Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu para bakım maaşı alanlara verilmeyecek. 2022 ve 65 yaş maaşı alanlara verilecek. Daha önce paylaşmıştım.

https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr-tr/basin-aciklamalari/2-milyar-liralik-nakdi-yardim-ile-ilgili-basin-aciklamamiz/

2 Milyar Liralık Nakdi Yardım ile İlgili Basın Açıklamamız

Bilindiği üzere, 18.03.2020 tarihinde yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık bir kaynak ayırıyoruz. Açıklamasında bulunulmuştur.

3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanuna göre kriterleri karşılayarak halihazırda düzenli sosyal yardım almakta olan T.C. vatandaşı ihtiyaç sahibi 2 milyon haneye 1.000 TL nakdi destek verilecektir.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

derbeder47

Ben de CIMER'den hem Vakiflar Genel Mudurlugune (Kultur Bakanligina bagli) hem de Aile, Calisma ve Sosyal Yardimlar Bakanligina, Vakiflar Genel Mudurlugunden muhtac maasi alanlarin da dahil edilmesi konusunda Istek gonderdim. Vakiflar Genel Mudurlugune gonderdigimde Mudurlugun Aile, Calisma ve Sosyal Yardimlar Bakanligina bu konuda istek veya basvuru yapmasinin mumkun olup olmadigini sordum. Herkes bu sekilde yaparsa etkisi olabilir.

duyarlı olduğunuz için teşekkürler diğer arkadaşlarda lütfen cimere sizde
dilekçe yazın benim kanaatimce vakıflar muhtaç maaşı alanlarda dahil edilecektir
çok büyük ihtimal bizde bu 1000 liralık yardımdan faydalanacağız

dikkat ederseniz dilekçemde şunu belirttim eğer bu yardımı
kaymakamlık vermeyecekse o zaman vakıflar genel müdürlüğü
bu yardımı yapsın diye belirttim

isterse evde 10 kişi olsun 1000 lira verilcek hane başı

Bazı arkadaşlar engelli aylığı alan herkesin bu yardımdan faydalanacağını söylemiş ama kimine cepten mesaj gitmiş kimine gitmemiş. Bana da böyle bir mesaj gelmedi. Kalem Abla yazsa da gereksiz beklentiye girmesek.

msj onemli degil kardesim ben demin 144 aradım 2022 maası alanların hesabanına otamatik olarak geçiyormuş ay sonu çekersiniz dedi yetkili

ya arkadaşlar demin kanal 24 de
bi yazı gördüm aile bakanı 135 milyon sosyal vakıf yardımı 180 milyon oldu diye
bu engelli yaşlı maaşına zam var demekmi

Sadece engelli maaşı alanlara mı veriliyor bu yardım?
Benim raporum var ama maaş almıyorum. Verirler mi?

düzenli sosyal yardım alanlara yani yaşlı engelli maaşı alınan hanelere

2 milyon hane bin liradan 2 milyar yapar

yanlış anlamayında biz kesin alcaz
annem babam yaşlı bende engelli maaşı alıyom bide elektrik desteği alıyoz

evde kira

Yaşlı aylığı dul aylığı gazi şehit 2022 sosyal yardım alanlara veriliyo

Kuruma gitmenize gerek yok otomotik yatırılıyomuş

Bakım parası alanlara verilmeyecek galiba !!!!
Batsın sizin adaletiniz sizin düzeniniz!! Eyy devlet yetkilileri

arkadaslar yatan olursa haber etsin bizde bakalim birde e devvlette yansir mi

Engelli aylığı alanlara nevar hayat güzel.
Birde şikayet ediyorlar maaş az diye.
Bu yardımıda alında şükredin bari.

Ha Emeklilere bayram ikramiyesi
Ha Engellere Corona ikramiyesi
1000 TL

Zorro
senin neden zoruna gidiyor engellinin aldığı para ayıp değil mi su konustuğun laf mı şimdi engellilere karşı keşke bizde calissakta normal insanlar gibi bu paralara muhtaç kalmasak

bu engellilere verilen seyyanen bin lira paradan kimler faydalanbilir acaba ???

enes kardeş bakım maaşıyla engelli maaşı arasında dünya kadar fark var
nerdeyse bakım maaşı bi emekli maaşı kadar

ya arkadaşlar bu site hariç hiçbi siteye erişemiyom

sizdede oluyomu bu durum

nereye tıklasam bu siteye erişelimiyor yazıyo

niye sadece bu siteye erişebiliyom

he düzeldi oh be 3 kere modemi açıp kapadım düzeldi

1000 tl yardım kimlere yapılıcak

arkadaşlar bakanın açıklama yaptıgı 1.000 tl yardım kimler faydalanacak bilgisi olan varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt