Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

tanercm
kardeşim bağlı bulunduğum vakifi aradim listeler gelmiş adınız yok dedi herkese yatacak demeyin ısrarla yok iste

Bana red geldi pandemi yardimi faz 1 faz 2 alanlarinki değerlendirmeyi bile alınmıyor

geçen sene faz 2 den faydalanamıştım. Bu sene ocak ayında engelli raporu ile 2022 maaşı bağlattım. Geçen sene faz 3 den yararlanan anneme ve karedeşime çıkmış . Bende hala görünmüyor

Evet az önce vakıfla görüştüm bende adınıza tanımlanmamış dediler kafam çorba gibi koca hükümet çıkıp düzgün bir açıklama yapamıyor mu bizleri böyle allak bullak ediyorlar yazık.

Mehmet kardeş bu yazıyı kopyala sakla 1-2 güne kim haklıymış göreceğiz

E0Z-PffXMAEQnhz.jpg

Yaşlı ve engelli aylıklarımızı ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemeleri ile birlikte 5-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriyoruz.
deryayanikashb

Bakanlığın Twitter sayfasında yazan bu gelde çık işin içinden.

Faz 1 ben faz 2 den yararlananların sosyal yardım kısmında hiç birşey yazmıyor mu?

İnternette kapsam dışına çıktı red olarak yorumlanmış Melek hanım siz nereden öğrenmiştiniz. Bu kapsam dışına çıktı herkeste görünüyor mu? Ya da sosyal yardım kısmında hiç bir şey görünmeyen var mı?

Bu gune kadar hic almamış 2.3 milyon kişi yararlanicak diye yorumladim. .

Bu parayı şuan e devlette görünmez tahminimce çünkü maaşlar gibi değil sistemde göründüğü zaman çekilebilir oluyor ayın 5 itibariyle yatabilir belkide alcak kişilerin maaş günü hesabına yatar

Şimdi biri çıkıp dese size cebimde 100Tl var. Bununla sokaktaki 40 çocuğun herbirine 10'ar lira bayram harçlığı dağıtacağım diye!
Bu nasıl hesap böyle diye kafanızda soru işareti oluşmaz mı?

Geçen seneki 3 fazın toplamında 6.7 milyon haneye 1000Tl verilmiş.
Şimdi deniyor ki;
Geçen sene alanlardan engelli,yaşlılık,ihtiyaç sahiplerinden 2 milyon haneye bu kez 1100Tl vereceğiz!

Geçen sene 3 fazda alan bu 6.7 milyon hane zaten bu üç gruptan değilmiydi?
Bunların toplam hane bazında sayısı 2 milyon'un misli misli üzerinde olduğu açık!

O halde
bu gruplarda olan hanelerin tamamına dağıtılması, tek bir 2 milyon hane dağıtımıyla nasıl olabilir?

denseydi geçen yılki gibi faz faz bunların hepsi alacak !
En azından ben "eh tamam o zaman sıramızı bekleyelim" diye düşünürdüm ama şu haliyle içlerinden 2 milyon haneyi seçip ayıklayıp dağıtılacak-mış gibi anlıyorum!

mantık olarak bu grupta olan herkese 2 milyon dağıtımla 1100'er lira verilmesi,yukarıdaki örnekte dediğim gibi sadece soru işareti!...

144u arayıp ulaşabilen var mı? Onlar detaylı bilgiyi verirler

Alo 144 çökmüş durumda sabah düşürdüm şimdi 100 defa aramama rağmen düşmüyor

Arkadaşlar geçen yıl faz1 döneminde engelli raporu olmayıp sonradan rapor çıkartıp faz3ten alan engellilere 1100 lira verilecekmiş. Faz1den alan engellilere verilmemesi büyük haksızlık cimerden ben yazdım sizde yazın. Gecen yıl evde bakım ucreti alanlara faz1de verilmemişti. Tepki gelince faz2de verdiler. Belki tepki gelince bize bayramdan sonra verirler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında sosyal yardim bilgileri bölümünde yazıyor. E devlette başvuru sonucu "kapsam dışına çıktı" yazıyorsa onaylanmış demek oluyormuş.
"Reddedildi/feshedildi" yazarsa yada "kapsam dışı" yazarsa onaylanmamış demek oluyormuş.

Melek hanım gıda başvuru ne durumda sonuç çıktımı bende 2 tane halen başvuru yazıyor senin başvuru durumu ne yazıyo

Biz milleti bilgilendirelim diye yazıyoruz adam ortalığı karıştırayım diye uğraşıyor. Bak kardeşim 1. Ben geçen sene faz 1 den sonra rapor almadım raporum çocukluğumdan beri var hep kendim çalıştığım için engelli maaşı almadım. Geçen sene pandemi dolayısıyla işsiz kaldıktan sonra maaşa başvurdum. Sen faz 1 den yararlanınca ben bu kadar tantana yapmadım sen para aldıktan 7 ay sonra faz 3ten yararlandım. Ve bunlardan başka devletten 1 lira yardım almadım. Bekle başka bir yardımıda sen alırsın. Milletin sinirlerini gerip durma. İnsanlar fikir sahibi olsun diye durumu anlattım fesatlık çıkarma.

Ebru101
Gida yardimi 1 tl oldu sonradan. Vakfı arayip sorduğumda birisi soğan birisi patates yardımı dediler. Zaten başvuru tarihinde gelmisti evime patates sogan. O yani para falan değil dediler.

Bende halen başvuru yazıyor 2 tane anlamadım ne oldugunu

Arkadaşlar ben bu resimi derya yanık bakanımızın sayfasından aldım. İşaretli kısım da yazıyor zaten gereken..

E0Z-PffXMAEQnhz-1.jpg

Gecen engelli ayligi alipta oyle verilmisti simdi niye verilmiyor

Ebru101
Kardeşim, o bilgiye ulaşmak için e devletten pandemi sosyal destek başvurusu bölümüne giriyorsun.
Orda yazıyor.red veya kapsam dışı vs

Pandemi destek engelliler alcakmi

Engelli maaşı alan pandemi destek parasi alcakmi

geçen sene faz 2 den almıştım herhangi bir başvuru yapmadan . bu sene 2022 maaşına bağlandım. bana çıkarmı 1.100 lira?

Üst Alt