Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Mertsonmez

Birliğine gideceksin gidince sevk isteyeceksin hastahaneye zaten sevk ederler durumun belli doktora samimi bir şekilde anlat durumunu ve bitecek işin gözünde büyütme aynı şeyleri defalarca söylüyoruz niye ikna olmuyorsun
birliğine gittiğinde biraz kızsınlar ne olacak psikolojim çok kötüydü komutanım özür dilerim dersin canını mı alacaklar onlarda insan.
bunlar hallolur ama kendine zarar verirsen hem dünyanı hem ahiretini yakarsın sonsuz cehennemde kalırsın geride kalan annene kim bakacak aklını başına topla ayağa kalk dik duru biraz koy verme kendini.

Merhaba abi bi sorum olacak bu gün heyete çıktım askeriyeye elverişsiz dedilindi bölüğe geldim rapor daha düşmemiş komutan beni gönderdi dedi 5 gün içinde rapor düşmese geri geliçen sizce sonuç ne olur abi geri gide bilirim yoksa imza falan her şeyi atım bi sıkıntı çıkmaz değilmi e devlete düşer değilmi abi rapor

Mertsonmez
Sen birliğine teslim olup hastaneye sevk olduysan,ve heyet askerliğe elverişsiz raporu vermişse olay bitmiştir,

5 gün içinde e-devlete düşmezse geri niye gidecekmişsin?

Muhetemel 5 güne düşer telaş etme.

Allah razı olsun abim sizden çok teşekkür ediyorum ama içimde daha bir korku var ya heyet sonuçu düşmeze e devlete

Mertsonmez hadi geçmiş olsun gözün aydın
e devlete düşmemek gibi bir şey söz konusu değil birliğine geri dönmenede gerek şimdi bir de onu takma kafaya.
Şimdi sivil hayata odaklan.

Teşekkür ederim abilerim yok sadece sordum hava değişimleride aldım ya onlarda sisteme düşmemiş dedim belki bir bilgilis var ne biliyim devlettir belki geri çağırır sisteme düşmediği için

@Karaduman Standart Sivil hayatta izindeyken rapor alsak ne olur?
cuma günü iznim bitiyor ve rapor alıp 2-3 gün daha gitmek istemiyorum çünkü aileme para kazandırmam gerekiyor burada çalışıyorum 1 hafta oldu geleli 2-3 gün daha kalsam benim için çok faydalı burada sağlık ocağından falan rapor alsam komutanım rapor alma falan demişti izne ayrılırken ama ihtiyacım var 2-3 güne daha sizce ne olur yardımcı olursanız bu arada 10 gün sıhhi istirahat almıştım birlik dışı o iznimin 9. Günündeyim

Dogangay alabilirsin ama komutanın özellikle alma demiş komutanın bu durumu inadına yapıyor gibi algılayıp sana birliğinde zorluk çıkarabilir eğer telefonla ulaşabiliyorsan komutanına durumu uygun bir üslupla anlatmayı deneyebilirsin.

Selamın aleyküm bu msb onaylanması kaç ay sürer bilginiz varmı

OğuzHan112
Abi merhaba daha öncede durumumu belirtmiştim şimdi abi ben 1 kez hava değişimi aldım daha sonra birliğime gelip hastaneye çıktım doktor ilaçların dozunu arttırıp 15 gün sonra gel dedi bende bu süreç içerisinde 10 günlük sıhhı izin aldım iznim bitmesine yakın aile hekiminden 10 5 3 gün istirahat raporu aldım ve bugün birliğime teslim oldum rdm ile görüşme sağladık sorunlarımı anlattım hastaneye sevk etti tekrardan abi şimdi doktor bu kez ne gibi bir tedavi uygular hava değişimi verir mi yoksa ilaç tedavisi mi der benden kıta anket ve işlevsellik raporu istedi ne gibi sonuç çıkar yol gösterir misin abi?

celenenes
kıta anket ve işlevsellik raporuna amirlerin askerlik yapamaz demişse,büyük olasılık tekrar hava değişimi verecektir,muaf da edebilir,doktorun elinde olan bir şey.

Var sayalım tekrar hava değişimi verdi.3. gitmende kesin muaf edecektir.

Yardım edin

Abilerim benim psikoljik sıkıntılarım var ailevi tecavüze uğradım küçükken 3 aylık askerken komutan iznimi kullandırdı memleketinde hastaneye git dedi 2 kere hava degisimi verdiler doktor elveriszdir yazicam dedi kıta anket formu istedi fakat komutanlarım geleceksin burdan devam ettiricez kıta anket formuyla askeri işlevsellik formuyla sevk edicez dedi korkuyorum rdm komutanım iyi davranıyor seni cıkartıcam bende konusu cam doktorla dedi sürekli bayılmam vardı burun kanamaları tanı olarak tssb ağır strese reaksiyon ve uyum bozuklukları yaygın anksiyete bozukluk tanıları ile pazartesi teslim olucam birlikten sevk alıp hava degisimi alıp gitmedim doktora bütün sıkıntılarımı anlatsam ne yapsam duzelemedim elimden geleni yapıyorum ama korkularım hiç gitmiyor kendime zarar vermekten korkuyorum komutanlarım iyi yaklaşıyor fakat çok korkuyorum ne yapacagimi şaşırdım yardım edin lütfen bu tecavüz olayı yüzünden tek başıma mücadele ediyorum ama artık dayanamıyorum .
OğuzHan112

Cevap bekleyen biri
İki kez hava değişimi ni izindeyken mi aldın?
Samsun'un neresindensin? Hemşehrimizsin sanırım.

Eğer birliğinden kıta anket formu yollama şansları olursa birbirine dönmene gerek yok,

Komutanların illa geleceksin diyorsa buna uy. bana da güven muaf olup döneceksin.
Çocukken istismara uğradığını da hekimle paylaş.

OğuzHan112
Abi karadenizliyim komutanlarım hava degisimi surem 90 günü geçtiği için burda sokacağız dedi firar görünürsün 90 günü geçtiği için rapor kabul etmiyorlar
Burdaki doktor belge olmadan yapamazmı abi çok kötüyüm korkuyorum gitmeye rdm subayı ben senin yanında olucam hastahaneye gidicez dedi içindeyken aldım abi lütfen yardım et

Abi daha hava degisimi verirler mi komutanlarım olumsuz yazıcaz dedi doktor ne derse o dedi
Burdaki hekim muaf edicem ben dedi ama kıta işlevsellik formu yok

Abi telefondan arasam gitmeden seni biraz olsun rahatlamak istiyorum ailem perişan oldu yardım et 05348451721

Cevap bekleyen biri
0rdaki Doktor belge almadan muaf veremez.

Birliğine dönüp gidip işlemlerini oradan devam ettirmen gerekiyor.

İki kez hava değişimi almışsın bu sefer muaf olacaksın. Korkulacak bir durum yok komutanların da olumlu düşünüyor.

Yani bana sorarsan birbirine dön, çoğu bitmiş azı kalmış. Sabırlı olup birbirine dönüp işlemlerini oradan devam ettirmen gerekiyor.

Abi babam bi görüşücek belge için verirlerse doktor muaf ederim diyor komutan pazartesi salı cikariz diyor abi yapamıyorum elimde değil

Komutan çok sıkıntılı görmüyorum seni dedi

Abi komutanlar mesela kıta yi olumlu doldurdu fakat doktora ben kendi sikintilarimi anlatırsam bana yardımcı olurmu hani abi güle söyleye gittim ama zehir oldu dayanamıyorum elimden gelse ailemin yüzünü kara çıkartmadan bitirmek istiyorum fakat dediğim gibi çok zorlaniyorum rdm komutanı beraber çıkıcaz ayrı olarak sen tek görüşürsün doktorla dedi inşallah bi sıkıntı çıkmaz abi doktor iyi biridir oguzhan112

Cevap bekleyen biri
Merak etme,önemli olan doktor kanaatidir.

2 kez hava değişimi aldığını söyle,şikayetlerini olduğu gibi anlat. Her şey yoluna girecek kafaya takma fazla.

Mesajını görebilmem için beni doğru düzgün etiketle.

OğuzHan112 tamam abi gelişmeleri söylicem sana burdan allah razı olsun allah düşmanımın başına vermesin bu illeti . Bide trabzonda bir gün yatışım var abi

OğuzHan112 abi bi yardım edermisin bana
Çok korkuyorum abi ne yapicam sen teslim ol dedin ya rdm komutanım gel sıkıntı yok halledicez dedi ben burdayım dedi hastaneye gidicez dedi kıta işlevsellik formunu ben istemelimiyim nasıl olur abi 2 kere hava değişimim var 10+30+30 muaf ederleri abi doktor kötü biri çıkar diye korkuyorum beni aşağılarsa bu durumdan

Cevap bekleyen biri
Hayır asla öyle şeyler düşünme.
Komutanlarına ve bana güven,

Aklına olumsuz şeyler getirip boşuna üzülüyorsun, hekimler insanı aşağılamaz aksine yardım eder.

Sakın öyle şeyler düşünme.

Kıta işlevsellik formunu komutanların doldurur zaten.
Sen merak etme bana güven her şey yoluna girecek...

Üst Alt