Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Abi sevk karıgidimla heyete kayıt yaptım komutanlar kıta anket formuna elverissiz yazmış
Doktorda kağıdın altına elverişsiz yazdı perşembe heyete çıkıcam sonuç ne olur iki hava degisimi sonrası OğuzHan112

Abi heyet onayladı
Karar : Elverisli değildir. Olarak açıkladırar
Birliğime hastanene gönderecekmiş
10 gün sorna sen de alırsın
Dediler
Beni bu şerefe birliğe çağrırlarmı
Bir bilgin varmı @OğuzHan112

Yok yahu birliğine niye çağırsınlar.
Bitti artık,vesvese yapma.

Cevap bekleyen biri Cümlemizden kardeşim.
Yardımcı olabildiysek,bir dua alabildiysek ne mutlu bize.

Kendine iyi bak, tedavini aksatma.

OğuzHan112 Abi sistemde rapor görünmüyor tsk sağlık kurulundan bakıyorum ne zaman düşer hastahane göndericez dedi ama henüz rapor birlige gitmemiş komutan eline geçince fotoğrafını at dedi
Ne zaman düşer abi sisteme

abim ben,şimdi rdm çıktım rahatsızlığından dolayı beni gataya sevk etti hastaneye gittim bana 2 hafta ilaç tedavisi verdi sonradan tekrar çıktım ilaçlar iyi gelmedi dedim bana 10 gün sıhıye izni verdi onu kullandım tekrar çıktım bana uyum pozuklugu tanısı konuldu 21 ğün hava değişimi verdi onu kullandım geldim askere ondan sonra ailevi sıkıntıdan komutan beni izne yolladı bana dedi orda hastaneden kendine rapor al sıkıntını gider dedi bende 10+10+10 rapor aldım piskiyatrıden izinleri kullandım geldim askere pazartesi günü hastanene gidecem sonuc ne olur allah rızası için yardim edin

üst teymenle konuştum bana dedi bu senin çürük kağıdın kendine bir zarar verirsen yada başkasına seni yollamam dedi

ve komutanlarım diyor sen 3. hava değişimin olacak direk çürük alırsın

Şizofreni heyet raporum (muafiyet) olduğu halde, 2006 senesi Ağustos celbinde (kendi rızam ile) askerliğe gittim... "Vatan borcudur" diye gözümde çok kutsallaşmış bir eylemdi. Kendimi Koca Seyit Onbaşı zannederdim... Jandarma çavuş olarak birliğe teslim oldum 1 hafta sonra akut alevlenme yaşamaya başladım Çok aşırı zorlandım; 1 aylık acemi birliği bittikten sonra İzmir/Bornova ilçe Jandarma komutanlığına atandım... Ruhsal durumum, komutanların dikkatini çekti. Askeri hastaneye / psikiyatriye sevk ettiler. G3 tüfeği elimden alıp "silahsız" karakol nöbetçisi yaptılar... Sadede geleyim ; usta birliğinde de 1,5 ay tamamladıktan sonra 3 aylık hava değişimi verdiler. En sonunda da çürük raporu aldım...Şimdiki aklım olsa kesinlikle askerlik yapmazdım ama her şeye rağmen yaşam deneyimi oldu. Yanlış anlaşılmasın; vatan müdafası için canını feda eden nice şehitlerimiz ve mevcut askerlerimiz sayesinde nefes alıyoruz. Mehmet Akif Ersoy'un şiirinde ne güzel betimlenmiş. "Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor. Bir hilal uğruna ya Rab ! Ne güneşler batıyor..." (Çanakkale Şehitleri şiiri)

Merhaba, 2. Hava değişimin bitiyor ve yola çıktım pazartesi günü teslim olacağım 2. Hava değişimine çıkarken cedrina 150 mg ilacını verdıler malûm ağır ilaç biraz bunu askerde kullanmaya devam edersem sabahları uyanma problemi yaşarım sizce gidince belirtmeliyim mi. Dualarınızı istiyorum bir problem yapamadan çürüğümü alıp dönmek istiyorum. Hayırlı akşamlar cümleten.

mutim35
Amirlerine ilaç kullandığını söyle,idare ederler umarım.

2 kez hava değişimi almışsın,3.de muaf alıp ailene dönersin.
şükrücan akcan
Soruyu anlayamadım,tekrar yazarmısınız.

komutanlarla konuştum bana dedi bu senin çürük kağıdın kendine bir zarar verirsen yada başkasına seni yollamam dedi hastaneye ondan sonra diğer komutanlarla konuştuğumda bana diyor çürük alırsın hastaneye cıkacam yarın ne diyim lütfen yapamıyorum

şükrücan akcan

Birşey deme ne gerek yok. Şikayetlerini olduğu gibi anlat.

Bir kez hava değişimi almışsın,büyük ihtimal tekrar hava değişimi verilecek.direkt muaf da edebilir,bu hekim kanaatine bağlı.

Komutanların askerlik yapamaz diyorsa hava değişimi yada elverişsiz raporu alman kolay olur..

OğuzHan112 Yarın teslim olacağım, teslim olurken anlatırım, heyete çıkana kadar inşallah idâre ederler, bölük komutanımız biraz sıkıntılı durumun yüzünden hakaret edip bağırdı 2. Hava değişimini alırken bölük komutanı yardımcısı Allâh razı olsun durumumu bildiği için kıta anket formunu o doldurdu.

mutim35 dost bana mesaj atar misin bi? İzmirlisin sanırım ben de İzmirdeyim. Ayni senin gibi çürük almak istiyorum

Yardımın gerek @Oğuzhan abi

Abi ben bugün hava değişimi aldım geçmişten olan psikolojik sorunum askerde beni çok kötüye sevk ediyordu diye ama ben bunu çürüğe çekip bida gitmemek istiyorum.Memleket ile ev arası 1200 km ve bu yolu tekrar gelip gözükmek yerine memlekette bir psikologdan olanları anlatıp çürük raporu verebilir mi diye sorsam verirse de bunu askeriyeye götürüp hiç geri gelmeden askerden muaf sayılıyor muyum? Buna ek olarak tekrar dönmeyi düşünmek dahi istemiyorum.

İzmirde olan varsa ben de hava değişimine geldim çürük almak istiyorum yardımlaşalım beyler

Kutay.589
Cenazem var abim vefaat etti foruma bakmıyorum fazla.

Öncelikle sivilde hava değişimi yada muaf alman oldukca zor.var sayalım aldın,tamamen yasaldır.

Üst Alt