Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
EYVALLAH.
O konuyla ilgili bize bir.mesaj gelmedi yanlis bir bilgi vermek istemem.Rica ederim

Barda5
E devletten kontrol ettim fakat 1000 tl destek gorunmuyordu sonra ptt de calisan kuzenimi arayip kontrol ettirdim 805 tl maas 88 tl elektrik indirimi ve 1000 tl destek odemesinin gorunsugunu ayin 3 unde cekebilecegimizi soyledi.

Cansu34
[FONT=sans-serif] Tşk ederim bilgi için ama herkesin gidip sorması sorunlu biraz[/FONT]

Syd yi arayip sorarsan kimin adına yatıgını söylüyorlar

Ptt kartı çikarman gerekli en yakın ptt ye gidip ücretsiz hemen ptt kart alabilirsin

OKTAYPASA

Ptt kartı çikarman gerekli en yakin ptt den ucretsiz hemen ptt kart alabilirsin

ptt gittim ögrendim ayın 4 nde çekecegim 1000+805 tl 53 tl elektrik destegini yatmış denildi ama e devlette sadece 805 tl yazıyor her an mesaj falan gelmedi ptt gidip de sorgulamak fayda var

bende engelliyim sende engellisin o zaman alırsın niye almasın ki

*1000 TL YARDIM HAKKINDA*

*Kıymetli Hemşerilerim..*

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödemelere ilişkin aşağıda belirtilen açıklamayı yaptı.

- 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya

- 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun

Bu Kanunlar kapsamında hali hazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı, Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacaktır.

*Ödeme Tarihleri*

Doğum yılının son rakamı
0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da,
1 ve 6 olanlar 2'sinde
2 ve 7 olanlar 3'ünde
3 ve 8 olanlar 4'ünde
4 ve 9 olanlar 5'inde

PTT Kartı olan vatandaşlarımız 1.000 TL'lik desteği tüm kamu bankalarının ATM'lerinden komisyonsuz olarak çekilebilecek.

Engelli Aylığı Ve Evde Bakım Aylığı Alan kişiler de 1000 TL yardımı alabilecekler.

Kime çıkıp kime çıkmayacağını nasıl öğrenecek bu insanlar? Bas bas bağırıyorlar evde kalın diye, ptt kapalı, 144'e yoğunluktan dolayı hat düşmüyor bir türlü. Bu e devlet niye var? Ne işe yarıyor?

Umit Bey
Bir de E devlet de güncellenseydi iyi olacaktı kim alacak almayacak kesin bilgi için :)

Merhaba herkeze bende engelli aylığı aliyorum, ben ayın 2 nde alacağım inşALLAH sürekli burayı takip ettim gelişmeler varmı diye olumlu yazılar doğru ALLAH in izniyle hepimiz alacagiz..

Arkadaşlar sizlere bayramlarda aile nakit yardımı hangi kartınıza yatıyor gıda yardımı diğer aile yardımı adı altında bana bulunduğum vakıf sadece bu ödemeleri yapabilmek için ziraatten hesap acti 2022 dışındaki diğer yardımlarım o kartıma yatıyor bu yardımda ziraat kartıma yatar diye düşünüyor tabiki yarın kesinleşir herşey Allah yardim etsin herkese ama bayramda gıda yardımı aile yardımları ve elektrik indirimi alan kişiler zaten alacaktır

sudem10 bu 1000 TL lik yardım PTT ile gonderilecek, eğer PTT bankomatik yardım kartın varsa tüm bankaların bankomatik makinalarındanda cekebileceksin ,eğer PTT kartın yoksa sadece PTT gisesinden alabilirsin tıpkı elektrik yardımı gibi..

Cevabınız için teşekkür ederim bagli bulunduğumuz vakıflar aktaricak paraları sizlere ptt den ziraatten alanlara ziraatten yatacak bence bizim vakıf her çarşamba mütevelli heyeti ile toplantı yapar herkesin boylemi olur bilmiyorum çarşamba günü toplantı sonu e devlete yansır odemelerimiz yarın belli olur inşallah

Dogrudur belkide ben tahmin yürüttüm ptt den de olabilir yarın belli olur sanirim

tekrar sormak istiyorum evde bakım aylığı alan alacak mı boştan yere ptt e gitmemek lazım bu ortamda

sudem10 rica ederim..Benim vakıf konularında pek bilgim yok, ben 2013 ten beri ptt den alıyorum engelli maaşımı.
ismail7363 engellilerde alicak denildi.. sekobaba engelliler ve engelli yakınları da alicak deniyor. Bu sayfayı geriye doğru takip ederseniz bazı arkadaşlar haberleri olduğu gibi aktarmış onu okursanız aklınızda soru işareti kalmicaktir.

Birinizde bana yardımcı olun bari , bu siteye profil resmi nasıl yükleniyor ?

neden bu apara sadece sosyal hşzmetlerden yardım alanlara veriliyor benim hiçbiryerden gelirim yoktur yardım da almıyorum bizede verilsin büyük haksızlık....

Perla81

Bu mesaj sayfasinin en altinda yazan standart tema kismini tiklayip sag ust koseden istediginiz islemi yapiyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt