Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Geçen sene 3. Fazdan yararlandım o zaman daha engelli maaşım bağlanmamıştı. Sonra biz bize yeter kampanyasından bin tl aldım ve şuan engelli maaaşı alıyorum. Ve şuan tam kapanma sosyal destek programı kapsam dışı yazıyor. Daha önce görünmüyordu vermeyecek olsalar sosyal yardımda hiç görünmezdi beklemekte fayda var. Herkes için hayırlısı olsun inşallah

Benim hala umudum var bi kereye mahsus bi ödeme olduğu için kapsam dışı diye görünüyor olabilir.

Bende hiç bişi yazmıyor tam kapanma ile ilgili bişey yok

Arkadaşlar öğrendim. Eğer 'kapsam dışı' yazarsa reddedildi demek oluyormuş ama 'kapsam dışına çıktı' yaziyorsa kabul edildi demekmiş. Sosyal yardim bilgilerinize bakın. Tam kapanma sosyal yardım programi varsa ve sadece kapsam dışına çıktı yazıyorsa 1.100 tl yi alacaksınız.

Ben faz 1den aldım. Bende de hiçbir şey görünmüyor. Cimere yazalım arkadaşlar.

Sisteme yavaş yavaş düşüyor olabilir

Melek hanım siz daha önce 1000 tl yardımdan faydalandınız mı?

Siz engelli misiniz? Ne maası alıyorsunuz

Siz engelli misiniz? Ne maası aliyorsunuz

E-devletin pandemi yardımı bölümü kitlenmis ya tutarsa diye basvurmustum.

2.kez red geldi faz 1 -2 alanlara yok yazıyor.

Müteahhitler zor durumdaymis onlara versinler:mad:

Arkadaşlar herkes cimere yazsın. Faz3ten yardim alıp engelli aylığı olanlara vermişler. Faz1e vermemislerHaksızlık bu. Bakan edevlet başvurusu olan demişti. Doğru cıktı.

Iyide 1 den alip faz 3 nasil basvuru yaptiniz ben bir kere denedim o zaman basvuruyu bile almamisti sistem

Öyle bişi varsa bende neden çıkmıyor?faz 1 den engelli maaşıyla birlikde aldım şuan baktıgımda ise görünmüyor sen bu bilgiye ankaradanmı ulaştın

EYVALLAH.

Faz 1 döneminde engelli aylığı olmayıp faz 3 zamanı engelli aylığı alanlara verilmiş. Büyük haksızlık bu

Arkadaşlar ben 2021 Şubat ayında engelli raporu çikardım ve engelli maaşına bağladım. Gecen ay ilk maaşımı aldım. Dolayısıyla pandemi 1.000 tl yardımını e devletten başvuru yaparak 3. Fazda aldım.

Edevletten başvurusu olanlara verilmiş. Faz1den alanların başvurusu yoktu. Bu büyük haksizlik

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:
Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL'lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,
İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar.

Yukardaki metni E-devlet sosyal yardım kısmından aldım. Çok açık şekilde yazıyor, geçen sene faz1 ve faz2 kapsamında 1000 tl alanlar bu sene alamayacak. Sadece faz3 kapsamında olanlara verilecek...

Melekciks
DİKKAT..
Arkadaşlar dünden beri niye anlamamak için inatla direniyorsunuz?
Bu merkezi bir yatdım aynı geçen seneki gibi aynı elk yardımı gibi sistem üzerinden bakanlıkça yapılıyor.
Sizin bu yardım konusunda ilçe vakıflarıyla bir işiniz yok!
Geçen yıl aldıysan tekrar alacaksın 1-2 gün sabretseniz bunalıma girmeseniz olmaz mı yahu.?

Benim hane yardımı kısmında birşey yok yeni olarak. O zaman biz alamicaz galibi. Yardımlaşmanın telefonları hep meşgul çalıyor.

Ayrıca o vakıflara giden listeler 2. Ve 3. Faz da maaş almayan ancak 1000₺ yardımı müracaatla alan ihtiyaç sahibi aileler.
2 milyon düzenli yardım alan kişilerin dışında kalan diğer vatandaşlar..!

Daha da bir şey yazmayacağım anlayan anlamıştır,anlamayan bunalıma girebilir.!

Üst Alt