Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1000 tllık yardımı alacak kısıler:engelli aylıgı alanlar.65 yas aylıgı alanlar.eş vefat yardımı yanı dul maaşı.asker aylıgı alan .sartlı egıtım saglık yardımı alanlar.elektrık destegı alanlar.engelli yakını aylıgı alanlar bu kapsamda..

hayırlı olsun sımdıden ... pazartesı yada salı gunu guncellenır buyuk ıhtımalle

Kardeşlerim kaymakanlıkta asılı olan liste var elimde nasıl atıcam foruma

Barda5 kızım adına evde bakım maaşı alıyorum şimdi de raporum bittiği için kesilen 2022 maaşını tekrar alacağım bundan bahsediyorum

Gülo34
Anladım dünde söylediğim gibi kızının rapor süresi bitmiş olsa bile dedim mayıs ayına kadar yenisini istemeyecekler raporun ama sen yenilemiş ve vakfa vermiş isen sorun yok yani alırsın her ikisini de birden :)

@Barda5 kızımın rapor başlangıcı 2019 temmuz benim ise 2020 ocak yani uzun süre var daha :)

Afyonlu20
kardesim senden ricam bana kaymakamlikta asili olan yaziyi whatsapp tan atarmisin sana cok dua ci olurum
0552 937 13 84

sanırım Sadece Afyon daki ailelerimi kapsıyordur

Kardeşlerim kaymakanlıkta asılı olan liste var elimde nasıl atıcam foruma

Bilgsayardaki fotoyu atmak için

https://hizliresim.com/ adresine gir bilgisayardan diye tıkla yada sürükle bırak da yapabilirsin.

yükleme bitince resme sağ tıkla "resmin adresini kaydet" seçeneğini seç

sonra bu yazışma ekranında "HEMEN CEVAP YAZ" sağdan 3. simgeye tıkla yapıştır de

sonra fotoğraf gelir cevabı gönder de

1000 tllık yardımı alacak kısıler:engelli aylıgı alanlar.65 yas aylıgı alanlar.eş vefat yardımı yanı dul maaşı.asker aylıgı alan .sartlı egıtım saglık yardımı alanlar.elektrık destegı alanlar.engelli yakını aylıgı alanlar bu kapsamda..bu kriterleri uygulayan tüm türkiye vatandaşları alacaktir

Gülo34
Tamam o zaman da sorun ne anlayamadım ben :) :) herşey normal yani sıkıntı nerde :)

IQAzXN.jpg
[/url][/IMG]

mCRgPm.png
[/url][/IMG]

yav iyide adam engelli peki hiçbiryerden geliri yoksa ne yapacak o adam ????????

GÜNEY_666

Nasıl yani hiçbir geliri yoksa? Engelli aylığı alıyorsa düzenli olarak ,yardımda alacak

Yamanc

yav ustam ben çalışıordum işten çıkarttılar beni..
2022 aylığına müacat ettim eve gelip bakacaz dediler bu durumda benim durumum ne olacak ???

Şimdi merak ettim hem kendim hemde kızım için mi alacağım yardım yani 2000 lira

sanmıyorum her haneye tek yardım yapılır kişi sayısına göre değil hane sayısına göre tek verirler yani

Şuanda bir engelli maaşı almadığın için verilmez sana büyük bir ihtimalle.

Bakım maaşı alanlara da verilecek mi acaba bilgisi olan var mı

bize neden vermiyorlar para bizde engelliyiz biz taş mı yiyelim ... :( :(

Kardeşim liste asılmış kaymakamlığa sayfaların birinde var

Şartlı sağlık yardımı deniyor. Yeşilkartlıları kapsamıyor mu?

GÜNEY_666
Bize yok😂😂😁😁

Yaz cimere her engelliye verilsin

Yok gelirmiş yok bilmem ne

Adam işe gitmese aç kalacak. adamın iş güvencesini. geçimini.kirasını.faturalarını üstlenmeden sürekli '' evde kal'' diye çağrı yapmakla vatandaş ile dalga mı geçiyorlar. adam ne yapsın yarın patronu arayıp ben kendimi karantinaya aldım işe gelmiyorum mu desin.veya memur amirini arayıp ben kendimi karantinaya aldım gelmiyorum mu desin. herkes kendini canının istediği tarihe kadar karantinaya mı alsın.

Size bir sorum olacak ben engelli olarak bir işe girdim olası işten çıkarılma durumumda engelli hakları nasıl işler veya işten çıkara bilirmi engelliyi işveren

Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 Milyar Liralık kaynak ayrılmış olup, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının hali hazırda düzenli sosyal yardımlarından ( 2022 engelli maaşı, yaşlılık maaşı, dul maaşı vb. ) faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon haneye, 1.000 TL. Nakdi destek verilecek ve söz konusu destekten yararlanması için vatandaşlarımızın herhangi bir başvuru yapmasına gerek duyulmadan otomatik olarak tanımlanacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt