Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu ay icinde.dendi bakalim artik benim kafama.takilan bisey var daha onceden sosyal yardim aldim bekar oldugim icin babamin verdiler yine bu korona paketindeki 1000 tl yardim evden bikisiye olmasin lutfen bilgilendirin

2022 ayligi alanlar aliyor mu bu 1000 tl onu anlamadim

Evde 5 kişiyiz babamın emeklisi var bide ben 2022 maaşı alıyorum başka haneye giren bir para yok. Sorum şu; Bize de bu parayı verirler mi? Ve vermeleri için başvuru mu yapacağız yoksa otomatikman mı verecekler?

Yapılan açıklamada ödemelerin 10 gün içinde yapılacağı söyleniyor.

Engelliye olduğunu sanmıyorum devletten fakir aylığı alanlar var ekonomik destek adı altında kömür yardimi alanlar var her ay fakir diye para verilenler var onlara verilecektir

sosyal yardım alan haneler diyo
mesela engelli maaşı yaşlı maaşı elektrik yardımı alanlar

mart ayının sonu başlıycak ödemeler
yani 30 martta başlıycak

haftaya pazartesi

yardım alcazmı diye merak edenler e devletten sosyal yardım bilgilerini sorgalayabilir

bildiğim kadarıyla evde engelli maaşı yaşlı maaşından başka gelir yoksa veriliyo diye
mesela evde çalışanlar varsa olmuyo diye kardeş

anlıycağın engelli maaşı yaşlı maaşıyla geçinenler
mesela annem babam yaşlı maaşı alıyo bende engelli maaşı alıyom
3 kişiyiz

Düzenli sosyal yardım alanlar,denildi. Evde bakım maaşı alanlara da verilecek mi acaba

2022maaşıalan
bu1000liramaddi
destektenyararlanacakmı

saygılar

Umutlanmayin engelliye bu güne kadar bi şey vermediler yine vermezler dediğim gibi kömür yardımı alan kayıtlı aileler bu para verilecekler o da sosyal yardım sonuçta keşke verseler bizlere de ama hiç sanmam

Şimdi sydv de çalışan bi tanıdığımı aradım engellilere verilir dedi engelliler ve yaşlılar düzenli sosyal yardım alıyor ve düzenli sosyal yardım alanlara verilecek dedi ama evde bakım aylığına verilir mi bilmiyorum diyor onun kategorisi farklı bakana veriliyor dedi bekleyim görelim hakkımızda hayırlısı olsun

o zaman 2022 alan kisiler alacak oylemi hesaba yatmadan inanmam cidden

Verirler zaten cümlenin içinde 2022 kanunu diyor engelli ve yaşlılar bu kanuna göre yardım alıyor ve düzenli sosyal yardım alanlar diyor engelli ve yaşlılar düzenli sosyal yardım alıyor yani engelli ve yaşlılara verilecek ama başka kimlere verilir onu bilemem

Sosyal yardım alan herkese verirler merak etmeyin verdikleri çok büyük paralar değil ayın 30 unda baslayacakmis hesaplara geçmeye

mesela elektrik yardımı alan hanelere kesin verilir

Forumda parti sempatizanligi yapmayın, kimin nereye oy verdiği yada ne düşündüğü kimseyi alâkadar etmez, burası siyasi paylaşım forumu degil ...

Başvuru yapmamız gerekiyor mu? Cevaplayın lütfen (2022 maaşı alıyorum)

Kinkong başvuruya gerek yok zateb hali hazırda sosyal yardım alanlara verilecek yeni başvuru kabul edilmiyor

Vakiflar Genel Mudurlugunden engelli muhtac ayligi alanlar da alacak mi bu 1000 tl lik odemeyi?

Okbliyasam evet, devletten düzenli sosyal yardım alan herkese verilecek

Simdi ailede geliri 1/3 yazmis da ailede calisan ve emekli olup maaş alan var ama herkes kendine yatirim yapiyorsa nolucak 😅 ben tikandim bu konuda.

Edacano

Bize yok😂😁😂😂

Ne saçma bu yasa aile geliri çalışmıyom gene yok bişi😁

Aile kendine bakıyo bana paramı vercek😁

beyto1616
Sosyal yardım farklı bir şey 3 ayda bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfından 150 ila 300 arası verilen yardım kastediliyo burada bence .
2020 ve vakıflar muhtaç engelli maaşı farklı şeyler. sosyal yardımlaşma vakfı geliri düşük ailelere veriyor genelde yardımı.

Kalem abla nerede bu arada o arastirip soyluyordu simdi herkes merakta 2022 maasi alanlar insaALLAH alirlar ya

arkadaslar bu 1000 tl yardım 2022 maası ve 65 yasustu maas alanlara verilecek aile bakanlıgının web sayfasına bakınız aynen oyle yazıyor

peki bişey sorabilir miyim bu yardım her ay yatan maaş dışında olan yardım mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt