Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1000 tl alabilen varmı. Ben maaş çektim sadece. 144 de iptal . Aranmiyor .

Her haneden bir kişi
vakıf maaşı alanlara şimdilik yok ama bakanlıklara talimat gönderilmiş vakıf maaşı alanlarada destek verilecek
1000 liralık yardımı neden alamadığınızı bi kendinize sorun her ay düzenli 2022 maaşı alıyorsanız aileden bir kişi bile yardımı almamışsa o zaman ayrımcılık olur hane kişi başı düşen parayı bölmek için hane dışından başka birilerinin ikameti sizde gözüküyorsa gözüken öbür kişilerede sorun yardım almışmı eğer engelli ve yaşlı maaşı alıp aileden kimse almamışsa hakkınızı arayın sosyal yardıma gidip sorun ben üvey evlatmıyım herkeze var bana niye yok diye diğer yardımlara şuanlık 1000 liralık destek yok
https://finans.mynet.com/haber/deta...ine-devletten-mujde-aylik-914-tl-maas/392065/

Babam ve ben engelliyiz.aileden bir kişi.dedi sydm babama cıkmış

Şizofrenix
Boş ver sen onu bunu .
Ona var buna yok demek;
Yandaşlara var sana yok demek . Engelliyim ve annemle kalıyorum .
Her haneye 1000 tl sözü nerde kaldı .
Allah (c.c) laneti zalimlerin üzerine olsun ...

Afyonlu20
Aynı evde ikamet ediyorsanız öyle oluyor . Değil işe hakkınızı arayın . 144 iptal ulaşamıyorum. Ah bi ulaşsam keşke

Evde bir kisi 2022 maasi aliyor ptt gittim sordum bize cikmis fakat cuma gunu cekicez ayrica elektrik destegide varmis ama bugune kadar bilgimiz yoktu

seda_ist

benimde belli değil cuma günü ptt bankdan bakıcam banada cıkmamışsa o zaman cekecegi var sosyal yardım kurumunun kapısını söker satarım alırım o bin lirayı birine var birine yok olurmu böle adalet kartlamı cektin sen belki hesabına geçmemiştir kimliğinle bide ptt memuruna sor tc ne kayıtlıdır hesabına aktarılmamıştır ayın beşinde kısmı geöim yardımıda ptt den verilecek ya ptt nin bu ay başı işlem listesi baya kalabalık bi memura sor derim ben

Şizofrenix
Vakıftan kastın vakıflar genel müdürlüğü ise oradan aylık alan engellilere yokmuş bu yardım nedense bu sabah sydv den söylediler

seda_ist
Kardeşim, size bir tavsiyem olacak.
Şayet adınıza bir ödeme çıkmadıysa,hanede annemle yaşıyorum diyorsunuz.
Birde anneniz adına sorgulatın,zira bende kardeşimle yaşıyorum.
Hane içinde kardeşim adına elektrik destegi aldık.
Muhtemelen sizdede böyle bir durum söz konusu olabilir.
Benim ödeme günüm ayın 5 inde,bakalim kimin adına yatacak kardeşimmi benim mi,.

Normalde ayın beşinde alıyordum. Bugün engelli maaşımı ve 1000 lirayı aldım. Belki şehirler arası fark vardır.

Güle güle harcayın bende şimdi gidicem bakalım alabilirim inşallah

Teşekkür ederim sizler de güle güle harcayın. Elbet yatacaktır.

Arkadaşlar alan varmı bin lirayı durum nedir

Şizofrenix

[FONT=sans-serif]vakıf maaşı alanlara şimdilik yok ama bakanlıklara talimat gönderilmiş vakıf maaşı alanlarada destek verilecek !!!
Bu bilgiyi ben göremedim kaynak neresidir acaba ?[/FONT]

2022 engelli maaşı aliyorum fakat sistemde sadece %80 olan 805 tl gözüküyor oda ayin 5 de doğum tarihim son hanesi 0 tc son hane 4 şehirden şehire degişiyormu acaba

Syusuf

Benimde 805 lira gözüküyordu sistemde, pttyi aradım onlar 805 lira artı 1000 lira olduğunu söyledi. Gece 01:30 gibi ziraat bankasının atmsinden çektim. Bir ihtimal dedim şehirden şehire fark ediyordur belki diye, bu konuda benim de net bilgim yok

bu yardımı 2022 maasını alanlarmı alıyor evde bakım maaşı alanada verılıyormu

Sosyal devlet anlayışının egemen olduğu ülkemizde devlet, düşük standartlarda yaşayan vatandaşlara sosyal yardım sağlar. Muhtaçlık seviyesinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi durumundaki vatandaşları için devlet kesenin ağzını açtı. Gıda, kıyafet, odun ile kömür gibi yardımların yanında devlet kaynaklı ilgili kurum ve bakanlıklarca nakdi yardımlarda yönlendirilir.

Bunlar kanunun genel tanımları yeni bir açıklama değil sanırım

Arkadaşlar benim hanım %40 engelli her ay 2022 maaşı alıyor az önce mesaj geldi

DUZENLI YARDIM ALAN VATANDASLARA KORONAVIRUS KAPSAMINDA YAPILACAK OLAN 1000TL'LIK YARDIM ADINIZA PTT'YE 4.4.2020 TARIHINDE YATIRILACAKTIR. PTT SUBELERINDEN BELIRTILEN TARIHTEN ITIBAREN ALABILIRSINIZ

Bin TLyardim alanlar

Devlet ten bin TL yardım alanlar.lutfen hangi şartlarda siniz yazarsanız belki bilgimiz olsun.e devlet te yok ama

arkadaslar 1000 tlyi ceken oldu mu ben cumartesi cekecegim bazilarinki erken mi yatmis onu anlamadim neye gore bekleme yapacagiz

ben alip almayacagimi nereden ogrenebilirim direk pttye mi aramaliyim ne demeliyim

Sydv na sordum senin ustune yatmiş dedilrr . Benim kartım eski denizbanklı olan kartlardan olduğu için hesabımda gözükmemiş. Postaneye gittim kartı degistirdim . 1000 tl paramı da aldım. Hesabında para gozukmuyenler postaneye gitsin
busbus

Bulunduğum sydv yi ara . Ordan yatıp yetmediğini ogrenebiliyorsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt