben bu olaylardan dolayı izne geldim izinde 1 ay hava değişimi aldım olaylardan dolayı 1 gün Bakırköy Akıl Hastanesinde kaldım hastanede yattığıma dair elimde Epikriz raporu var işe yarar mı orada ?

Ben Hakkari KTM'ye gideceğim Hakkaride doktor yokmuş Van hastanesine götürürler. Annem komutanımı arayıp her şeyi söyleyecek hastaneye yollamalarını falan yapamadığımı falan söyleyecek karakol komutanı beni daha önce hiç görmedi ama çok iyi bir komutandı. inşAllah kıta anketime askerliğe elverişli değildir. gibi olumsuz şeyler yazar. Allah'ın izniyle bu sefer çürük alıp dönerim KTM'de çok kişinin 1 kez hava değişiminden sonra çürük aldığına şahit olsun. Allah büyük

@eyubo KARDEŞİM İNŞALLAH AMA MERAK ETME SEVKEDERLERR. ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

Ekama8526e

Amin kardeşim. Eğer Bana 2. Kez hava değişimi verirlerse memlekete gelip Askerlik şubesinden hastaneye sevk alıp memlekette 3.ye çıkacağım için muaf ederler mi ?

Üst Alt