Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingkong

Benimki sadece tahmin... Yatmamıştır... Çünkü doğum yılı 0 ve 5 olanlar 1 Nisan'da alacak demişlerdi. Bunu öğrenmenin tek yolu pttyi aramak onlar söyler hangi gün alacağını. Geç de olsa telefona bakıyorlar yoğunluk var galiba.

Bakım maaşı alanlar da 1000 lira yatmış mı ptt'yi arayıp öğrenebilir

@Kingkong
Sanmam. Gününde yatar diye düşünüyorum

@enes75

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na başvuru yapman gerekiyor. Gitmeden önce 144'ü arayıp, net bilgi alabilirsin
2bf189685a78bcf0d9450709914419d3.jpg

YİĞİT17

1000 tl için bir yere başvuru yapmanıza gerek yok diye her yerde yazıyor söylüyor nerden çıkardın başvuru olayını

tolg@

Burada yazan kişilerin başvuru yapmasına gerek yok. Çünkü, burada yazılanlar gelir testini yaptıran kişiler. Sen, daha önceden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gidip, gelir testi yaptırdın mı?
97216ef58ce8cbdea7aa184198194b73.jpg

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağol. En iyisi yarın yani bugün 144 aramak gerekiyor.
PTT yi arasak TC no ile hesaba bakıp Bilgi verir mi acaba

enes75

144'ü veya PTT'yi aradığında net bilgi verirler. Evde Bakım Aylığı alan kişilerin, 1.000 TL alıp, almadığını bilmiyorum. Ek'te sunduğum Ekran Görüntüsü, internette yer alan haberlerde yazıyor. Bu habere dayanarak sana ; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gidip, gelir testi yaptırıp, 1.000 TL yardıma başvurman gerekiyor dedim.
31f9ca73d744d5b8323f4fd520935acd.jpg

musty35

Bize yatmadı dostum şu saate kadar yarın gün içinde hesaba geçer diye temenni ediyorum yoksa bende senin gibi düşüneceğim

musty35

Bakanlığın Sitesi'nde, Duyuru'lar Kısmı'nda Yer Alan Ek'te Sunduğum Duyuru'yu Okusaydın, Kandırılmadığını Anlardın

O haber sitesine bende bakmıştım, işte burda bakım maaşı alıp bu konu hakkında Bilgi sahibi olsaydı iyiydi :) neyse arar öğrenirik

@enes75
Bence, en güvenilir site, Bakanlığın sitesidir. Yukarıda sunduğum, Bakanlığın Duyurusunda, Evde Bakım Aylığı alan kişiler yer almadığına göre, sana PTT'ye yatmayacak. O yüzden 1.000 TL yardım alman için, kesinlikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na gitmen gerekir veya 144'ü araman gerekir düşüncesindeyim.

"Biz Bize Yeteriz Türkiyem" yardım kampanyasından toplanan paralar, kimlere dağıtılacakmış. Bilgisi olan var mı?

Ben annemle kaliyorum . Bana da yatmamış. Sadece maaşı çekebildim.
Bize birşey yok .
Babam la annem ayrı olduğu için babamın ikameti ayrı . Kardeşimle kalıyor.
Babam 65 yaş üstü ona yatmış 1000 tl .
O çekmiş maaşla birlikte 1670 tl.
Anlaşılan birileri yine cebini dolduruyor..

Bize de verilmedi sadece engelli maaşını yatırmışlar neden vermediler onu da anlayabilmiş değilim çok üzüldüm gerçekten insan ayrımı yapıyorlar kötü konusmak istemiyorum neyse hakkımızda hayırlısı olsun

@beyto1616

Gündüz PTT'den alırsın. Çok kişi olduğu için, Sosyal Kart'a aktarılmamıştır

@seda_ist
Engelli Aylığı mı alıyorsun?

Engelli Aylığı alıyorsan, gündüz PTT'den alırsın. Çok kişi olduğu için, Sosyal Kart'a aktarılmamıştır

YİĞİT17

Ben 2022 engelli maaşı alıyorum. Doğum tarihim 5 le. 1 saat önce maaşi cektim. 1000 tl yatmamış.
Babam icin kardeşimle gitmiş. Onlara 1000 tl yatmış. Maaşla 1670 tl çekmiş.
Ikamet ayrı bizim .
Demek farketmiyor sanırım.
Dilenciye sadak veriyorlar anlaşılan bunlar

seda_ist

Engelli Aylığı alanlar, kesin alacak. Bakanlığın duyurusu var. Gündüz PTT'den çekersin.
0a37784b9a676291a061392e486a0dc4.jpg

YİĞİT17

Sosyal kart değil bizimki PTT kart maaş hesaba geçiyorsa oda geçer başkalarının nasıl geçtiyse, gidip PTT den alamayiz dayım engelli maaşı alıyor annemle biz bakıyoruz ona sağır ve dilsiz annem vasisi o alıyordu maaşını ikiside yaşlı zaten sokağa cikamazlar koydeyiz yatıp yatmadigini bilmeden gidip oralara o kadar insanın içine onu sorusturamayiz salgindan kiriliyor her yer

beyto1616

Sosyal Kart derken, PTT Engelli Aylığı Kart'ı demek istedim. PTT Engelli Aylığı Kart'ına, Sosyal Kart deniliyor. Gün içerisinde PTT Maaş Kart'ına geçer. Olmadı, 144'ü veya PTT'yi ararsın

beyto1616

Bence, sıraya göre PTT Kart'a geçiyordur

Ben ve babam engelli maaşı alıyoruz elektırık babamın üzerine kayıtlı şimdi sormak istedıgım 1000 tl babama verilır yoksa banamı

Doslar benim tc no son rakami 8 ve elektrik 53 537 engelli maasi ve 1000 lirada korono muhabbeti yaymis gorunuyor butun kardeslerim gonlunu ferat tutsun alicaklar ben 4 nisanda alabilicem

Dileyen kardeslerim ptt musteri hizmeleri arayarak nezaman cekeceklerini ogrene bilir sikinti yapmayin butun engelli kardeslerim alican biraz once ptt ile gorustum 4 nisanda cekebilirsin dedi cumartesine geldigi icin pazsrtesine sarka bilir dedi kart var buyuk ihrltimalle cumadan aliriz

Üste paylaştığım konuda bilgisi olan yardımcı olabilirmi şimdiden tşk iyı gunler dilerim

doğum tarihimin sonu 6 bugün engelli maaşımı çekebiliyor muyum?

Arkadaşlar şimdi 144u aradim. Benim 1000 ve 537 lira engelli aylığı 5 nisan pazar günü hesap da olacakmış. Kartınız varsa pazar Atm den çekebilirsiniz yoksa pazartesi ptt den dediler. Kartlarda bazen sorun yaşanıyormuş çok kişi olduğu için. Eğer karta aktarilmasaydi gişeden pazartesi çekebilirsiniz dediler. Bir de evden çıkamama gibi durumu olanlar 144u arayarak evde ödeme isterlerse kolluk kuvvetleri kapıya kadar getirecek gununde ayliklari. Şimdiden hayırlı olsun herkese

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN muhtaç engelli maaşı alanlara 1000 tl sosyal yardım verilmiyormuş o engelliler ve yoksul aileler herhalde Tanzanya cumhuriyeti vatandaşılar sanırım ihtiyaçları yoktur :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt