Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

İşte abim komutalarım biraz sıkıltını inanmiyorkar ya doktur vermese sizde başka kimseyle konuşamiyorum babam yok abim yok bi hasta annem ver sen büyüklük yap bana yardım elini uzat yalvarırım

Beni dinle işte, daha fazla uzatmadan birliğine geri dön, sevk alıp gidersin üçüncü de zaten muaf veriyorlar.
Mertsonmez

TM abi sözünü dilliyecem ama ya doktor vermese bide heyete sonra 15 gün orda kalıcakmışım duğrumu

Verir merak etme,Hayır doğru değil,heyetten sonra elverişsiz raporu alırsan yetişirse aynı gün dönebilirsin.
Mertsonmez

Astek öyle dedi abi dedi heyete sonra 15 gün burda kalırsın bide abim astek gitmiş başkası yerine gelmişse sıkıntı çıkarmaz değilmi

Güveniyorum abi saten bi derdimi size anlata biliyorum ya abi 3 hava değişimi verseler beş kuruşum yok yemin ederim bide bizim komutan küfür ediyor bana iteleyip duruyor korkuyorum vuracak diye

Korkma vuramaz, onun küfür etmesi kendisi nedir. Sen daha fazla uzatmadan birliğine geri dön. Sevk alıp tekrar gidersin üçüncü de zaten muaf olacaksın.
Mertsonmez

Abi evet haklısın şu an çok daha iyi ama kıbrısın belli yerlerinde sizin yaşadığınız dönemden daha kötü muamele görüyoruz Allah herkesin yardımcısı olsun ve bir de abi yanlış anlamazsan bu sitede onca askerlik konusu gördüm verdiğin cevapların çoğu senin dediğine çıkıyor bende o yüzden sana danışmıştım merak ettim hani bu işle mi uğraşıyorsun o yüzden mi bilgin var yoksa yaşadıklarından mı bilgi sahibisin bunu merak ettim cevapların için de ayrı ayrı teşekkür ederim 🙏🏻
OğuzHan112

Kardeşim bende seninle aynı durumda sayılırım ama hangi doktorla ya da bilen kimle görüşsem birliğine dön oradan sevkini alıp çürüğünü alabilirsin dedi. 20 senelik askeri doktorum 2 ay hava değişimi almışsın geri adapte olamazsın çürük verirler dedi örnek olarak benim de komutanlarım kötü ama hastaneye çıkartmama gibi bi lüxleri yok çok zor ihtimal en kötü olarak silsileyi takip ederek bir üst komutana hastaneye çıkmak istediğini belirtirsin oğuzhan abiyi dinle sen Allah kolaylık versin şimdiden
Mertsonmez

Yok hayır bu işle yani askeriye ile ilgili bir bağlantım yok,yaşadıklarımla da ilgili değil,

Şuanki askerlikle bizim zamanımızda ki askerlik ve yönetmelik çok farklı zaten,

Ben insanlara yardım etmeyi seviyorum,sadece askerlik değil diğer sağlık konularında da yardımcı oluyorum,

Askeriye ve sağlık alanında bilgi sahibiyim diyelim
İnsanların derdine derman olmak beni mutlu ediyor.
Hakanowski43

Abi bi sorum olacak e devlete e napısada aldığım raporlar görünmüyor abi niye

Sonradan düşebilir,
Tam olarak neden bilmiyorum.

Bu aralar e devlet e nabız biraz sıkıntılı

Mertsonmez
Öncelikle birliğine teslim olman lazım birliğin seni kıta hastanesine sevk edecek kıta anket ve işlevsellik formu ile zaten 2 kez hava değişimi almışsın doktor senin hastalığını anladığı takdirde heyete sevk edecektir 2 kez hava değişimi sonrası muafiyettir biran önce birliğine teslim olup işlemleri başlatman gerek

Abi komutanımla konuştum dedi gel seni görmeden birşey diyeymem dedi bide eyer heyete çıksan heyete sonra 15 gün burda kalıçaksın

Mertsonmez Abicim birliğine git.
Boşuna uğraşıyorsun.
15 gün seni neden bekletsin.
Sivilde olmayacak bu iş.
Beni dinle sen.

Abim bak yalış anlama valla ben sana güveniyorum yemin ederim bilmiyorum çok rahatsız ediyor özür dilerim abi ama olar hastaneye götürmüyorlar 2 hava değişimi alana kadar burlumda geldi

Ya yine hava değişimi verirler diye korkuyorum abim çürük vermese diye doktor ya inanmaza diye korkuyorum abim komutalarımda korkuyorum biliyorum beni dövecekler ikide bir ariyorlar resmen tehdit ediyorlar beni korkuda gidemiyorum

Mertsonmez bu şekilde hiç bir şey hallolmaz firar süren uzadıkça işler dahada çözümsüz hale gelir yorumları okuyorsan senin durumunda olanların hepsi muaf aldı hatta firar edip aynı senin gibi kafaya takanlarda teslim olunca hızlı bir şekilde muaf aldı komutanlarda sorunlu asker istemez onlarda senin hasta olduğuna inanmıştır artık senden bir an önce kurtulmak isteyecektir bir an önce teslim ol kimseyle inatlaşmadan bazı şeyleri duymadan az bir şey sabret sonuna gelmişsin mahvetme her şeyi.

Mertsonmez
Eğerki doktor senin durumuna inanırsa zaten heyete sevk eder seni muaf verir sıkıntıların gerçekse zaten hal ve hareketlerine bakarak doktor anlar firar gezerek süreci uzatma biran önce teslim ol birliğine hastaneye sevkini al hava değişimi verme durumu olmaz bu saatten sonra eğerki verirse emin ol ondan sonrası muafiyettir daha fazla firar gezip komutanları kendine bileme doktora sıkıntılarını anlat yaşadıklarını anlat muaf olmak istediğini belirt

TM abi yarın gidip teslim olacam ama korkuyorum komutalar beni döverler diye

Allah rası olsun hepinizde biliyorum sizi baya sıktım hakınısı helal edin keşke büyle olmazaydı hayata devam etseydim ama olmuyor ölmekte başka çare bırakmadılar insana hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum abilerim Allah sizi hiç bir zaman dara düşürmesin 🙏

Mertsonmez
kimse sana cevap vermekten rahatsız değil önemli olan sorunlarının çözülmesi sitedeki çoğu kişi rahatsız veya yakını rahatsız onun için çektiklerinin farkında karamsar olma birliğine git bitince bunlara ben niye bu kadar canımı sıkmışım diyeceksin aptalca şeyler yapma.

Abi valla ban bir yol göster gerçekten korkuyorum kendimi öldüreyim hasta annem tek başına kalır diye korkuyorum ben ne yapıcam abi ban yol göster hazreti Muhammet adına bana yardım et doktora ne diyeyim 😔

Üst Alt