Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Arkadaşlar pes yahu neyi anlamıyorsunuz?
Geçen yıl 1000₺ aldısan tekrar alacaksın bu açık ve net.!
Az sabır lütfen
Hayırlı geceler herkese

Bakan biraz önce twitter'dan açıklama yaptı. Gene kesin bir şey yok.

tanercm

Aynen maaşlar yattı + 1100 TL önümüzdeki günlerde direk hesaplara yatar.

Arkadaşlar bakanlığın sitesinde yer almış. Kartı olmayan 867.242 engelli ve yaşlı aylığı alan ir 765.842 sosyal destek ödemesi eve teslim edilecekmis. Engelli ve yaşlı aylığı alan kişi sayısı sosyal destek ödenmesinden fazla. Demek ki engeli ve yaşlı aylığı alana verilmeyecek. Buradan anlayabilirsiniz.

hakanyildiz

Israrla Engelli ve Yaşlılık maaşlarıyla birlikte ödeneceği söyleniyor yardımın. Sizse hala almayacağız, yatırılmayacak diyorsunuz. Bunu neye dayanarak söylediğinizi de bilmiyorum. Daha ne demeleri gerekiyor acaba anlamanız için?

Ayni donemlerde alinan diyor yani ayni donemden demesini kastı gecen sene alinan .ve engelli ayligi yaslilik ayligi alanlarında tam kapanma desetegi olan yardimla beraber alacaktir deniliyor .hakikaten bunu anlamak bu kadarmi zor.alacak arkadaslar gecen sene bu odemeyi alan herkez alacak.muhtac aile statusunun basinda zaten engelli ayligi ve yaslilik ayligi alan geliyor.bunu anlayin artik.faz 1 faz2 faz 3 yardimlari 2020 yilinin haziran ayinda hepsi odendi.ve bu yardim yeni bir yardim devam eden bir yardim degill.bu yardimi yeni actilar bunu cumhur baskanida bakanda soyledi zaten

Derbeder_55

Peki o zaman parası eve teslim edilecek 867 bin engelli ve yaşlı aylığı alan pandemi yardimi alacak 765 bin kişi neden pandemi yardimi alacak kişi sayısı engelli yardımından az demekki her engelli ve yaşlı aylığı alan pandemi yardimi alamıyor.

Yeşil kartlilara verilecek. Engelli ve yaşlı aylığı alana yok.

Sonunda ilk defa birini engelledim ne kadar boş ya mesajlarını görmek istemiyorum. Tamam vermiyeceklerse vermiycek herkes laf anlatmaya çalısıyo adama

Verilcek diyoruz hala yok diyorlar bilmem verirlermi diyorlar.ben daha bise demiyorum.aldiginiz zaman gorursunuz.hayirli geceler

hakanyildiz

Öyle bir şey yazmıyor, yalan konuşmayın. Her mesajınızda da verilmeyecek diyorsunuz. Bu yardımı sadece siz almayacaksınız, sizinle birlikte bekleyen binlerce insan var burada. Herkesin sinirini geriyorsunuz.

fade

Bakanlığın sitesinde daha önceden edevlet başvurusu olanlara verilecek deniyor. Gecen yıl engelli ve yaşlı aylığı alanlara başvuru olmadan doğrudan verilmişti
Inşallah alır tüm engelli aylığı alanlar. Ama pek umutlanmamakta yarar var.

Aynen hocam bakanin dedigi engelli ve yaslilik ayligi odemeleri tam kapanma odemesiyle birlikte yapilacak diyor.bugunle 3 gundur bunu anlatmaya calisiyorum ama hep ayni sorular hep ayni sorular..bu odemeden engelli ve yaşlı lik ayligi alanlarda alacak

Ortalıgı karıştıran 1 kişi var heryere girip girip yazıyor bilip bilmeden sallıyor herkesin kafasını karıştırıyor

2022 ayliklari ptt kuruma yanisimis.yalniz benim her ayın 6siydi ama 5inde odemeye alinmis.erken veriyorlar sanirim.1100 tllik yardimda pazartesi yada sali guncellenir

Bakanın açıklamalarını dikkatle okuyan engelli aylığı alana 1100 lira verilmeyeceğini anlar. Keşke ben yanılsam da verilse. Maaşlar ayın 5inde hesaplarda olacak.

Arkadaslar bakanlıkın twıtter uzerındekı acıklamaları takıp edın bakan dedıkı engellı maaslarıyla beraber yatacak 5 mayıs ıle 10 mayıs arası tum 1100 tl lık odemeler gerceklesecek yaslı ve engellıler ıse maaslarıyla bırlıkte alcak dedı bakanımız sabah 13.00 gıbı acıklama art arda geldı haberlere kdr gundem oldu

TAHMIN OLARAK YA YARIN YADA SALI GUNU E DEVLET TE ATILILIR

PTT üzerinden yapılan kurum ödemeleri sayfası güncellendi ve tüm maaşlar ayın 5'inde (Çarşamba) hesaba yatacak. Ancak maalesef ki 1100 TL'lik sosyal yardım parası yok gibi görünüyor zira kayıtlarda gözükmüyor.

Kısacası şimdilik hepimize geçmiş olsun çünkü o para ya kurye ile evlere gelecek ya da daha sonra güncellenecek ancak şuan yok. Belki de verilmeyecek bilemiyorum açıkçası.

2022 maaşlarının tamamı Çarşamba günü hesaplarda olacak ancak 1100 TL'lik nakdi yardım güncellenmemiş. Ben çok ümitlenmeyin diye her zaman söylüyorum sevgili arkadaşlar. Her olaya temkinli yaklaşmakta fayda var. Yine de yarın akşama kadar güncellenme şansı var tabii ki. Zaten güncellenmezse yatmayacağı kesinleşir.

-mka Bizat bende dinledim öyle 1100 tl yardım başlatıyoruz falan dedi ancak armudun sapı üzümün çöpü diyerek çok az kişiye göstermelik verilsede herkese verileceğini hiç sanmıyorum çakıl bitti ya!

Üst Alt