Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Derbeder_55
@iLLeqaL
Bu 1000, 1100 tl lik yardım nasıl alınıyor Bende engelli ailesiyim bütürlü bana aileme çıkmadı
ÜÇ kere E-DEVLETE yazıldım ret geldi Eşimde engelli odayazıldı onada ret geldi FAZ.1,2,3 hep ret geldi
Nasıl Müracat Ediyorsunuz Neye göre Kayıt Alıyor E-DEVLET
Bu Yardım otomatik çıkıyor yoksa Kayıtmı Lazım

savcılı

Merhabalar, eğer ki 2022 maaşı alıyorsanız zaten geçen sene Nisan ayı başında 1000 TL yardım verilmişti tüm 2022 maaşı alanlara. Onun dışında o yardım sayfasında belirtilen kriterlere uymadığınız için başvurunuz reddedilmiştir muhtemelen.

bizim sosyal yardım tarafına 2 tane gıda yardımı gelmiş başvuru tarihleri 1 mayıs gözüküyor

Bakanlık engelliler faydasına ne zaman cıkıp konusma yaptıki bugüne kadar, maaşlar aylık oldu acıklama gelmedi pandemide bin TL Lik yardım verildi açıklama yok gecen bayram maaslar erken ödenecek mi DİE binlerce mesaj atıldı cimirden, yine tık yok vel hasıl kelam bakanlıktan veya ilgili öerviden açıklama beklemeyin gelmez pazartesiyi bekleyin

Hafta sonlarida e devlette guncelleme filan oluyormu yoksa pazartesine kadar bosa bakmiyalim

Düzenli yardım alan kişiler diyor ben normalde 2 buçuk yıldır 2022 maaşı alıyordum ama Nisan'da raporumun süresi dolduğu için maaşım durduruldu geçen hafta heyete girdim henüz rapor çıkmadı acaba bende bu yardımdan yararlanabilir miyim? Geçen yıl 1000 liralık yardımı almıştım ama şu an aylığım durdurulduğu için tedirginim biraz.

Maasi neden durdurdularki kingkong eylulun 1 ine kadar uzatildi sureli raporlar

Valla bilmiyorum gittim sordum yeni rapor şart dedi heyete girdim raporun çıkmasını bekliyorum geçen ay maaş alamadım bu ay da alamayacam Haziran ayına anca yetişir inşallah bu yardımdan faydalanabilirim

arkadaşlar edevletten pandemi yardımına başvuru yaptığımızda faz 1 aldığımız için sistem red ediyor. Acaba gecen yıl alanlar bu yıl alamayacak mi

hakanyildiz,
Kardeşim benim bahsetmiş olduğum fakat sizlerin bu konuyu bir türlü kabulletmediginiz konuyla ilgili olabilirmi.
Zira,haberi detaylica okursanız bu yardımın daha önceden yardim almamış ihtiyaç sahiblerine verilmek üzere tekrar başlatıldığını ve bu yardimin bu sene 1100 lira olacağının haberini okursunuz.
Yardım alamayacaklar kısmında bu konu açıkca belirtilmiştir.
Sizin dediğiniz gibi olsaydı ki bunu canı gönülden bende isterdim,
Aynen şöyle yazardı daha önceden yardim almış engelli vs ihtiyac sahiblerine tekrar ödeme yapilacak derdi.
Oysaki bu yardimdan faydalanabilmek için e devletten pandemi yardim basvurusu yapan ihtiyac sahibi aileler faydalanacaktir diyor.
Neyse,bu yazan habere göre e devlet üstünden yardim almamiş aileler biran önce başvurularını yapsınlar diyor ve esenlikler diliyorum.

savcılı,
Kardeşim, her engelliye verilmiyordu.
Bunun şartları sosyal yardımlaşmadan maaş alan ve kaydı bulunan htiyaç sahibi engelli ailelerine veriliyordu,sanirim sizin böyle ihtiyaçlık durumunuz olmadığından red kararı verildi.
Fakat,bu yeni başlatılan pandemi yardim başvurusuna e devlet üstünden tekrar başvurarak şansinizi deneyin derim.

Haberi detaylıca okuyoruz. Fakat o haberlerinde yeni olmadığını eski haberi yeni gibi verdiklerini. Daha bir açıklama olmadığı için e-Devlet in güncellenmedigi gibi şeyler var. Bence bekleyip görmek lazım. o haberlerin hepsi eski haber sadece miktarı değişip yayınlamışlar.

Faz1 faz 2 alanlar red geliyor.benim de maas kesildi başvurum red geldi. e-devlette basvuru sartlarini yeni duruma gore duzeltirlerse yeniden basvurucam .
(yani faz 1 faz 2 yardim alanlar kismi çıkartılmalı çünkü sistem geçen sene alanlari kafadan eliyor.)

Son düzenleme:
Ya arkadaslar 1000 tl olan destegi 1100 tl yaparak yeniden baslatiyoruz diyor..bu yeniden yenide yeniden baslatiyoruz ne anlama geliyor anlamiyomusunuz hala.
Yeniden baslatiyoruz demek sil bastan basliyoruz demek.1100 tl hesaplariniza yattiginda anlarsiniz

Maaşım durduruldu inşallah bende alabilirim zor durumdayım

geçen sene 10 sefer başvurdum bir halt vermediler bakalım inşallah bu sene veririler....

Bende zor durumdayım. 609 lira engelli aylığından başka gelirim yok. Gecen yıl faz1den almıştım. Inşallah verirler bu yılda

geçen yılki fazlar bitti, artık sil baştan anlaşılan başvuruya gerek olmuyor kaydı olanlara her haneye 1 ödeme olacak şekilde

Derbeder_55

Bu tıklamak için yapılmış bir haber.

Keşke 1100 lira doğru olsa. Biraz olsun rahatlardık

Valla ben burda ne kadar konuşsam boş arkadaslar.ben birseyler anlatmaya calisiyorum ama boşa calisiyorum.pazartesi yada salı gunu paralar hesaba yattiginda anlarsiniz zaten .daha ne diyim

Derbeder_55

Patates, soğanida sosyal yardımlaşmaya kaydı olan herkese vereceklerdi güya ama bana gelmedi. O yüzden biraz şüpheliyim.

Arkadaslar simdi sydvye gecen yıl 2.1 milyar bu sene yani simdi ise 2milyar 540 milyon kaynak aktarildi.ve cumhur baskani ne dedi yeniden baslatiyoruz dedi.yeniden baslatiyoruzun karsıti nedir sil bastan tekrar ver3cegiz d3mek..
Vede cumartesi 1 pazar 2 ve pazartesi gunu mayıs 3 ayliklarin neden bu zamana kadar guncellenmedigini bilen varmı.yada hic bu kadar uzun suren bir guncellemeyle karsilasan oldumu.bunun suana kadar guncellenmemesinin tek nedeni yardim ile beraber yatirilip guncellenecek.mayıs 5de ayliklar alinmaya baslanacak.ve pazartesi yada salı gunu guncellenip herkes ne dusuyorsa herkes hakkıni alacaktir

Rapor sürem tam da zamanında doldu ya inşallah bende alabilirim bu parayı

Ozankifoz
Gecen seneki yardimda 2022 ayligi alanlar almisti.evde bakım almamismiydi hocam.evde bakım ayligim olmadigi icin o konuda bilgim yok

Üst Alt