Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

ekinsoft00
Yanlış hatırlamıyorsam uyuz olduğunu söylemiştin, karantinada o yüzden tutuyor olabilirler.

Biz gerekli şeyleri söyledik sanırım, buradan oraya ne yapabiliriz ki?

Ailen amirlerini arasın insan gibi konuşsun.

Abi aradılar ailem insan gibi de konuştular bende konuştum ama yok olmuyor ilk sevk ederkende uyuzluğum vardı abi hava değişimi verirken form da da belirtti uyuzluğumu kapalı alanda kaldığımı geçmişimi de anlattım sürekli canlandığını intihar düşüncelerim olduğunu artık kalbim patlıcak duramıyorum sıçrayarak uyanıyorum asansör boşluğuna düşüyorum rüyamda sürekli böyle rüyalar görüyorum sinirden saçımı yoldum bildiğin abi ya kendime zarar vericem artık canıma tak etti ya da firar edicem ilk firar girişiminde geri döndüm birliğime sonra 2 kez cildiye için gittim tek başıma döndüm birliğime firar edicek olsam hastaneye giderken edebilirdim ben gereken görevimi yaptım gittim geri döndüm ilk hava değişiminde ailem aradığında oğlum iyi değil buraya sevk edemezmiyiz demişti bölük astsubay ına buraya gelmemi söyledi ve hemen hastanaye sevk edicem dedi aradan 7 gün geçti götürmüyorlar çok kötüyüm diyorum anlamıyorlar abi ne yapmam lazım yardım et bana firar etsem memleketime gittiğimde birlik komutanlığına ailemle gitsem hastane sevk vermezler mi abi teşekkür ederim şimdiden

ekinsoft00
Hayır kesinlikle firar etme Bu senin için hiç iyi olmaz,

Ailen çok mu uzak, olmazsa ailenden biri gelsin oraya amirlerinle görüşsün, sevk alıp beraber gidin. Tekrarlıyorum kesinlikle firar etme memleketinde hiçbir işe yaramaz.

NasipOlurmu
Muhtemel hava değişimi (smk)lı idi.şube hastaneye sevk etmiş askerlik yapabilir mi yapamaz mı diye, zarfın önemi bu onun dışında bir önemi yok.

Diğer konu,
Hekimle konuşup durumu anlatıp düzeltebilirsin.

Abi hekim neden sonucunu yazmadı o zaman kağıda 10 gün vereceğim sana 10 gün sonra tekrar gel dedi ve askerlik şubesi bana tekrardan istiyormusun sevk diye sordu evet dedim başka bir arkadaşımda gitti ona açık vermiş kağıdı bana kapalı zarfta verdi farkı nedir acaba muafiyet durmu nasıl olur daha öncesinde kırmızı reçeteli ilaç kullanıyordum fakat sistemde gözükmüyor doktor verdi eczaneden alıyordum reçete ile fakat sistemde gözükmüyor doktorda göremedi abi bu arada mesajımı dikkate aldığın ve cevapladığın için teşekkür ederim abi

Abi firar ettim bile şuan otobüsteyim abi lütfen yardımcı ol abi göndermiceklerini söylediler rdm dosyam var 1 kere hava değişimi aldım şuan firar ettim beni buna zorladılar abi çok kötü oldum 1 haftadır oyalıyorlar bide arkadaşımla kavga ettim tutanak tutuldu ailem ve benim ne yapmam gerek şube gitsem piskolok sevki alamazmıyım çok kötüyüm abi yardım et birşey yapamaz mıyım sağlığım hiç iyi değil hiç işin uzadı diyip diyip duruyorlar komutan bana 2 hava değişimi Alman için yapıyorsun demi dedi hayır dedim anlayışsızlar napim canıma tak etti artık abi

OğuzHan112 abi tekrardan merhaba ben hastaneye gittim doktorla görüştüm doktor muaf verdi bayramdan sonra Perşembe günü heyete girecem hiç hava değişimi almadım ben heyete girdiğimde ordaki doktorlar muaf verirmi yoksa başka birşey yapma veya verme durumları varmı teşekkür ederim şimdiden

Hava değişimi sonrası firar

Merhaba bende bir hata yaptım ve şimdi artık nasıl düzeltebilirim ona uğraşıyorum ocak ayında ilk Hava değişimini aldım ve daha sonrasında teslim olmadım 3 aydır firardayım önce şubeyemi gitmem gerekiyor yoksa direk birliğe katılış yapabilirmiyim ve elime bir kağıt ulaştı soruşturma izni verilmiştir şeklinde tam olarak ne oluyor bilen varsa yazabilirmi

Abi Allah rızası için yardım et lütfen ben evime geldim ailem aradı albay onaylamıyorum gelip askerliğini yapıcaksın demiş komutana komutan da babama söyledi şuan firarım cimere yazdım ruh sinir hastanesine randevu aldım ne yapmam lazım lütfen yardımcı ol ne yapmam lazım kimlere daha baş vurmam lazım sevk almam için ailem le doktora gitsem yardımcı olurlar mı ve ada şubeye gitsem firar olarak görünüyorum şuan

ekinsoft00
Ben defalarca ısrarla firar etme dedim,işleri zora sokarsın dedim,

Ailenden birini alıp birliğine geri dönmeni; işlemlerini oradan devam ettirmeni tavsiye ediyorum.
Bunun dışında başka bir şey konuşmak istemiyorum.
Batuhan1428
Heyette bir şey sormuyorlar,önceden verilen karar imzalanıp çıkıyorsun.

Abi ben pazartesi günü ailemle birliğime gidicem sizce iyi olurumu yine beni kapalı alana kapatırlarsa hastaneye götürmeseler çok kötü olurum abi kafayı yerim

ekinsoft00

Yazmıyacaktım ama yazayım yine
Soru soruyorsun insanlar cevap veriyor hemde hepsi aynı şeyi söylüyor ama yine kendi bildiğini yapıyorsun ben kaç sefer sabır et az kaldı sonuna geldin pişmiş aşa su katma dedim ama yine kendi bildiğini yaptın senin durumunda olan bir çok kişiye burada benzer şeyler söylendi hepsi dinledi sabır etti ve hepsi muaf aldı firar ettin de ne oldu çözümmü oldu ?
Sert yazmış olabilirim ama üzülüyorum biliyorum duramıyorsun dışardan konuşmak kolay ama başka yolu yok.
Şansızlığın bu süreçte uyuz hastalığına yakalanman olmuş bu hastalıkta karantinaya alınmak gerekiyor çok bulaşıcı çünkü yani komutanlar keyfinden seni bir odaya kapatıp heyete götürmemezlik yapmıyor götürseler hastahanede ki doktor bu karantinada niye getirdiniz demeyecek mi.
Şu an ailenle birliğine gidip teslim olman ve ailenin komutanlarınla alttan alarak yumuşak bir üslüpla gerekirse yalvararak konuşması.
ALLAH YARDIMCIN OLSUN.

Abi gelemiyorum napim kabuslar görüyorum ya birinci hava değişimindeyken de uyuzdum biliyorlar dı rdm ye gittiğimde sevk verdiğinde alıp götürdüler ben komutan bana bidaha hava değişimi almak için mi yapıyorsun bunları diyor 1 haftadır seni bugün göndericez kıta anket formu doldurmadık hazır değil 1 haftadır ya erteliyorlar kalp çarpıntılarım oluyordu içim daralıyordu içim içimi yedi cimere de yazdım abi mecbur kaldım kabuslarla uyanıyorum sigara su içiyorum sadece ne yaklaşan var ne motive veren yanlızım orda sen olsan ne yaparsın abi söyle bana

Bozlat

İşleri zora sokmuşsun,soruşturma açılmış.
Önce şubeye uğrayıp bilgi alın,
Ordan zaman kaybetmeden birliğine teslim ol.

OturanBoğa abi kusura bakma rahatsız ediyorum seni ben askerim psikiyatrik rahatsızlıklardan dolayı hastaneye gittim doktor muaf verdi perşembe günü heyet günleri hastanede bayramdan sonra heyete gireceğim doktorun vermiş olduğu kararı heyette onaylarlarmı veya başka bişey verme durumları varmı veya ben heyete girip ne yapacam ne soracaklar nasıl olacak bilgin varmı

OğuzHan112 abi merhaba tekrardan yorumlarda okudum muaf verildiği zaman onun onay süreci oluyormuş sanırım genel merkezden bunun onaylanmayıp tekrardan muayene vs isteme durumu olur mu ne kadar zamanda onaylanır veya başka bir sıkıntı olur mu

mutim35 aynen söyledikleri gibi olacaktır hava değişimi bitince birliğine git tekrar hastahaneye git ikinci hava değişimi vereceklerdir oda bitince muaf alacaksın.
Sakin ol panik yapma kimseyle inatlaşma %99 muafsın şimdiden hayırlı olsun.

mutim35 abi peki benim durum ne olur doktor heyete sevk etti muafsın dedi heyete girdiğimde heyet başka bir karar veya hava değişimi vs başka bişey verirmi bide heyette ne soruyorlar ne yapmam gerekiyor benim orda
kara duman sana sordum abi yanlış kişiye yazdım kusura bakma

Batuhan1428 heyet formalite doktorun kararı asıl olan heyet sadece doktorun kararını onaylıyor soru bile sormuyorlar heyete girip çıkman 1 dak toplam rahat ol sabırlı ol.

OğuzHan112 abi merhaba tekrardan yorumlarda okudum muaf verildiği zaman onun onay süreci oluyormuş sanırım genel merkezden bunun onaylanmayıp tekrardan muayene vs isteme durumu olur mu ne kadar zamanda onaylanır veya başka bir sıkıntı olur mu

Hayır tekrar muayene vs isteme durumları olmaz,
Rapor onaylanma süreci yoğunluğa göre birkaç ay sürebilir.

OğuzHan112 abi öncelikle sana teşekkür ederim her soruma mutlak cevap verdin şunu söyliyim konu güvensizlik değil abi burdaki herkesin içi içini yiyor olumlu şeyler duymak istiyor elimde olan bişey değil bekliyorum o zamana kadar bekliyorum ama bu bekleyiş ne kadar zor oluyor bir bilsen kusura bakma abi tekrardan

OğuzHan112 abi ben sormak istediğim şeyi soramamışım kusura bakma ben daha önce hava değişimi almadım hiç doktor muafsın diyip heyete sevk etti heyette hiç hava değişimi almadığım için hava değişimi verirmi muaf yerine ben onu sormak istedim kusura bakma teşekkür ederim

Batuhan1428 Hekim muaf kararı verip heyete sevk etmişse bu heyette %99 onaylanır.
Muaf kararı çıkacaktır içini rahat tut.

OğuzHan112 eyvallah abi sağolasın kafamda deli sorular dönüyor beynime engel olamıyorum inşallah dediğin gibi olur muaf alırım abi bir aksilik çıkmaz

OğuzHan112 abi perşembe günü heyete girecem inşallah bir sorun sıkıntı çıkmaz buraya kurtuldum yazmak istiyorum ve burdada artık aktif olarak sorulan sorulara cevap veririm Allah'ın izniyle

Dogangay
Komutanların askerlik yapamaz şeklinde rapor tutmuş salar,hava değişimi almanıza yada muaf olmanıza çok faydalı olur.

Selam ben askerdeyken piskiyatriden 1 ay hava değişimi aldım daha sonra keyfi olarak değil korktuğum içim dönmedim yaklaşık 4 ay olucak firardayım birliğime katılış yaptığımda beni hastaneye tekrar sevk ederlermi acaba işleri zora soktumu biliyorum ama olan oldu nasıl bir yol izlemeliyim benim muaf olma ihtimalim varmıdır

Üst Alt