Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

İnsallah abi 2 komutanın da yazdıklarını zarfa koydular pzt revirden sevk alacağım sali günü hastaneye gideceğim

Zaten abi kaç günlerdir bisey yimiyorum 180 boy suanda 52 kiloyum geldiğimde 60 kilyodum

Son düzenleme:
Abi selamın aleyküm ben firar etmiştim 5 gün geçti geri döndüm birliğime komutanlar kıta anket formumu hazırladılar inşallah yarın hastaneye gidicem piskoloğa 2 ci hava değişimi alırım ve ada muaf olurum inşallah 🙏🏻 abi şimdi benim ifademi aldılar firar ettim diye ailem beni birliğime teslim etti hapis cezası alırmıyım teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

OğuzHan112 abi doktor muaf verdiği zaman heyete başka bir doktor girince onaylamama durumu olur mu başka bir doktor istediğini verirmi yoksa hekimin verdiğini onaylarmı

Selamın aleyküm abi bugün doktora gittim bana hava değişimi vermedi sana çürük vericem dedi beni sağlık kuruluna sevk etti komutanımız da konuştu askerlik yapamıyor dicem dedi doktora yarın saat 2 de heyete çıkıcam ama ben 1 kere hava değişimi aldım hocam sonuç sizin tahmininize göre ne olur çürük verirler mi teşekkür ederim hocam

ekinsoft00
İlla 2 kez hava değişimi olmak zorunda değil.

Hekim muaf kararı vermişse muaf olursunuz.heyet onaylar merak etmeyin.

ekinsoft00 işlem bitmiş geçmiş olsun ağır hasta olduğuna ikna olmuşlar ikinci hava değişimine gerek görmemişler muafiyet sonrası birliğinde bir kaç gün imza bekliyebilirsin sabırlı ol sakın bu sefer firar falan etme belki aynı gün bile imzalayabilir komutanın.
Batuhan1428 seni muayene edip muaf vereceğini söyleyen doktor girer heyete ve onun dediğini bakarlar heyet formalite zaten muayene olmuyor orda sadece onaylıyorlar doktorun kararını.
olaki seni muayene eden doktor o gün yoktu onun yazdığı rapor heyete ulaşır ona bakarlar.

kara duman Bugün hastaneye gittim hava değişimi almak için gataya oradaki doktor sana hava değişimi vermem için ilaç yazmam gerekiyor 2 hafta kullandıktan sonra alabilirsin dedi eğer geçmezse durumun dedi benim ailevi sorunlarım ve ailemin yanında olmanın gerektiği için benim ilaca ihtiyacım yok gitmem gerekiyor dedim sonra oda sıhhi istirst birlik dışında 10 gün önerilir diye kâğıt verdi buradaki komutanlarım da bu olmaz rapor gibi lazım uygundur yazması lazım önerilir olmaz falan dedi yarın yine sevk verdi komutanlarım git düzeltir diye olmazsa beni ara diye sizce nasıl bir yol izlemeyelim olur mu kaç günlerdedir kendi psikolojim bozuldu yemek yiyemiyorum uyuyamıyorum kimseyle konuşmak istemiyorum sizce ne olur rapor gibi 10 gün sihhi istirhat alması uygundur şekilde rapor veririler mi yani ilk başta önerilir yazıldıklarını rapor sekilde uygundur yaparlar mi yardımcı olursanız çok sevinirim Ankara’da çok sıkıntılı bir yerde askerlik yapıyorum annem babam ayrı annem tek astım hastası zor durumdalar normal izin haklarım da bitti

Dogangay sıhhi istirahat konusunda bir bilgi sahibi değilim.
Doktor prosedür neyse ona göre rapor vermek zorunda komutanlar sağlık prosedürlerini tam bilmiyor olabilirler doktor komutanlarının istediği şekilde rapor verebilirmi onu anca gittiğinde öğrenebilirsin.
Anlattıklarına göre senin uzun süreli hava değişimi sonrası muafiyete ihtiyacın var.
Muafiyet genelde direk verilmiyor iki hava değişimi sonrası veriliyor durum sağlık açısından ciddiyse ilk hava değişimi sonrasıda verilebiliyor.
Bence verilen ilaçları kullan iki hafta sonra hava değişimi al 30 gün bitince birliğine dön hemen tekrar hastahaneye git 30 gün daha al o bitince muaf alacaksın komutanların seni desteklediği ve bu konuda kıta işlevsellik forumunu doldurdukları için bu süreç kolay olacaktır.

kara duman dün hekim sıhhi istirat yazalım eğer acilen. Gitmen gerekiyorsa dedi bende o ne dedi eve gidebilmen için dedi bende tamam dedim öyle yazmıştı 2 haftalık süreç çok uzun benim için

Sadece önerilir yazmış oraya uygundur gitmesi falan olmasi gerekli ibare hazırlaması lazım diyorlar izin ibaresi

Hocam selamın aleyküm ben heyete girdim kağıdın üstünde msb onaylı birşey yazıyordu ama komutan bana göstermedi kağıdı sonra bana dediki 20 gün hava değişimine gidiceksin dedi ankarada yapıyorum ben askerliği küvete gidicek onaylanacak imza atılacak dedi 1 inci hava değişiminde hemen gönderdiler dedim bana dedi 2 inci hava değişimi öyle değil dedi imza atılacak dedi yarın öğlen dosyan imzalanır gidersin dedi aynı gün göndermedi beni bende şüphelendim kıllık mı yapıyorlar bilmiyorum bu dosyayı nasıl görebiliriz hocam bide ben memleketim de heyete girmek istiyorum öyle birşey varsa kıta anket formunu gitmeden önce verirler mi yoksa gittikten sonra istesem gönderirler mi burdaki komutanlar çok kıl

Son düzenleme:
Abi kusura bakmayın komutanlar bana yalan söylemiş muaf oldum çok şükür teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için şu sahte Kabadayılardan kurtuldum eve dönüp tedavi olucam

OğuzHan112 abi ben bugün girdim heyete dediğin gibi bişey soran olmadı imzalandı çıktım muaf oldum abi ben kurtuldum sonunda

Askerden çürük alma

Herkese selamun aleyküm öncelikle 2 ay hava değişimi aldım 24 günde normal rapor almıştım şu an firardayım gidip kendim teslim oldum kıbrısa geri dönmemek için yurt içine sevk edileyim diye firar ettim bu arada ilaçlarım falan da var kullanıyorum sizlere sormak istediğim burada sevk edileceğim birliğime gittiğimde ne kadar sürede hastaneye çıkıp çürük alabilirim ya da alabilir miyim ? Neredeyse 110 gündür memleketimdeyim psikolojim iyice bozuldu beni aydınlatırsanız sevinirim :)
OğuzHan112

Hakanowski43
Şuan firardamısın? Gidip teslim oldum derken ?

Firardaysan zaman kaybetmeden birliğine teslim ol.zaten 2 kez hava değişimi almışsın.3.de muaf olacaktın. Niye firar ettin ki.kendini zora sokmuş oldun

Abi 2 defa hava değişimi almadım ilk önce normal kanuni iznim ile gelmiştim ben sonra doktor 10 gün rapor verdi bi 10 gün ve 4 gün rapor vermişti heyete çıkasıya kadar sonra heyete çıktığımda tek seferde 2 ay hava değişimi aldım şöyle söyliyeyim firar etme sebebim birliğimin değiştirilmesi için böyle bi durumda kıbrısa geri gönderilmiyor ve yurt içine sevk ediliyormuşuz orada eziyet gördüğümden dolayı bunu göze aldım askerlik şubesine gidip teslim olmak istiyorum dediğimde de belgen gelicek onu bekle dediler şu an bekliyorum sormak istediğim birliğime sevkim olduktan sonra işlemlerim ne kadar sürer çürük alabilir miyim nasıl bir süreç bekliyor beni
OğuzHan112

Hakanowski43
Nekadar sürer?
Birlik amirlerin kıta işlevsellik formu doldurup hemen sevk edebilirler,ne kadar süreceği birliğine bağlı.

Durumunuza ve hekim kanaatine bağlı olmak üzere elverişsiz raporu alabilirsiniz.
Buna hekim karar verecek.

Hakanowski43
İşe yarar,bunları hem amirlerine hem sevk edildiğin zaman hekime göster,
Faydalı olur.
2 ay hava değişimi almışsın,birliğine katılsan zaten muaf edeceklerdi.firar etmeycektin.

Her neyse,
Yukarıda yazdığım yolu izleyin.

Çok teşekkür ederim abi de inan kıbrısa dönmemek için yaptım yoksa bende istemezdim böyle olmasını o gururla gittiğim yerden böyle dönmek beni fazlasıyla üzdü zaten Allah diğer asker kardeşlerime yardım etsin inşallah onların karşısına güzel komutanlar çıkar
OğuzHan112

Hakanowski43
Amin inş,
Ben yaşımı göstermiyorum,ben 45 yaşındayım ve 18 ay askerlik yaptım,teskeremi alıp döndüm,

Diyeceğim askeriyede iyi komutanlar olduğu kadar çokta kötü rütbeliler var, daha ilk gittiğim zaman burnumu kırdılar,akan kanımı helal etmiyorum.vatan borcu diye gittik,keyfi dayak atıyorlar. Helal etmiyorum.

Sizin Zamanınız gene iyi, hem askerlik kısa hem rahatsınız halinize şükredin.

Abi yardım edin bana. 2 hava değişimi aldım 3 gündür firarım ne olaçak sonuç hiç iyi değilim annem hasta benim psikolojim buzuk yardım ediçek kimse yokmu

Yardım edecek kimse yokmu ? Lütfen ayağınısı öpeyim yardım edin lütfen 😔

Üst Alt