Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle ikinci kez sosyal yardım dağıtılacakmış | 2021

Kısacası ümitlenmeyelim.Açıklama yapıliyor, fakat sonuç muallakta.Umut etmek çok daha fena gerek yok arkadaslar.Sürpriz olur belki yatar ptt'ye ama umut etmeyin.

Az önce ntv de faz3den alanlar arasından seçilecek demiş.

Maalesef acı ama gerçek biz engelliler
alamayacagiz boşuna kendi kendimizi avutmayalim bakanın söyledikleride bunu gösteriyor

1100 tl gözükmez tabii.çünkü o 1100 tl emeklılere verıelcek olan bayram ıkramıyesı.engellılere değil bu ikramıye emeklılere 2 3 yıldır verılıyo.
bazı arkadaslar şundan karıstırıo olabilir.evlerındeemeklı vardır anne baba ya da ikisi abi kardeş her ne isee onlar alınca onlara evde engellı var dıe verılıo sanıyor olmus olabilir
bu zamla 1100 olanın adı emeklı bayram ikramıyesi adı üzerınde emeklı karıştırmayın arkadaslar

Hocam sizin bilginiz vardir diye umuyorum acaba gozunuzdenmi kacti o emekli ikramiyeleri haric https://www.aile.gov.tr/ soyle bir yardim parasi icin konu tartisiliyor su an emekli ikramiyesi ile alakali degil

[FONT='inherit']Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ile başvuruya gerek olmaksızın 2 milyonun üzerinde haneye ulaşacaklarını kaydeden Bakan Yanık şunları söyledi: "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1.100 TL tutarında "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" ödemesi gerçekleştireceğiz." dedi.[/FONT]

[FONT='inherit']Tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahibi hanelere destek olmak için "Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı" adı altında[/FONT][FONT='inherit'] yeni bir yardım program[/FONT][FONT='inherit']ı başlattıklarını söyleyen Bakan Yanık, söz konusu yardım programının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca, salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik olarak ve ayrıca başvuruya gerek olmaksızın yapılacağını belirtti.

yeni bir yardım dıo bundan haberım yoktu.başvurusuz verıolarmıs .inşALLAH dogru bi haberdır.

[/FONT]

-mka
Haber dogru gecen hafta cumhurbaskanimiz acikladi bugunde bakanliktan resmi aciklama geldi tvlerde son dakika gecti odemeler basliyicak diye iste engelli maaslari alanlar alicakmi almiyicakmi dunden beri onun fikirlerini yurutuyo arkadaslar umarim herkes alir bekledigimize deger

EYVALLAH.
inşALLAH. bayram üzerı kan yapar.bilgilendırdıgın için teşk edrm

Bugün haberlerde dedi Yeni Aile bakan Derya Yanık açıklama yapmış yaşlı ve engellilere 1100 TL + maaş hesaplara yatacak. Rahat olun arkadaşlar :)

Rica ediyorum elinizde kaynak yoksa yorum yapmayın. Biri yok diyor, diğeri var diyor, diğer "x kanal" öyle dedi diye yorum yapıyor. Resmi kurumlardan tek bir açıklama dışında bir şey yok, üstelik hafta sonundayız. Yarın belli olacaktır ne olduğu.

“Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık" Bir önceki 3.faz dedikleri ihtiyacım var diye e-devlet'ten form doldurup başvuranlardı.

Engelliler 1. faz'da başvuru yapmadan almıştı!

Bakanın açıklamasında bu bir önce başvuru alıp dağıttıklarının bir daha başvurmasına gerek olmadan vereceğiz.!
En azından okuduğumda benim anladığım bu !

engelli,yaşlı lafı geçmiş ancak arada "ile" bağlamamış "de" yani hem ihtiyaç sahiplerine bu 1100 ödeme yapacağız hem engelli ,yaşlılık ödemeleri aynı dönemde gerçekleştireceğiz!

Umarım alabiliriz bizde ama ben bu okuduğumdan ihtiyaç sahipleri* 1100 alacak, engelli ,yaşlılık kendi ödemelerini aldığı dönemde onlar da bunu alacak! gibi…

Engellier ile ihtiyaç sahiplerine bu ödeme yapılacak! gibi kesin bir söz göremiyorum bu açıklamada !

Engelli, yaşlıya yardım vermese cümle içinde geçirip kafa bulandıracığını sanmıyorum... Ne alaka engelli, yaşlı... Demek ki konuyla ilgili ki söyleme gereği duydu.

Benim anladığım bu... Engelli, yaşlıya yardım verilecek.

azad21
Senin kaynagin ney azad her tarafta verilmiyicek diyip net konusuyosun varmi kaynagin

EYVALLAH Bakanın söyledikleri bu dogrultuda

Rahat olun arkadas lar tüm engelli arkadas lar faydalanacaktır engelliye verdikleri zaten muhtac lık maası sınırı gecti mi kesiyorlar dileyen herkes alamıyor, dönemsel sözüne takılanlar var bizde o dönemden birinden almadık mı 1000 TL yardımı, özellikle adamlar belirtmiş yaşlı ve engelli maası alanlar aynı günde tam kapanma yardımıyla beraber hesaplarına atacağız demiş daha açık ne desin merak ediyorum
Yaşlıyı engelliyi karıstırmadan ayın 6 si da ödemelere baslıyoruz da diye bilirdi

2022 aylgi ve yaşlilik ayligini alanlar tam kapanma yardimi ile beraber alincak diye bakan soylemis zaten.oyle birsey olsaydi konunun icinde 2022 ve yaslilik aylgi gecmezdi

arkadaşlar,geçen yıl 1.faz dan evde bakım aylığı için 1000 tl pandemi yardımı aldım..bugün bakanın açıklamasına göre de engelli,yaşlılık ,evde bakım aylığı alanlar da tekrar alıcak bayram öncesi.bunda anlamayacak bi şey yok.hesaplara otomatikman yatıcak bu kadar..ne yani bakan noterden imzalı taahhütmü vericek ayrı ayrı herkese, para vericez diye..ha kime verirlerse o alır sonuçta ama bu yani..bekleyelim görelim yapacak bir şey yok...

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi...sosyal-yardim-parasi-sorgulama-ekrani-6207490
"Sosyal yardımları 3 faz halinde planladık. 1. fazda 2,1 milyon, 2. fazda 2,3 milyon haneye ulaşarak 1.000 TL yardımda bulunduk. Ulaşamadığımız haneler kalmasın diye e-devlet üzerinden başvuru başlattık.

Form sonunda değerlendirme yapıyoruz. 6 milyon üzerinde başvuru aldık. Belli kategorilerin değerlendirmeye alınmayacağını belirttik. Faz 1 ve faz 2'ye başvuranlar, kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneği alanlar ve memur olanlar diye belirtmiştik. 6 milyon başvurunun yüzde 60'ı değerlendirme dışı kaldı bu şekilde.
"
6milyon başvurunun %60'ı devre dışıysa ,geriye 2.400.000 başvuru 3.fazda kabul görüp yardım almış demektir!
Yukarıda faz 1 : 2.100.000 (engellilerin aldığı dönem!) + 2.faz : 2.300.000 hane!

Şimdiki 1100tl 2milyon haneye olacak şekilde deniyor.
2.000.000 x 1100 = 2.200.000.000 TL. + Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca destek olunan diğer hanelere desteğin devamı için ayrıca 183 milyon lira

Erdoğan toplam bakanlığa aktarılan parayı söylemişti!
Daha önce pandemi desteği diye dağııtılan hane sayısı ve miktarıda yukarıda…
…..

Bakanin aciklamasinda 2022 sayili kanun altinda alinan 2022 ayligi ve 65 yaş ayligi ile tam kapanma odemesi ayni anda yapilcak
Yani gecen sene odenen yardimlardan faydalanlar faydalanacak demis.vede simdilik yeni basvuru alinmacagini soylemis.yani kisaca herkes gununde ayligini ve yardimini alacak

heartbroken

Yanlış bilgi veripte yanıltmayın insanları..eski bakanın geçen yıl verdiği beyanatı referans göstererek..O %60 ta düzenli yardım maaş almayanlar uygun görülmeyenlerdi.3.faz verilecek diye ben bir şey görmedim açıklamada..hane başı banka hesap nosu ve ptt hesabı olanlara başvuruya gerek olmadan yatırılacak deniyor....

Genelge yayinlanmis maas cekmek icin ptt karti olmuyanlarin maaslar evlere getirilicekmis

5-10 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri kapsamında; PTT kartına ya da İban numarasına gönderilecek olanların haricindeki toplam 1.633.094 hak sahibinin ödemeleri; valilerimizin koordinasyonunda ve Vefa sosyal destek grupları bünyesinde, PTT dağıtıcıları, kolluk görevlileri ve diğer kamu personeli aracılığıyla hak sahiplerine ikametlerinde teslim şeklinde yapılacak

Derbeder_55

Ama bakan edevletten gecen yıl başvuru yapanlar alacak dedi. Ama engelliler edevletten başvuru yapmadıki

trapper45 son yardım geçen sene eski bakanın döneminde, yapılan yardımların hane sayısınıda doğal olarak o vermiş.
bu 1100 için söylenen 2milyon haneye verilecek.

toplam kaç hane engelli yardımından faydalanıyor?
nasıl hem engelliler,hem ihtiyaç sahipleri son yardım alanlar 3.faz netten ihtiyacım var diye başvuranlar yani…
matematiği ; hem ihtiyaç sahipleri hem engelli hem yaşlılık ödeneği alanların toplamı 2milyon'un kat kat üzerinde midir?

ben merak ettim geçen sene 3 fazda kaç hane faydalanmış aradım eski bakan'ın verdiği rakkamları yukarıdaki haberde gördüm!

bu yanıltma mıdır?

matematik olarak nasıl 2milyon haneyi ayıracaklar da dağıtılacak ? bakanlığa aktarılan para belli yukarıda geçen sene alanların sayısı belli?
İnşallah alırız da nasıl uyuyor bu hesap ?
Yukarıdaki post bunu soruyor...

Üst Alt