Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
beyto1616 senınle engellı olan varmı yada 65 yas ustu maas alan varmı evde..eger tek engellıysen kesın yatması lazım 1000 tl.ama baska engellı yada 65 yas ustu maas alan varsa onun hesabına yatmıstır

Arkadaşlar para gözükmüyor diye merak etmeyin tc kimlige yatıyor ben çektim 1.537 tl herkese hayırlı olsun

beyto1616

kaymakamlığı arayın eve görevli geliyor . Ona vekalet izni veriyosunuz o çekip getiriyor .

@Derbeder_55
Yok hocam bizim dayım alıyor engelli aylığı bi tek o var henede engelli başka kimse yok yatalak kendisi annem vasi atandı ona yıllar önce kartla çekiyorduk hesaba geçmemiş eski kart sanırım adına yattı ama alma şansımız yok şu an vasi kararı da eski şimdi onu isterler annemden yenilemesi haftalar sürer zaten salgın var yaşlı kadın gitmek istemiyor

seda_ist
Teşekkürler o görevli de kaç gün gelir bilinmez artık sağolun arkadaşlar daha sonra alicaz artık mecbur yapacak bi şey yok

beyto1616 hesabında gozukmeyen 1000 tlyi tc kımlık numarasıyla alabılıyosunuz.demekkı dayına yatmıs para...rabbım kolaylık versın ınsallah

Kimliğe göre benim ödeme yarın inşALLAH alirimda bende sizle paylasirim sevincimi..🙄 alacaklarimin listesini bile hazırladım

arkadaslar verılen bu kararla butun engellıler faydalanıyor bu yardımdan.bıze yatarmı yamazmı dıye suphelenıyoruz belkı ama bakanın ve kanalların yaptıgı acıklamada engellılerın tamamı alacak denıldı.sadece eger evde 2 yhada 3 engellı yada 65 yas ustu maas lan varsa o kısılıerden bırıne muhakkak yatmıstır.tek engellı ısenı karta ve ınternet bankacılıga dusmeyebılıyor.bızaat ptt merkeze gıdıp paranızı cekebılırsınız.tabıkı tc son numarasına aıt hankı gun ıse o gun gıdın

Derbeder_55
Vakıflar genel müdürlüğünden engelli maaşı alanlar alamıyor maalesef onlar başka ülkenin vatandaşı sanki

abdllh
Doğum yılının son rakamı nedir?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evınde annesı yada babası emeklı olup kendısı engellı maası alan kısılere 1000 tl odeme yapıldımı .acıklamalarınızı beklıyorum

Derbeder_55 benim babam emekli sadece annem ev hanımı bitek engelli ben varım , sorunun cevabını bende merak ediyorum ama yarın belli olcak benim..

Ben Şimdi ptt'yi aradım 1000 tl ve aylık maaşım ayın 4'ü cumartesi günü aktifleniyormuş..Pazartesi 1805 tl'nizi çekebilirsiniz dedi görevli memur..

Evde 2 kişi 2022 maaşı alıyoruz annemde 65 aylıgı alıyo fakat hic birimize 1000 tl yardım parası vermediler yardimci olurmusun bilgisi olan

1.000 TL'yi, doğum yılının son rakamı 0-5 olanlar hariç, bugün çeken var mı?

@Suskun çocuk evde 2 engelli ve 65 yas ustu var demıssınız..3 unuzden sadece bırıne yatar bu para..3 unuzun adına ptt cagrı merkezını yada yakın ptt merkezıne gıdıp sorabılırsınız.vede dogum tarıhının son rakamına gore alacak oldugunuz paranın gunu belırtıldı

pttyi kac kere aradim acmiyorlar ya arama sonlandirildi diyor kafayi yiyecegim cumaya kadar bekleyelim bakalim arkadaslar tc sonu ilemi aliniyor yoksa dogum yili ile mi aliniyor bir bilgilendirseniz ne 144 aciyor nede ptt sdyv dedigi tek sey 2022 alacak bitti bunu diyor

Suskun çocuk

Sosyal yardımlaşma yı ara onlar söylüyor sana TC ni söyleyip gözüküp gözükmediğini , gözüküyor derlerse kesin alacaksın tc bin son harfi ne göre

busbus

Sosyal yardımlaşma yı arayıp sana diyorsa sende bin TL gözüküyor diye kesin alacaksın tc bin son harfine göre

Ben aradım bugün sosyal yardımlaşma yı TC mi sordular 1000 TL gözüküyor dedi 4 Nisan'da çekiceksin dedi

Bakanlığın resmi internet sayfasında yer alan duyuru
a8a28e519246931230be8334f02872b8.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt