Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Peki size her şeyi anlattım, ne yapacağını nasıl olacağını sonucun ne olacağını söyledim.

Bize inancın yoksa soru sorma o halde...

Kalkmış firar gezeyim diyorsun, işi zora sokmak için elinden geleni yapıyorsun...

Ben sana muaf olacağını söylemedim mi?
Ayetmi inmesi lazım?

oguzhan112 abi kusura bakma özür dilerim inan hiç iyi deilim. Abi korkuyoum tek korkum gittiğimde komutanlarım ya sevketmesse die abii inan hiç iyi deilim vallahi yemin ederim özür dilerin abi

İyi olamadığını biliyorum ,tedavi başlanmış ise yetersiz,. Tekrar düzenlenmeli,

Firar gezersen işi zora sokarsın er yada geç yaptırırlar sana,
O yüzden öyle sacmalık yapayım deme, sabırlı ol, birliğine dön. Muaf olup dönecksin...

OğuzHan112. SAGOL ABİ ALLAH SENDEN RAZI OLSUN İNŞALLAH ABİ MUAF OLURUM ABİ. KENDIMI ÇOK ÇARESİZ HİSEDİORUM. KENDİMİ BİRLİME DÖNECEM ABİ İNŞALLAH SEVKEDERLER TEK KORKUM O SAGOL ABİ SENDEN

Merak etme, mutlaka sevk ederler, sakin olursan herşeyi yoluna koyarsın.

oguzhan112 İNŞALLAH ABİ İNŞALLAH. RABBİMİN İZNİYLE İNŞALLAH SEVKEDERLER SONRASI NE OLACAKSA OLSUN ARTIIK ÇOK YORULDUM

Abi 1 kez hava değişimi aldıktan sonra tekrar 2. sefere çürük veremiyorlar mı ? ben 2.ci sefere çıkacağım psikiyatriye bu sefer annemde gelecek anlatacak her şeyi durumumun kötü olduğunu falan. ben geçen gün bi anlık psikolojiyle kollarımı bileklerime kadar komple jiletledim. şah damarımı kesiyordum annem tuttu. 2. sefere çıktığımda 2.ci hava değişimini vermek mi zorunda direkt çürük veremiyor mu ? yoksa doktorun vicdanına mı bağlı ?
OğuzHan112

Olmadı gidip en yakın bi hastaneye psikiyatri kliniğine yatmayı düşünüyorum

Direkt muaf edilebilir,bunun önü açık.

Uyum bozukluklarında genel kaide 3. Heyette muaf ediliyor.
eyuboo

Anlaşılan şu ki kendime zarar vermediğim sürece doktorlar psikolojimin bozuk olduğuna inanmıyor. hava değişimi veriyorlar. diğer kolumu da komple jiletleyeceğim öyle çıkıcam karşısına o zaman anlar psikolojimin bozuk olduğunu

Oğuzhan abi Allah rızası için yardım et abi nolur ben bugün hastaneye gittim ortopedi kanat skapuladan beni fizik tedaviye sevk etti. fizik tedavi doktoru bu fizik tedaviyle geçmez seni askere almamaları lazımdı dedi nörolojiye sevk etti bugün nöroloji doktoru yoktu. bende heyette bi yetkiliyle konuştum bana hava değişimi vermişti heyet 1 ay hava değişiminde " bittiğinde birliğine teslim olabilir " yazıyordu bana neden birliğine teslim olmadan tekrar muayeneye geliyorsun ortopedi işlemin bitti senin artık falan dedi. sonra askerlik şubesi beni tekrar psikiyatriye sevk edecek dedim bana öyle bir şey olmaz biz karara birliğine teslim olabilir kararı verdik neden kafana göre iş yapıyorsun dedi. Askerlik şubesini arayıp söyleyeceğiz dedi. Abi durumum çok kötü askerlik şubesi hava değişimi bittiğinde gel seni sevk edeceğiz tekrar dedi. ama heyetteki yetkili birliğine teslim olman lazım diyo. ne olacak şimdi ? Şubeyi ararlarsa sevk işlemi iptal olur mu ? çok kötüyüm abi firar etsem mahkemeye falan çıksam mahkeme kararıyla tekrar hastaneye sevk falan alamazmıyım? veya gidip bi psikiyatri kliniğinde yatsam ne olur ?
OğuzHan112

@eyubo kardesim aynı sprun bendede var mecbur birline gidmen lazım sevk ederler seni tekrar

Ekama8526e

Ben şu an sivildeyim sivilde 1 kez hava değişimi aldım sonra geçen gün askerlik şubesine gittim şube hava değişimi bittiğinde gel seni hastaneye sevk edelim dedi. bende bugün bi işlem için hastaneye gitmiştim gitmişken heyete bi sorayım dedim. heyetteki yetkili öyle bir şey olmaz biz hava değişimi kararına " birliğine teslim olabilir " kararı verdik dedi. Bende beni tekrar psikiyatriye sevk edecek şube dedim. yetkili de biz şubeyi arayıp konuşacağız öyle şey olamaz dedi. ne yapacağım bilmiyorum şube tekrar sevk edeceğiz dedi ama bunlar arayıp söylerlerse iptal mi ederler

@eyubo inşallah olmaz öle bişey kardesim allah gönline gpre versin hepımızın

@eyubo inşallah olmaz öle bişey kardesim allah gönline gpre versin hepımızın

Amin kardeşim. eğer tekrar sevk verip muayene etmezlerse. firar edeceğim bu sefer mahkeme kararıyla hastaneye sevk almaya çalışırım. olmadı gidip en yakın hastanenin kliniğinde yatış yaparım o zaman durumum ne olur bilmiyorum. çünkü hiç iyi değilim sürekli intihar düşünceleri geliyor aklıma. duvarlar üstüme üstüme geliyor sürekli halüsinasyon görüyorum. geceleri bağırarak uyanıyorum. 1 gün bakırköyde akıl hastanesinde kaldım. bu durumda geri dönmek istemiyorum birliğe eğer dönersem kafama sıkarım.

oguzhan112 aynı durum bendede ve ben suan aglayarak gidiyorum olmasa kendımı kesecem

kardeşim sen 2 kez hava değişimi almışsın zaten 3.cü çürük eğer sivildeysen hava değişimi kağıdını al askerlik şubesine git. hastaneye sevk al 3.cü çıkışın olacağı için direkt çürük verecekler.

Anlatmaktan ben usandım siz sormaktan usanmadınız,..

İkinizde hava değişimi sonrası birliğinize dönüyorsunuz,

Muaf olacağınızı söyledik, biraz sabır dedim, size yardımcı olamaya çalışıyorum ama kafanıza göre iş yapacaksanız bana soru sormayın o zman .

Size doğru olanı anlatmaya çalışıyorum, ne olacağını nasıl olacağını kac kez söyledim...

İkinizde muaf olacaksınız bundan eminim ben.
Yok biz kafamıza göre takılacağız diyorsanız siz bilirsiniz....

Artık cevap dönmeyeceğim...
eyuboo

Ekama8526e

Abi bugün hastaneye gittim. hastanede heyette ki doktorla konuştum. doktor dedi ki Ben nöroloji uzmanıyım sırtında büyük ihtimal sinirlerde hasar oluşmuş askerlikten men edilirsin. deyip beni EMG testine yolladılar teste gireceğim doktor dedi ki hava degişimi bittiğinde birliğine teslim olman lazım ama gitmek istemiyor san komutanlarınla konuş sana birliğnden hastanemize sevk yazsınlar dedi. Abi komutanla konuşsam Hakkari'de ki birliğimden hastaneye sevk yazar mı gerekirse annemle konuşturayım ne olur cevap ver abi
OğuzHan112

Üst Alt