Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ssk olmayan emekli maaşı olmayan geliri olmayanlara verilecek bir kereye mahsus

hayır arkaadım oyle degil duzenli 2022 maaşı,muhtaç ve 65 yaş uştu her ay yardım alan kişilere birkereye mahşuş verilecek zaten bu kişilerin kaydı mevcut yeni başvuru yok

Açıklama şöyle:
3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun’a göre kriterleri karşılayarak halihazırda düzenli sosyal yardım almakta olan T.C. vatandaşı ihtiyaç sahibi 2 milyon haneye 1.000 TL nakdi destek verilecektir.

Bu kapsamdaki vatandaşlarımızın herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr...ik-nakdi-yardim-ile-ilgili-basin-aciklamamiz/

az demin kaymakamlık fonuna sorduk 1 nisan da ptt hesablarına yatmaya başlıyacak

Bakım maaşı sosyal yardım olarak mı geçiyor onlarda yararlanabilcek mi bu yardımdan ?

WS10

hanede sigortalı emekli varsa onlara verilmiyor diye biliyorum aile sosyal politikalar müdürlüğünü sorun

asidadaş

Bakan kişi emekli sanırım bizi es geçecek bu yardım, sağlık olsun teşekkür ederim

WS10

en sağlıklısı bulundugun kaymakamlığa sorman bizim yüzümüzden nasibinden olma

Bu sabah bu msj aldım. Sayin TOLGA ... Koronavirusle mucadele kapsaminda, Aile Calisma ve Sosyal Hizmetler Bakanligi tarafindan duzenli merkezi yardim alan kisilere verilecek olan 1.000 TL nakdi yardim icin Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfina ayrica bir basvuru yapilmayacaktir. Odeme tarihi ve hak sahiplerinin belirlenmesiyle ilgili olarak tarafiniza gerekli bilgilendirme yapilacaktir. ( Vakfa basvuruda bulunmaniza gerek yoktur.) Iyi gunler.

[FONT='inherit']65 yaş üstü ve altı için : 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun[/FONT]
https://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.17049&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch

okuyup yorumlamak size kalmış
Bu link deki haberle karşılaştırabilirsiniz https://www.ailevecalisma.gov.tr/tr...ik-nakdi-yardim-ile-ilgili-basin-aciklamamiz/
Sosyal Yardım Alan Hanehalkı Sayısı 3,017,969
Düzenli Sosyal Yardım Alan Hane halkı Sayısı 2,318,042
Geçici Sosyal Yardım Alan Hane halkı Sayısı 1,924,649
Bakanlığın resmi sitesindeki 2015 kayıtlarından alınmıştır

bu arada e devlette belli olur mu 1000 tl odemeniz hazir diye

arkqdaslar birsey sorcaktim evden birkisiyemi verilcek 1000 tl malum.daha once.sosyal yardim.aldim bekar oldugum.icin babaya verdiler

2022 mi aliyosun sadece.bize gelmedi de msj..

2022 mi aliyosun sadece.bize gelmedi de msj. Evet sadece 2022 alıyorum başka bir şey almıyorum

kagit olarak mi gonderdiler yoksa telefondan mesaj olarak mi

bu arada e devlette gozutur mu bugun baktim yoktu birde normal ayliklarimizda yok hazir yazmiyor

ABD de corona tedavisini 35000 dolar yapıyorlar yalnız keşke bunu da belirtseydiniz.

Telefona geldi e devlette görünmez zaten yatınca görünebilir

sayın cumhurbaşkanım ben vakıflar genel müdürlüğünden 914 lira muhtaç engelli maaşı alıyorum zaten geçinemiyorum
corona virüs nedeniyle dağıtılacak olan 1000 liralık sosyal yardım için 144 ü aradım bana söylenen neymiş efendim
kaymakamlıktan maaş alanlara verilecekmiş bu ne vicdansızlıktır bu ne merhametsizliktir bu ne densizliktir
sayın cumhurbaşkanımız ve aile bakanımız devletten sosyal yardım alanların tümüne bu yardım yapılacaktır denilmiştir
sonuçta bende devletten sosyal yardım alıyorum böyle saçmalık mı olur eğer bu yardım bize kaymakamlıktan verilmeyecekse o zaman vakıflar
genelmüdürlüğünden bu yardım verilsin lütfen gereğini yapmanızı saygılarımla arz ederim.

arkadaşlar sizde cimere dilekçe yazın yoksa bu para vakıflar muhtaç maaşı
alanlara verilmeyecek

derbeder47

aile sosyal.bakanligi arayip boyle mi dediler ne alaka ya biz umutlanmayalim diyorum.bu zamana kadar olmadi bundan sonra da hic olmadi

Arkadaşlar sanirim 2022 ve 65 yaş olan muhtaç güçsüz ve kimsesiz olanlara verilecek.arkadasin dediği vakıf maaşına verilmeyecek .2022 maaşı alanlara verilcek

tolg@
Tolga sen hangi ilçede yaşıyorsun bize mesaj gelmedi bende bazen 3 ayda bir sosyal yardım alıyorum

tolg@
tşk ettim ama kesin birşey söylememişler duruma göre bilgi vereceğiz buraya müracaat etme demişler

ben zaten kaymakamlıktan kömür yardımı alıyorum ayrıca arada bir 4 ayda bir
250 lira alıyorum evim kira geçinemiyorum bugün engelli bir arkadaşıma 1000 lira
yardım alacaksınız diye mesaj geldi bana gelmeyince 144 ü aradım dediler ki bu yardımdan
sadece kaymakamlıktan her ay düzenli yardım alanlara verilecek diye yani 2022 65 yaş ve engellilere
verilecekmiş bende bu saçmalık son bulsun diye cimere yazdım sonuçta bizde muhtaç maaşı devletten alıyoruz
bizede verilmeli

Bakım maaşı alanlara verilecek mi, bilgisi olan var mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt