Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Varliksizinsan Kardeşim herşeyi anlat sonrasında emin ol hava değişimi verir hiç bir detay atlama sonrasında eğer yapamıycagına inanıyorsan ondan sonrası sende bitiyor :)

Abi kusura bakma ama 1 sorum daha olacak yapamıyorum diyim mi beni vatan haini ilan ederler mi kafasında yoksa yardımcı olurlar mi

Varliksizinsan kardeşim yapamıyorsun ne vatan haini psikolojin kaldırmıyor diye kimse seni vatan haini ilan edemez korkma o yönden bazı insanlar askerlik gibi şeyler için uygun değillerdir kaldıramazlar

Saol abi içim rahatladı ben şimdi gidip diyim koğuşa giremiyorum duş almak için koguşun boş olup eşyalarımı almam lazım duvarlar üstüme üstüme geliyor nefes almam zorlaşıyor insanlar grup halinde gezince korkuyorum komutanlar ile konuşamıyorum derdimi ifade edemiyorum heyecanlanıp ağlıyorum yalnız kalmak istiyorum karanlık bir odada intihar bazen kurtuluş gibi geliyor kalbim sıkışıyor sanki göğüs kafesim tarafından ruhum çıkmak istiyor ama çıkamıyor gibi ağlamak istiyorum sürekli verdikleri ilaç beni daha kötü etti 4.gun bıraktım zombi gibi ediyordu 2017de kaza yapmıştım karşı tarafta 2 kişi çok kötü durumdaydi onların kaza halleri gözlerimin önüne geliyor kendimi hep suçlu hissediyorum ne yapacağımı bilemiyorum sürekli herseyi unuturken o olayları unutamıyorum kendimi diğer insanlar gibi olamadığım için daha çok kötü oluyorum. bunlar benim sıkıntılarım abi sence verirlermi

Tamam abi peki bidaha devam ederse sıkıntılarim sivilde memleketimde alabilir alabilirmiyim muafiyet ya da hava değişimi ben Adanaliyim

Varliksizinsan Sen hava değişimi aldıkdan sonra kardeşim 1 hafta sonra direk askerlik şubesine git
Psikiyatriye sevk istiyorum de ordan hangi hastaneyi istiyorsan sevk alırsın sonrasını zaten anlatırsana doktor
Ama komutanlarınla konuş yapamadığı v.s anlat onlar kıta anket formuna ne yazarsa o geçerli kardeşim benim

Varliksizinsan Kardeşim bende ayın 23 ünde gidicem kendi şehrimde hastaneye lütfen bana dua et umarım muafiyet alabilirim ama ben çok fazla psikiyatri gitmiştim sadece 1 sene ilaç kullanmadım ondan önce full ilaç kullandım sence ne olur durum bipolar ve paranoid var bunlar şizofrene döndü sanırım

Beyler bol bol dua edin kendinize sabır edin bende sizin gibiydim sabredemiyordum ama sonunda Allah'ıma şükürler olsun bende 15 gün önce aldım çürük " Antisosyal kişilik bozukluğu " askerliğe elverişli değildir diye. ben Hakkari'de askerdim tabi ben izne gelmiştim İstanbul'a 8 günlük kanuni izne geldiğim gün kendimi astım beni bakırköye götürdüler akıl hastanesine yatırdılar 1 gün akıl hastanesinde kaldım ardından psikiyatriye sevk aldım. anlattım tabi benim suratımda boynumda dövmeler var. kollarımda derin kesikler var. doktor anlattıklarıma inanmadı 1 ay hava değişimi aldım. hava değişimi bitti Hakkari'ye birliğime döndüm bu seferde koğuşta palaskayla kendimi asma girişiminde bulundum komutan gördü direkt hastaneye sevk etti. tabi benimle beraber refakatçi komutan geldi. ilk o girdi doktorla konuştu durumumu anlattı intihar girişiminde bulunduğumu söyledi. doktorun önünde bakırköy akıl hastanesinde kaldığım rapor vardı. doktor bana neyin var anlat dedi. bende sürekli intihar girişimlerinde bulunduğumu kendimi astığımı askerliğimi yapamıyorum yapmaya çalıştım zorladım ama olmuyor dedim. sonra bana sen çık dışarı dedi. komutanla konuştu komutana ne olduğunu söyledim. heyete sevk etti dedi. heyet günü geldi askerliğe elverişli değildir raporu aldım. benden size tavsiye her şey refakatçi komutanınızın elinde sizinle beraber gelen refakatçi komutanla aranızı iyi tutun doktorla görüşmeden önce komutanla konuşun o da doktorla görüşsün yapamadığınızı falan söylesin bana komutan aldırdı. bu arada eğer sivildeyseniz çürük alamazsanız bile hastaneye yatışınızı isteyin eğer yatarsanız çürük alma ihtimaliniz var Allah hepinizin yardımcısı olsun.

GeceOlcay34 Varliksizinsan isimsiz845

eyuboo Kardeşim umarım dediğin gibi olur salı günü hastaneye gidicem doktor bir sürü evrak v.s istedi + kıta kanaatide istedi sabır ettim bakalım hastaneden nasıl bir sonuç cıkıcak merak ediyorum zaten daha öncede ilaçlar v.s kullandım alkolle idare ettiğimi felanda söyledim oda amatem'e sevk etti sonrasında bütün epikriz ilaç cıktıları v.s aldım sgk'm yoktu aldığım ilaçlar görünmüyor parayla aldım hep bunu zaten doktor'a söyledim umarım sivilde verirler sivilde verirseler eğer muafiyet çok memnun kalıcam eğer vermezseler büyük sıkıntı oraya dönemem cünkü döndüğümde biliyorum olucakları ya firar edicem yada gerçekten silahla kafama sıkıcam dayanamıyorum yapamıyorum anlamıyor kimse komutanlarım allahtan iyiydi biraz ilgilendiler benimlede 1 ay hava değişimini aldım ilkden tereddütte kaldılar muafiyet verceklerdi direk ama sanırım prosedür v.s bişeyler dediler anlamadım tam duyamadım 1 ay hava değişimi dediler komutanda burda uğraşma sana cok zor geliyor kardeşim sen bunu sivilde hallet halinden görüyoruz ve bizde cok üzülüyoruz haline dedi yolladılar ne gerekiyorsa biz burdan halledicez diyip gönderdiler :) umarım burdaki doktorum çok iyi bir insandırki bana muafiyet verir DUANIZI RİCA EDİYORUM ARKADAŞLAR Varliksizinsan isimsiz845 eyuboo

GeceOlcay34

Kardeşim hastaneye giderken anneni de götür yanında o da konuşsun doktorla doktor anneni daha çok dikkate alır. İnşAllah alırsın.

eyuboo Annemle gittim ilk seferinde 2'ci seferinde babam yada kız kardeşim yardımcı olucak sinir patlamalarım olduğu için onlar olmazsa cevremde ve insanlara karşı zarar gösterebilirim diye onlarsız dışarı cıkmıyor teşekkür ederim inşAllah alırım bilgi yazıcam buraya bakalım beni ne gibi şeyler bekliyor görelim :)

OğuzHan112

Abi selamun aleyküm ben bugün yola çıkıyorum yarın teslim olucam f43.2 uyum bozukluğundan 2 kere hava değişimi aldım 30+30 en son aldığım hava değişiminde doktor bana askerlik yapmak istiomusun dedi olmuyor yapamıyorum dedim tamam hava değişimine git gel heyet sırası al kendine dedi Aralık 1 heyet sırası almış komutanım sonuç ne olur sence abi??

Varliksizinsan bana gitmiyceksin pazartesi gel raporunu al şubeye götür dediler daha demin mutlumu oliyim napiyim hala anlam veremedim ama sanirim muafiyet verdiler diye düşünüyorum herkez yapamaz yazmış komutanlarım v.s doktorda yapamaz yazmıştı bu halde zaten göndermeye kalkarlarsa kafama sikarim daha iyi
bertinyoq kardesim muafsin hayırlı olsun

Bana sıhhi izin verdiler 10 gün yüzbaşı imza atacakmış ama adam beni sevmiyor yinede beni göndermeme gibi bi durumu var mi

Varliksizinsan
Hakkında hayırlısı inşallah alırsın bende hep şüphe içindeyim 6 gün sonra heyete giricem bakalım komutanların ağzına bakarsak alıcam

Beratinyoq

Askerliğe elverişsiz kararı verilecektir,daha öncede söylemiştik, biraz sabırlı olacaksın,

OğuzHan112

Abi şimdi herkes gibi biliosun içimde hep bir şüphe var korku var buraya kadar çok uğraştım İster istemez stres sıkıntı yapıyorum

Kaygı korku sıkıntı vs. Bunlar herkeste olur,sizinki hastalık boyutuna gelmiş,(Anksiyete boz) zaten o yüzden sizi muaf ediyorlar,
Durduk yere hava değişimi veya muafiyet verilmez,

Yukarıda saydığın sıkıntılar şuanki durumuna göre normal,
Tedaviye devam ettikce zamanla azalır ve kaybolur,

Muaf olacaksınız, az sabır...
Beratinyoq

Abi ben doktora ilk gittiğimde yapmak istiyorum dedim ve bana 2 tane ilaç verdi bu ilaçlar Bende yan etki yaptı sağlık amirliğindeki rdm doktorunu aradim bırak seni gataya sevk edim dedi neyse ben gittim hala yapmak istiyon mu dedi cevap veremeden yaparsjn dedi ve bana sıhhi izin verdi 10 gün git evine rahatla dedi bende heycanlandim evime gidecem diye komutanlar beni yollamadi şuan birlikteyim beni koğuşa diktiler zaten koğuşta korkuyordum daha çok korkmaya başladım ilaç bi işe yaramıyor daha kötü oldum bu sıhhi izin bitince geri gel dedi gidince hava değişimi ya da muafiyet raporu verirmi lütfen yardım edin burda kaldıkça ailem ile aram kötü oldu nisanlimla ailem kötü olmaya başladı ben evlenmek için geldim ama yapamıyorum bi türlü nisanlimla ayrilirsam kafayı yerim kendime veya birine zarar veririm korkularım sinire dönmeye başladı ne yapacam bilmiyorum yardım edin burdan yazmasanizda instagramdan ulaşın lütfen (ez.ihtiyar) instagram adresim

Oğuzhan abi çürük raporumu askerlik şubesine getirmeme gerek var mı ? götürmezsem sıkıntı olacağını söylüyorlar. doğru mu ? onaylanması lazımmış. eğer onaylanmazsa tekrar askere alınma gibi bir durum olur mu ? raporda üst makam tarafından onay gibi bir şeyler yazıyordu. Ben çürük aldığımda telefonla fotoğrafını çekip bölük komutanına yolladım. sonra Evime geldim çürük raporu evimde duruyor.
OğuzHan112

Neler neler neler,
Nasıl senaryolar türetiyorsunuz,;)
Muaf olmuşsun bitti,bir daha askere niye alsınlar, şubeye bir uğara,bu çok zor olmasa gerek,için rahat olur.

Muaf raporu 5.6 ay sürer sisteme düşmesi,
Sıkıntı yok,muaf olmuşsun. Şubeye uğra için rahatlamış olur.
@eyuboo

Varliksizinsan
İzin bitince bir şekil sevk alıp hastaneye gidersin,muayene sonrsı hekimin verdiği karar doğrultusunda bir yol izlersin,

Abi ben ne diyim askerlik yapmak istiyorum dedim ama yapamıyorum. Yapamıyorum diyim mi doktora

Hayır siz hiç bir şey söylemeyin,sadece şikayetlerinizi söyleyin,
Yapıp yapamayacağınıza hekim karar versin.bazen aldatmaca sorular sorulabilir,

Siz sadece şikayetlerinizi söyleyin,ok.
Varliksizinsan

Ama abi cidden yapamıyorum ilk yapmak istiyorum dediğim için sürekli ilaç verip duruyorlar sıhhi izin verdiler göndermedi komutanlar insanlar salaklık yaptin askerliğini uzattın felan dediler abi daha çok üstüme geliyorlar

Üst Alt