Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

2022 maaşı güncellenmiş ama 1100 tl yardım yok arkadaşlar.geçen yıl başvuru yapmadan almıştım şimdi başvuru yapmamız mı gerek ?
NLZt.png

Şuan son dakika olarak tv de yazıo tam kapanma ödemesi yapilcak diye

Tamkapanma sosyal yardm programi ile beraber yapilcakms engelli ve yaslı ayligi ödemeleri

Bizde 2022 aylığı ile birlikte engelli bakım aylığı veriliyor şimdi ben anlamadım verlilecekmi bizede arkadaşlar?

Selâm arkadaşlar e-devlette sadece maaşım görünüyor 1100 tl yok herkese verirmiyormu

Arkadaşlar sosyal yardımda 1100 tl görünen var mı? Bakan oradan kontrol edebilirsiniz demiş

1100 liralık yardim faz 1den alanlara var mı edevletten başvuru yapılanlara diyor.

sosyal yardim sorgulama da 1100 TL si gözüken varmi

Bazı arkadaşlar bilip bilmeden yorum yapıyor.evet geçen sene alanlar hepsi alacak.evde bakım aylığı alanlarda dahil buna.geçen senede yatmıştı ebm alanlara..herkesi banka ve ptt hesabına yatacak bayrama kadar maaşlarla beraber

hakanyildiz

Başından beri birçok kez söyledim bir kez daha söylüyorum bu 1100 TL'lik yardımı daha önce 1000 TL alan herkes alacak.

Eğer daha önce bu parayı alan kişiler bu paradan faydalanmayacak olsaydı bakanlık bunu da açıklardı.

Bakan başvuru kısmını şu ifadeler için kullanıyor. Daha önce başvurup parayı hak kazanan kişilerin kartı yada banka hesaplarına para aktarıldığını kartı yada banka hesabı bulunmayan kişilerin ise konutlarına gönderilmiş. Yine aynı şekilde olacak diyor.

[FONT='inherit']Bakanlık, destek ödemelerinin, daha önce e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağını bildirdi. Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri Ramazan Bayramına kadar konutlarına teslim edilecek. Ayrıca aynı dönemde ödemeleri gerçekleştirilen 2022 sayılı Kanun kapsamındaki yaşlı ve engelli aylıkları da Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ödemeleri ile birlikte yapılacak.

[/FONT]
Şu kısımda ise başvuruya gerek olmaksızın diyor.

[FONT='inherit']Tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" adı altında yeni bir yardım programı başlattıklarını söyleyen Bakan Yanık, söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak ve ayrıca başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını belirtti.[/FONT]

iLLeqaL

Ama sosyal vakıflarına ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişilere diyor. Her engelliye vermeyebilirler

Bakanın açıklamaların anladığım. 3. Faz da yardım alanlar bu yardımı alacak. Çünkü 1.ve 2. Faz da yardım alanlar başvuru yapmadan yardım aldılar 3.Faz da yardım alanlar ise başvuru yapıp yardım aldılar.

Fener1982

Evet bende onu demek istiyorum. Başvuru yapanlar dedi. Ama ptt sosyal karto olanlara karta yatacak dedi. Sosyal kart engelli yaşlılık aylığı alanlara veriliyor.

Pandemi başvurusunda hanesinde Faz1/2 ödeme alanlar, Faz3 olumsuz cevabı geldi

Ben öyle söylüyorum işte.engelli ve yaşlı maaşı alanlar başvuru yapmadan geçen sene 1000tl yardımı aldılar. Bu sefer başvuru yapanlara vereceğiz diyor bakan. İnşallah ben yanılırım.

hakanyildiz :) Daha önceki 1000 TL de bu şekilde verilmişti başvuru yapmaksızın. Sosyal yardımlaşma vakıflarından maaş alan kaydı bulunan kişilere verilmişti.

arkadaşlar üzülerek söylüyorum ki sadece faz3ten alanlara verilecekmiş. Yani engelli aylığı alana yokmuş.

hakanyildiz
Kardeşim bu bilgiye nerden ulaştın.
Kaynağı nedir ve kesin bilgimidir.
Zira,açıklamalardan bende aynı bu sonucu daha önceden tahmin etmiş ve burda paylaşmıştım.
İnşallah biz engellileri bu konuda muaf tutmazlar,zira tekrar faz 3 e ödeme yapacaklarsa engellilerede yapmalılar diye düşünüyorum.

Mehmet005

Bakan daha önceden edevletten başvuru olanlara verilecek dendi. Engelliler başvuru yapmadi. Otomatik yattı gecen yıl
Gecen yıl faz 1den 2.1 milyon kişiye yardim yapılmış. Fax 3ten 4 milyon kişiye verilmiş. Bizi unutacaklar yine

Üst Alt