Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Barda5 sen anlayışlısın yorumu okuyan anlasın. benim demek istediğim 2022 maaş ı alana yani engelli maaş ı rapor oranına göre alan kişeler alamıyor...

engellı maası alan arkadaslar elektırıge odenen yardım gıbı tc numarasına yatırılacak 1000 tllik yardım...nasılkı elektırık odenegı gorunmuyor e devlette bu destekde gorunmez.yanı tc numarasına yatırılcak .gunu geldıgınde alabılırsınız

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!

Tesekkurler hocam bilgilendirme icin

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!

3-8 olanlar ayın 4 dünde oda cumartesine geliyor cumadan cekilir

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!

Ben %40engelliyim elektirik yardımıda alıyorum ben şimdi kesin alır mıyım

Derbeder_55
Öyle ise eğer nereden bileceğiz listede olup olmadığımızı ptt kapısında mı bekleyeceğiz öğrenmek için bir bildirim gelmeli yoksa bütün millet ptt kapısında birikir :)

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!

Ben %40 engelliyim ben kesin alır mıyım acaba

Yamanc
ben %100 engelliyim bugün baktım sistemde birtek normal maaş görünüyor

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!
yarın ola hayrola

E devlet olur, sms olur bir yerden mutlaka bildirim gelmesi lazım. Yoksa yüzlerce insan atm'lerin önünde kuyruk oluşturacak, böyle bir zamanda bu durum normal mi olur?

Ben ağır engelliyim, Emekliyim ve Bakım maaşı alıyorum.
Bide Bayram ikramiyesi alacam

Bu 1000 TL yardımı da alirmiyim

Arkadaşlar PTT Kartınız varsa eğer PTT'den çekmek zorunda değilsiniz. PTT Kartınız ile devlet bankaları olan Ziraat, Vakıf ve Halkbank ATM'lerinden komisyonsuz maaşınızı çekebilirsiniz.
Gulgun İlk maaşın olduğu için rapor süresinden itibaren geçmişe dönük maaş almışsın. Bu aydan itibaren normal 534 TL alacaksın.

Son dakika: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığı ihtiyaç sahiplerine verilecek 1000 liranın hesaplara geçme tarihi açıklandı. Doğum yılının son rakamı; 0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da, 1 ve 6 olanlar 2'sinde, 2 ve 7 olanlar 3'ünde, 3 ve 8 olanlar 4'ünde, 4 ve 9 olanlar 5'inde ödemeleri alabilecek.

evet arkadasla bu tarıhlerde pttden tc kımlık numaranıza gore alacaksınız 1000 tllık yardımı...belkı kartı olan arkadasların hesabınada yatabılır

Burada yazilanlara göre evde bakim maasi alana verilmiyor anladigim kadariyla 3ayda bir 250 tl yardimda aliyorum yesil kartliyim hicmi umut yok yani :)

Ptt kart hemen cikarmi bugün şimdi Ptt ye gitsem arkadaslar

Bu Kanunlar kapsamında halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacaktır.

ÖDEME TARİHLERİ

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da,

1 ve 6 olanlar 2'sinde

2 ve 7 olanlar 3'ünde

3 ve 8 olanlar 4'ünde

4 ve 9 olanlar 5'inde

PTT Kartı olan vatandaşlarımız 1.000 TL'lik desteği tüm kamu bankalarının ATM'lerinden komisyonsuz olarak çekebiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt