Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV muafiyetli otomobil alma süresi 5 yıldan 10 yıla çıkartılıyor!!!

2024 sonrasıdır umarım. 2023 de almıştık annem 3 ay önce vefat etti :(

Engelli ile yaşlılık kavramlarını birbirine karistirip, yaşlı olan engellilere %90 üzeri rapor verdiler.
Bu raporu alan ailelerde evde bakim maaşını alip sonrasında ÖTV muafiyeti hakkını kullanmaya geçti.
Sonra gelsin suistimaller.
Baba Ankara'da oğlu Çorum'da arabayla fink atmalar.
Yaşlı baba öldü mü hop araba ona kalıyordu.
Bu suistimallerin önüne geçmek için aynı ilde ikamet şartı getirdiler.
Bu da kesmedi şimdi de veraset intikal vergisi düşünülüyor.
5 yili 10 yila çıkarmak ise ayrı bir garabet.
Üzgünüm ama biz hakediyoruz.
Geçmiş olsun.

bu iktidarın engellilere yaptığı haksızlıkları her dile getirdiğimde bana ateist atatürk'çü diye laf ettiler. vay reis iha yaptı, siha yaptı diye hep lafla dövmeye çalıştılar. yapmayın, etmeyin dedim bütün sözlerimi ağzıma soktular. ve bunu genelde engelli arkadaşlarım yaptı. araç alımına limit koymadan önce akepe'nin bütün trolleri engelliler mercedes'e, bmw'ye binemez, biniyorsa da vergi ödesinler kardeşim diye ezdiler bir tane engelli derneği siz ne diyorsunuz demedi. sonda gibi malzemelere ek ödeme alınmaya başladı hiç kimse ses çıkarmadı. daha bunlar iyi günlerimiz.

akepe'ye oy veren engelliler size sesleniyorum;
bunların tüm sorumlusu akepe'ye oy verenler ve sizlersiniz, anlamadınız, anlamak istemediniz. ülkenin bu hale gelmesine ortak oldunuz, çocuklarımızın geleceğini çürüttünüz. ülkemize vatanını satmış hainlerin doluşmasına izin verdiniz. varımızın yoğumuzun satılmasına ortak oldunuz. bütün vebal sizin boynunuzda. umarım bu vebalin altında inim inim inlersiniz. sizlere bundan sonra acırsam namerdim.

İnsanlar sandıkta tercih yapmış oy kullanmış sonucu iyi veya kötü neyse sen burda milletin çoğuna ne den ağzından köpükler akarak beddua ediyon alçak adam

Çok güzel olduuuuuu burda siyaset bilimciler vardı bakalım bu konuda ne diyecekler üstün bilgilerine dayanarak😊

Ayrıca Adana bölge idare mahkemesinden alınan bir karar vardı engelliler kullanacağı araçlarda hareket ettirici tertibat yaptırdığı taktirde KDV den muaf olur araç alımında hem KDV hem ÖTV ödemez engelli bu kararı Danıştay tarafından keyfi karar alınmasını sağlayan kişi Mehmet Şimşek ve eski bakan Fatma Şahin di o zamanda bu kararı aldırıp KDV öder yönünde karar aldirdilar ama burada hiçbisey bilmeden her konuya yorum yazanlar var lütfen okuyun her konuyu her tarihi geçmişi her konuda okuyun..... Yahu garson bahşişine bile vergi geliyor komedi yemin ederim, kimse israfa itiraz etmiyor hala doğru konuşana saldırıyor nah duzeliriz bu kafayla.....

Son düzenleme:
Limit getirdiler şimdi de 10 yıla çıkarıyorlar. Yavaş yavaş ötv indirimli engelli araç alımını bitirecekler. Önce bir bakıyorlar tepki gelecek mi diye sonra kanunlaşıyor. Sayıştay raporlarına bakılması lazım para en çok nereye gidiyor, en çok neresi para harcıyor. Ama gel gör ki devede kulak olacak şeylere kısıtlama getiriliyor.

@fatih1980,

hangisi çıkarsa çıksın ne fark eder sonuçta var olan bir hakkı kayıp ediyorsun net hak kaybı ne demekdir hergün başka bir kayıp ile karşı karşıyasın bundan öncede neler kaybettik gözle görünen ve görünmeyen neler var neler engelliler bunun farkında değil en basit yerli üretim diye millete sahte alakasız protez ğarçaları taktilar başıma bizzat geldi devlet bunları hep göz yumdu bu adamlar milyar vurgunlar yaptı daha neler neler hep engelliler kayıp ediyor.

bakın tüm chp medyasına ateist bir genç twitter da tt oluyor amaç seriat tartışması ülke gündemi nasıl değişiyor Ya arkadaş bu chp medyası kadar ağtal bir medya yok akp oturmuş gülerek bunları izliyor 2 youtuber velet çıkmış şeriyatı tartışmış adalet bakanlığıda oltayı salmış chp medyasıda sazan gibi atlamış arkadaş halkın çebinden 220 milyar çıkacak yeni vergi paketi geliyor siz hala oturmuşsunuz 100 yıllık cumhuritetle yönetilen bir ülkede sacma sapan olmayacak iş şeriat tartışması yapıyorsunuz yahu ülkede neler dönüyor zerre haberiniz yok insanlar soğan gibi yoyuluyor faiş fiyatlar halkın iliğini kurutan firmalar el altından kazançlar birde o yetmez miş gibi yeni vergi paketi chp medyası ciddi anlamda sizden bir halt olmaz çünkü sazansınız ülkenin gündemini ne güzel belirliyorlar bravoo nedense hep böyle zamanlarda bu gibi tartışmalar çıkıyor hep işde görüyorsunuz ataistin bile bü ülkede savunucusu var

@ist01,
O ataist doğru bildiğini savunuyor .. Allah aşkına hangi engelli yada engelli derneği elinden alınan hakları savunuyor .. surda tartisilanlar medyaya yaşındaecok tepki gelir hükümete geri adım bile atılır ...

@recepaydın,

O kına hepimize çoktaaaan yakıldı. Koca ülkeye on yıldır etmediğini bırakmayan akp’ye “nasılsa bana dokunmadı” diyerek alkış tutan engelliler/emekliler/esnaf/sosyal yardım alanlar vs. sıra kendilerine geldiğinde ağlayamayacak. İşin özü bu. O sıranın bize geleceği gün gibi açıktı. Geldi. Kurtuluş yok, ölene kadar mokoko.

İnsanlar sandıkta tercih yapmış oy kullanmış sonucu iyi veya kötü neyse sen burda milletin çoğuna ne den ağzından köpükler akarak beddua ediyon alçak adam
İşte başımıza ne geldiyse bu ucuz insanlar yüzünden geldi. Adres ver sana kurban payı göndereyim de sus. Siz ancak bunlardan anlıyorsunuz

Kına yakarsın sende götune saçma sapan yorum yapıyorsunuz.buhak engelli olan her bireyi ve yakını ni ilgilendiren bir konu
Bana da gönder bende yakacağım. Oturan boğa ile birbirimize yakarız sorun yok

N'aparsın "sayın" @OturanBoğa, üç gün önce
Sayın oturum boga
diye yazanlar iki gün sonra kına ile mukabele eder. Aklıma şu meşhur video geldi. Hani askeri görünce "aslan aslan" deyip 3 saniye sonra kalayı basan!

ÖTV'siz araç hakkı konusunda söylenmedik söz kaldı mı? İlgililere; "yapmayın, etmeyin" dedik mi? Dedik! Birileri de sırf hükümete yardakçılık yapmak için ohhhh, iyi oldu diye yazdı. Kimseye kına göndermedik! İkna etmeye çalıştık ve lakin dere yatağını buldu.

ÖTV'siz araç alımı şirazesinden çıkarılmışsa, hakkın özü limit ile kadük hale gelmişse, a'dan z'ye her hakkın içi boşalmışsa ve celladına aşık olmuşsa bu millet, neyleyim?

Şimdi oturup, ellerini başının arasına alıp düşünelim. Bize bu haltı kimler kimlerle nasıl yedirdiler! Ya da boş verin! Davası bile olmaz!

@egemmm,
o şahısta birilerin maşası emin ol ülkenin gündemi şerait mı? değil nerden çıktı durduk yere bu sence adalet bakanlığı internette onlarca bu tür konular varken açıklama vs yapma gereği duymazken neden birden bire açıklama yapma gereği duydu maksat ortaya taşı atmak sonra arkaya yaslanıp kendi kurdukları gündemi izlemek arkadan geçsin vergi paketi :)

@ist01,

benım derdım o değil . Sonucta bırılerı cıkıp bu konuyu da gundem yapsa o eleman kadar ses getirir . Cunku bıızım ınsanımız okumaz arastırmaz . Engellılerın hakları bu hukumet ile bir bir ellerınden alınıyor dıye sosyal medyada gayet anlaşılır bır acıklama yapılsa konu sıcak tutulsa belkıde gerı adım atarlar . Daha bugune kadar cumhurbaskanı %50 yetkısını kullanmamıs onu bıle kaldırmaya calısıyorlar . Bu ne demek ? sizin tum haklarınızı elınızde alacagız cengız holdıng gibi karaktersızlerın mılyonlarca dolar vergısını silip engellıyı mağdur edecegız..

@ist01,

haklısın ama az bile oluyor bunda bunlarda ısara edıp takım tutar gıbı partı tutan ve oy veren ler yuzunden bu hallerdeyız aa kımsee anlatamazsın derdınız

@OturanBoğa,
aga bosa analatma anlamazlar

Dün bütün haberleri taradım vergi paketin içeriğinden bassediliyor ama ötv ile ilgili tek kelime edilmiyor ama ne hikmetse yurt dışı çıkış harcı gündem oluyor işde birileri değil ülke bizi takmıyor.

Sanırsın reisten önce engellilere ücretsiz uçak dağıtılıyordu. Özellikle bu konuda reise laf eden çarpılır okadar söyleyeyim. Bu kadar mı balık hafızalısınız arkadaş

@ist01,
Motokuryeler ile bahşiş muhabbetini çözdüler. Engelli konusunu kimse konuşmuyor. Bende düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum. Allah sizlere kolaylık versin bu denli sahipsizlik ahlaklı değil

Onların zenginden alıp fakire dağıtan Robin Hood u süper kahraman oluyorda bizim neden fakirden alıp zengine veren Reisimiz süper kahraman olmasın değil mi @frackman

Neymiş efendim geçmediğimiz köprülerden, gitmediğimiz hastanelerden bizim vergilerimizle ödeme yapılıyormuş. Zenginlerin vergi borçları siliniyormuş.
Reisimiz zengin seviyor? Zengin sevmek suç mu? 1982 Anayasasına göre suç değil, değil mi @frackman ?

Şuan her kafadan bir ses çıkıyor netleşmeden.Ben bişey daha duydum.Şimdi bu mirasçılara kalan aracı alırken vergi ödenecekmiş ok bunu her yer söylüyor.diğer türlüde engellinin süresi dolmuş olduğunda kendi satacağı zamanda o vergi farkını ödeyecekmiş öyle satacakmış.yani her halukarda o vergiyi alacaklar.sadece binildiği sürece sorun olmayacak.ne kadar doğru bilmiyorum.

@Kırmızıı,

Her halükarda vereceksek neden risk alalım ki ? Gider ikinci el alır. Diğer türlüsü bir türlü benim kafamda oturmadı. Yani bir vergi verilecek ama ÖTV ödemek bir araba daha demek. Bir sorun haline gelecek. İki ucu afedersiniz ... Dengek

Aslında bizim hikayemiz biraz sarı öküz hikayesine benziyor .1.6 motor sınırı varken insanlar motor sınırının kalkmasını ve limit belirlenmesini basta iyi gorduler ve mutlu oldular . Ancak esas amac sonraki yıllarda goruldu ki bırakın ust motorları 1.6 motor altı orta donanımlı bir aracın dahi alınamayacak duruma geldigi bir durum oluştu . simdi ki durumda ise kıstas 5 yıldan 10 yıla cıkarılıyor . Bu uygulamalar alanen bu hakkın elden alınması için son adım diye dusunuyorum . arac fiyatlarının bu denli artması da bu araçlara ulaşamayan kesimde bu hakkın haksız bir ayrıcalık olarak görülmesine neden oldu ve gundem edildi . ustune yapılan usulsuzluklerin onune gecilememesi de çözümü kurunun yanında yaşı da yakmaya goturuyor. ancak fiziksel engelli ve uzun bir süredir aparatlı bir araç kullanıcısı olarak ben 10 yıllık bu degişim süresinin arac arızaları sebeniyle gerçek engellileri ciddi şekilde yıpratacagını dusunuyorum. ama bu durum tabiki de hiç bir şekilde göz önüne alınmaz.

Üst Alt