Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
65 yaş üstü hane yardımı yaşlı maaşı nasıl alıncak bi açıklama yokmu

mirhat engellı ve 65 yas ustu kısıler varsa kartlarından yoksa ptt subesınden tc kımlık numarasıyla alabılecekler

adanalı01 engec salı gunu guncellencek maas ve 1000 tllik yardım..sanırım odeme 1 nısanda baslıcak.yada normal aldıgımız gunlerde alcaz buyuk ıhtımal

dışarı çıkmak yasak nasıl gitcekler diom derbeder kardeş

alla alla emekli olanların eve gitceği maaşı söylendide yaşlı maaşı için bişe demediler diye biliyom

Benimde tam net bilgim yok ama söylenenler bu şekilde. Yanlış bilgi vermek istemem.en iyi ptt şubesinden daha net bir bilgi alabilirsin

Hayırlısı olsun

Son düzenleme:
%90 raporum var 2022 maas aliyorum pttden, Kime verilcek 1000 tl yardim ,engellilere veriliyormu kesin,basvuru yapmayin diyorlar nasil olcak, eve gelip bakiyorlarmi ,bilen biri yazsin lutfen,

2022 engelli maasi alan herkese verilecek.basvuru yapmamiza gerek yok.otomatik hesabıniza maaş ve 1000 tl aktarılacak.pazartesi yada salı gunu guncellenir.e devlet kullanıyorsanız ordan bakabilirsiniz guncellendigi gün burdan bildirilir zaten

Acaba çalışan engellilere de 1000 TL yardım yapılır mı bu durumda yoksa her zaman ki olduğu gibi çok büyük devlet büyükleri 1000 TL vermek için yine işi şartlara mı bağladı mesela kalacak yeri olmayacak-çalışmayacak-bir kuru ekmeği dahi yemeye olmayacak-kirada olacak- hatta ölmüşte olursa iyi gibi şartlar var mı bu parayı vermeleri için maaşallah 16 yıllık hükümet bayağı çalışıyor hatta kendi ohalinizi kendiniz ilan edin diyecek kadar iyi çalışıyor tabi çalışan insanlarda iş yerlerine artık patron benim ohal ilan ediyorum bundan sonra işe gelmiyecem diye bilecek galiba tabi işten çıkarılmazlarsa 1000 TL mantıklı bu yoksullukla savaş bir halkın gözünü boyamak için

Kuşçubaşımetin normalde her ayın 26 sında guncellenir.fakat enngelliye verilecek olan 1000 tl oldugu için en geç 31 martta guncellebir.ve nisanın ilk haftası ödenmeye baslar

Barda5
onnaaarrr gonuşurrrrr, ahparti yaparrrrrr!

o zaman bu sosyal yardımın anlamı kalmıyor, her insanın kendi özel ihtiyaçları var, üstelik hane adına sosyal yardım parasını teslim alacak kişi bu parayı hakkaniyetle evdekilerin ihtiyaçları için harcayacak mı?

mesela, X engelli arkadaşımızın para ihtiyacı var ama sosyal yardımı hane adına alacak olan babası "akşamcı" ve bütün parayı rakıya, şaraba harcayıp X arkadaşımıza kuruş vermiyor... yemişim böyle abuk subuk sosyal yardımları ;)

2022 aylığı alan herkese 1000 lira nakdi yardim yapılacak mı?

Ben 537 lira engelli aylığı almaktayım. Bende yararlabilecekmiyim bu 1000 liralık yardimdan

Barda5
yahu adı üzerinde "yetkili" :D

yetkili kişi icra edeceği konu hakkında önce etraflıca düşünüp taşınmalı, eğrisini doğrusunu, ötesini berisini tartmalı ve ona göre karar verip eyleme geçmelidir...

bizde engelliler insan yerine konulmadığı için oluyor bunlar, bir engellinin kendi özel ihtiyaçları olabileceğini düşünmüyorlar, "evde ne pişerse onu yer, evde ne dikilirse onu giyer, eve ne alınırsa (o da ancak ona ne kadar verilirse) ondan payını alır" kafası bu...

Açıklama gelmiş

Screenshot_2.jpg

gÜNAYDINLAR :) 24 SAYFA HANGİ KONU İŞLENMİŞ BURADA ACABA :) :)

Evde bakım maaşı alanlara da verilecek mi acaba

hakanyildiz

Büyük ihtimalle alacaksın net bir durum yok ama liste çıkar sanırım bugün yarım e devletten bak ara ara

65 yaş üstü olanlar bu parayı nasıl çek,cek bi bilgi varmı

dışarı çıkmak yasak ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt