Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

tarsuslu69
Onun haricinde ailelere verilecek yadımda 1100 lira forumu inceler okursanız yada gazetelere bakarsanız görürsünüz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak, yeniden başlatıyoruz. Bunun için 2 milyar 540 milyon liralık bir kaynak tahsis ettik.

Ben daha iki gün önce 1.000 tl pandemi yardımını aldım. Bu 1.100 tl yi ne zaman verirler peki bilgisi olan?

Yani 1 senemi doldurmam mı gerekecek nasıl olacak? Yeni alana ikinciyi hemen verirler mi?

Bu 1100 lira yardım icin herhangi bir yere başvuru yapcaz mi bilgisi olan

Düzenli yardım alan ve Geçen yıl 1.000 tl alanların Başvuru yapmasına gerek yok

Bugün bizim mahalleye patates getirdiler. Bana vermediler acaba engelli maasi alana yok mu patates

Bütün haber sitelerinde var googleye yazınca çıkıyo 1.100 tl sosyal yardım yazınca

Alo 144 u aradım doğruymuş ama henüz içerik beli değil dediler kimleri kapsıyor

Ebru101

Ben yazıyorum fakat başvuru nereden yapılır e devlet vs yazıyor. önce yararlananlar alacak almayacak ya da başvuru suz verilecek yazısını göremedim ondan sordum.tesekkurler.

Hala tam bir resmi aciklama yok dagitilicak ama kimleri kapsiyor kısmı icin resmi aciklama gelmedi haber siteleri sirf tiklama alsin diye ayni haberi 1 2 saatte bir yeniliyor yeni haber gibi onune atiyor milletin resmi aciklamayi bekliyelim

Arkadaslar kizilayda 500 lira ramazan yardimi veriyormus onada basvurun googleden kizilayin resmi sitesini bulup ana sayfadaki formu doldurun belki burdada ihtiyaci olan bir kac kardesimiz yararlanir

hakanyildiz
7 nisanda paylasilmis kizilay sitesinde
Kızılay, 206 bin aileye hane başı 500'den 103 milyon TL'lik nakdi destek sağlayacak. Zekat, Fitre ve Fidye bağışlarıyla yoksul ailelere yardım ulaştırılacak

EYVALLAH.

Şimdi aradim kızılayı biz yasak olduğu için sosyal yardımlaşmaya yönlendiriyoruz dediler.

Bakanlıktan neden halla resmi bir açıklama yapılmıyor

Hayırlı olsun

Düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.100 TL ödeme yapılacaktır

Arkadaslar endise yaomayin 1100 tl ve ayliklariniz odeme gununde herkes alacak

Arkadaslar gecen sene verilen 1000 tllik destegi 1100 tlye cikartarak yeniden baslatiyorlar.ve gecen sene 1000 tllik yardimi alan herkez yararlancak.ve bu guncellenme olmamasinin sebebi 1100 tl v aylik ile beraber verilecwgi icin...resmi yayinlama hafta sonuda yaparlar kesin.gecen seneki 1000 tllik odemede bu sekilde insanlari merak icinde burqkmislardi simdide ayni sekilde.ama cumhurbaskani bizzat acikladi y3niden yardimi baslatiyoruz dedi ve 1000 tllik yardimi alan herkez yararlanacak

Arkadaslar turkiyede kac milyon engelli yaşli ve ihtiyac sahibi var .bu yuzden hesaplama yapilip hesaplara aktarilacak.bu pandemiyi 1.5 senedir yasiyoruz.hanki bir bu zamana kadar guncellenmedigini gorsunuz.bu gecikme sadece hesap yapilcak ve hesaplara aktarilmasi icin bu gecikme

Vede gecen sene 2.1 milyar aktarilmisti aile ve sosyal politikalar bakanligina ve 1000 er tl yardim alindi.simdi 2.540 milyar aktarildi aile ve sosyal politikalar bakanligina ve 1000 tl yardim alan herkez 1100 tl yardim alcak .yani cumhur baskaninin yeniden baslatiyoruz demesini sebebi bu zaten.bugub yada 2.3 gune resmi aciklqma gelir zaten

Bizler bu dunyada misafiriz geldik ve gidecegiz birgün ebedi aleme.evet 3 kuruşa bile muhtacız ve bir sekilde gecinmemiz gerekiyor ve engelimiz var hastayız.ama unutmayınki bu dunya dedigim gibi gecici ve hic bir seyi dert etmeye değmez.hergunumuzun tadını cikaralim.allaha hep dua edelim,edelimki hersey hep guzel olsun .elimizden geldigince ibadetlerimizi yerine getirip mahser gunune allahın huzuruna cikacak imanimiz olsun.bu dunyadan kimler gelip kimler gecmediki bizde birgün göcüp gidecegiz.rabbim herkese saglık sihhat versin insallah.ramazanimiz mubarek olsun arkadaslar abiler.

Derbeder_55,
Malesef kardeşim 1100 lira,daha önceden para alanlara verilmiyormuş.
Haberi detaylica okursaniz görürsünüz.
İhtiyac sahibi aileler diyor ama daha onceden 1000 lira almamis aileler diyor.
Tekrar verilecek dedigi,yardimi almayanlara dagitilmak uzere tekrar baslatilmis bu yardim.
Oysa ne kafar sevinmistik.

Mehmet005
Hocam cumhurbaskanin dedigi daha onceden 1000 tl olan destegi 1100 yaparak yeniden baslatiyoruz.yani yeniden baslatiyoruz demesinden kastı tekrar verecegiz anlaminda.zaten gecen seneki yardim toplam 3 fazdan olusmustu ve herkez almisti .simdide ayni sekilde faz1 faz 2 ve faz 3 olaral tekrar yeniden baslanacak.ayrica bak elektirik yardimi guncellendi ama 2022 ayligi hala guncellenmedi .sebebi belli hocam.2.1milyon sydvye aktarilmisti ve 1000 er tl alindi.simdi ise sydvye 2 milyar 540 milyon aktarildi .
Ihtiyac sahibi zaten engelli yaşlı gaziler sehit yakinlari vs gibi.

Mehmet005

O haber sitesi eski paylaşımı haber yapmış. Daha detaylar belli olmadı. Ama büyük ihtimal verilecek. Çünkü cumhurbaşkanı yeniden başlatıyoruz dedi.

hakanyildiz
Aynen hocam o eski paylasim.o paylasin gecen seneki faz 3un paylasimi.yeniden baslatilcak demesinin kastı belli zaten.2.1 milyar gecen sene sydvye verildiginde toplam 3 fazda herkez aldi.ve simdi 2milyar 540 milyon kaynak aktarildi sydvye ve gecen sene oldugu gibi toplam 3 faz olarak yine verilcek..
Arkadasin dedigi gibi olsa diyelimki gecen sene herkese 1000er lira verdin.ve 1000 lora alanlara verilmicek vede 1100 tl simdi vercek denseydi. O 1000 er lira alanlara haksizlik olmazmiydi..dedigim gibi gecen sene yapilan yardim gibi ve gecen sene alan herkez faydalanacak

Arkadaş haberi detaylıca okursanız görürsünüz demiş ama şu ana kadar yapılan tek resmi açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamadır. Bu açıklama dışında herhangi bir kurumdan resmi açıklama yapılmamıştır. Erdoğan'ın söylediği şeyleri de gerek sözlü gerekse de videolu olarak paylaştım. Bir kez daha paylaşalım. Detayları önümüzdeki günlerde Aile Bakanlığı açıklayacaktır. Başından itibaren söyledim yine söylüyorum, Gerek Erdoğan'ın konuşmaları gerekse de ayrılan kaynak daha önce 1000 TL alan herkesin tekrar bu yardımdan faydalanacağını gösteriyor. ilk 1000 TL yardım verileceği anda da engellilerin bu yardımdan faydalanacağını söylemiştim ama birçok kişi ısrarla bunun doğru olmadığını söylemişti.

[FONT=Arial]Şöyle bir haber var. Haberi veren birkaç önemli haber sitesi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz.

Memur, emekli ve esnafa müjde! Resmen başlıyor

https://www.milliyet.com.tr/siyaset...rken-odenecek-destekler-1-ay-uzatildi-6493808

https://www.internethaber.com/cumhu...iren-mujdeleri-pes-pese-siraladi-2181105h.htm

Buda haberin videsu
[/FONT][FONT=Arial]
https://twitter.com/trthabercanli/s...ndan-emekliye-memura-esnafa-mujde-576918.html[/FONT][FONT=Arial]
[/FONT]

Soyle bir ornek verim .simdi soruyorum size gecen sene 1000 tl verdin.ve bu sene 1000 tl alanlara verilmicek dendiginde 1100 tl verildiginde.gecen sene 1000 tl verdigine haksizlik olmazmi.kisacasi gecen sene kim bu destekten faydalandiysa yine ayni kisiler 1100 tl destekten faydalancak

Üst Alt