Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

hakanyildiz
Sadece faz 3 verilecekse neden ptt kart banka kartı diyor bir kerelik yardim alanlara kart mi veriliyor?

Kimsenin birsey bildigi yok herkes tahmini fikrini yaziyor haftaici edevlette kesinlesir bu kaosta biter umarim verirler herkese

@Im_Im
Ptt kart,
Suriyelilerde de var,
Sydv vakıflarınca dönemsel yardım alanlarda da var.
Ptt kart üzerinden bir değerlendirme yapmamiz yanlış olur.

Faz 3’de 2 milyon 61 bin 527 haneye 2 milyar 61 milyon 527 bin lira ödeme yapıldı. Ayrıca en son Faz 3 yardımı yapıldı.

Bunlar bir kerelik yardım alan kişiler bunlara PTT sosyal yardım kartı verilmiyor.

iLLeqaL
Bakan dönemsel yardim ihtiyacı olanlar demiş. Engelli maasi alanlar dönemsel degilki sürekli alınan yardim.

Arkadaşlar belki engelli aylığı alanlarada verilecek. Ama hepsine değil. Toplamda 2 milyon 400 bin kişiye verilecek. Bakan sosyal yardim sorgulamada görülecek demiş. Hafta ici belli olacak ama pek umutlanmayin

Bakanın açıklamayı detaylı okudum. ''Aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıklarının da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacağını bildiren Yanık, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumunun, e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümünden kontrol edilebileceğini anımsattı '' diyor yazıda . Yani 2022 maaşın beraberinde 1.100 lira verilecek. Yine geçen sene faz 2 faz 3 den faydalananlar sistemde kayıtlı olduklarından herhangi bir başvuru yapmadan1.100 liradan yararlanacak

iLLeqaL

Ama bakan ptt sosyal kart dememiş. Ptt kart demiş. Ikisi farklı şeyler. Keşke engellilere de verilse. Benim de ihtiyacım çok. Ama pek umutlu değilim.

3 fazın toplamı 7 milyonu geçiyor. Bakan sadece 2 milyon 400 bin kişiye verilecek dendi. Sadece 3. Faza verilecek dendi

Senmi karar veriyorsun Faz 3 de diyorsunda açıklama varmı?her bloga öyle yazmışsın yok yani öyle bişi varsa at linki okuyalım

Ebru101

Keşke verseler. Bakan açıklamada daha önceden edevlet başvurusu yapanlar diyor. Faz 1den alanlar edevlet başvurusu yapmadı. Para otomatik yattı

engelli yada düzenli yardım alanların başvuru yapmasına gerek yok normal maaşı ile birlikte çekecek geçen yıl oldugu gibi bu gece guncelleniR

Arkadaşlar cumhurbaşkanı nın açıklamalarında ayrılan kaynak miktarı olarak 2.540.000tl diyor. Devlet geçen sene faz 1 den yararlananların sayısını 2.111.254 hane.2.faz dan yararlananların sayısını ise 2.316.010 hane faz 3 den yararlanan hane sayısı ise 2.061.527 olarak açkladı. Toplam yararlanan hane sayısı 6.488.791 olarak açıkladı. Aktarılan kaynağa bakarsak sadece bir grup bu yardımdan yararlanacak gibi gözüküyor. Ben bu şekilde anladım.

Benim tahminim 3.fazdan yararlanan kişiler bu yardımdan yararlanacak gibi geliyor. İnşallah ben yanılırım da bu yardımdan herkes yararlanır.

Engelli maaşı gücellenmiş ama bahse konu yardım bilgisi bulunmuyor sizde bi göz atın

Arkadaşlar faz 1 ve faz 2 de yardım alanlar başvuru yapmadan geçen sene 1000tl yardımı aldılar. Fakat faz 3 de yardım alanlar e devlet üzerinden başvuru yapıp bu yardımı aldılar. Bakanın açıklamasında geçen sene e devlet üzerinden başvuru yapanlara ödeme yapılacak diyor. Bir kez daha diyorum inşallah ben yanılırım.

Arkadaşlar bakan açıklamasında dönemsel yardım alanlar diyor,biz engelliler dönemsel yardim değil,aylık maaş oluyoruz.
2022 maaş alanlarla birlikte yatacak diyor,onlarada yatacak demiyor.
Paranın hesplara yatma tarihi olarak 2022 maaşlariyla birlikte yatacak manasını taşiyor.
Benim açıklamalardan çıkardığım bu,bence bu konuda fazla ümitlenmeyelim.
Bizler için bir ödeme söz konusu olsaydı,2022 maaş alanlarin direkt hesabına yatacak derdi.
Sonuç üzücü,ama malesef anladigim durumda bu.
Biz sabit maaşı olan engellilete değil,dönemsel yardım alan yani devletin belli dönemlerde yardım edecegini anliyorum ben.
Neyse,hakkimizda hayırlisı olsun diyelim ve sonucu bekleyim.

Ebru101 engelli maaşı düzenli bir yardım. Bakanın açıklamasında ise dönemsel olarak diyor. Yani pandemi den dolayı zor durum da olanları kapsıyor bu yardım.

Mehmet 005 aynen sana katılıyorum.

Mehmet005
Evet bende aynen sizin dediginiz gibi anladım. Ağlıyorum moralim çok bozuldu. Şu anda 609 lira engelli aylığından başka hiçbir gelirim yok. Bizi ayırmaları beni çok üzdü

hakanyildiz

sevgili kardeşim nasil yok okudugunu anlamiyorsun galiba.

orada 2022 ve engelli maasi alanlar diye açikca belirtilmiş

alperakat

Engelli maasi alanlara verilecek diye ibare yok. Sadece engelli maaşları ile aynı dönemde ödenecek diyor.

Engelli kardeşim için evde bakım parası alıyoruz, geçen sene hiç başvuru yapmadık ve e-devlet de hiç gözükmedi. Haziran maaşını çekmeye gittiğimde !000 lira ekstra görünce hem şaşırmış hem de sevinmiştim. Yatıran kurum olarak ptt gözüküyordu. Bu sene de bekleyeceğiz ve göreceğiz. Ben 1100 lira olarak yatacağını düşünüyorum.

B3n daha birsey demiyorum 1100 tl yardimi aldiginizda anlarsiniz.kalin saglicakla

alperakat,
Kardeşim, açıklamada engelliler ile ilgili bahsettigi konu,Bu yapılacak yardimların 2022 maaşı alanlarla birlikte parların hesaplara yatacağını söylüyor.
2022 maas alanlarada verecegiz demiyor.
Dönemsel yardim alanlara verilecek diyor,2002 liler dönemsel değil aylık maaş alıyor.
Bundan dolayı benim hiç umudum yok,boşu boşuna hayalini kurup sonra yıkılmayalım.

Arkadaslar herkese merhaba bu siteye ilk defa mesaj yazıyorum bılgısı olan arkadaslar cevap verebılır mı rıca,etsem maaşımızı ne zaman cekecegımızı e devlette ptt kurum ödemelerı dışında başka bir yerden de görebılıyormuyuz yukarıda bır arkadas maaş ödemelerı guncellendı ama kurum ödemelerı guncellenmedı demış kafam karıştı tam olarak siz ne anladınız bu cumleden ve maaşını görebılen arkadaslar ödemeler yıne gunundemı yoksa daha mı erken gözüküyor acaba bilgi verebilirsini,sevinirim

uzunyol

PTT ödemelerinde güncellenmedi daha engelli maaşı. Güncellendiği zaman günüyle birlikte çekeceğin maaşı görebilirsin PTT ödemeleri kısmından.

Her kafadan farklı ses çıkıyor. Bekleyin görün ne olduğunu, bilip bilmeden yorum yapmayın.

Üst Alt