Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar bana 5 dakkika önce geldiler hemen yardım hemde maasi getirdiler.tek postaci geldi.eyup alibeyköydeyim

arkadaslar gelirse maaslari kapida tekrar verirler mi sizce

Sosyal yardımların eve ödenmesini istemiyorum

Engelli maaşlarının eve ödenmesini istemiyorum çünkü yasal vâsi ödemeyi alamıyor ama psikoloji hastası ağır engelliye ödeme teslim ediliyor.Sanki engelli o parayı harcayabilcekmis gibi..Açıkçası bu olmadı.Ptt kart ve vâsi kararı varken engelliye ödeme sizce doğrumu

Arkadaşlar imzayı illa bizim mi atmamız gerekiyor? Yoksa aileden birisi de atabilir mi?

Bugün bizede geldiler engelli maaşı ve corona yardimi teslim etmek için ama engelli kardeşim ağır psikoz hastası evde durmuyor ve haliyle evde yok diye ödeme yapılmadı.Yasal vasisi ben olmama rağmen ödemeyi alamadık.Hoş aldatdıkça engelli kardeşime verilecekti ve o parada kendi kafasına göre dağıtacak yada kaybedecekti.Çünkü maaşı bize vermek istemiyor.Cebinde maaşıyla kaç kere gezdi ve paralar kayıplara karıştı.Bu durumda ne yapmalıyım sizce.Ptt sosyal kart var ama bu durumda işe yaramıyor.Vasisi olarak ne yapmalıyım lütfen bilen soylesin

1000 destek yardımı

şimdi 1000 tl ptt çalıçanı ve kolluk kuvvetleri dağıtor adrese teslim peki evde kimse yoksa şehir dışındaysa nasıl oluyor o para ne oluyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevaplabilirmi

Gülhan Yücel

Vasi kararınız ile ilgili kaymakamlıga gidip maasi ve yardımı talep edin.size vermek sorunda vadi neticede mahkeme kararı ve tüm yetkileri ve kardeşinizin tüm tasarufu sizde

Vasilik mahkeme kararı ile verilir ve bu kararla kardesiniz hakkında vasi belgeliniz ile para çekmek ve imza atma yetkisinede sahpsiniz memur iş küsarlık yapmış.elinizdek vasi belgesi ile kaymakamlıga gidip durumu izah edin muhtemelen ödeme size yapilacaktır

Bugün vakıf müdürü kaymakamliktaydi şansıma ve adamcağız geceden beri görevdeymiş.Durumu anlattım bana pazartesi gel ne yardıma ihtiyacın varsa yapalım dedi 1000tl yi alırsın dedi ama işte ptt tekrar kapıya gelirse yarın diye endiseliyim

arkadaslar eger tekrar yardim yapilacak olursa cimere yazalim kendimiz alalim insaALLAH dua edelim arkadaslar

Gülhan Yücel

Sen erken saatlerde git alırsan zaten gelmezler.sen gitmeden önce göndermis olurlarsa oradaki yetkiliye mahkeme karari ile vasi oldugunu ve ödemenin sana yapilmasi gerektiligini söyle yardimci olacaklardir merak etme kardeşim

ptt kartınız varsa çekebilirsiniz.ben akşam 7 de gitip vakıf bank çektim hem 1000 tl hemde maaşı .maaşımız normalde her ayın 5 de yatıyodu.ama oda yatmış

Arkadaşlar yarın dağıtım yapılıyor mu bilgisi olan var mı?

Yarın dağıtım olmazsa pazartesi çekerim de işte yarın gelirlerse tekrar diye endişeliyim.Mahkeme kararına bakmıyorlar maalesef.Kapiya yine gelirler mi acaba

Ertelendim

seninkinerken yatmistir cekmissindir ondan olabilir cumetesi pazar gunu yatacaklar hatta cuma gunu yatacaklarin maaslari alinmadi cekilmiyor

Sosyal yardımı 1000tl aldım ama 2022 maaşıni alamadım kesinlikle atm den çekilmiyor arkadaşlar nolur insanları yanlış yonlerdirmeyin tekrar soluyorum atm para cekilmiyorrrr

Ertelendim
5 inde yatacak olanlar ayın 1de yattı bizimde öyleydi ben ATM den cektim 1 inde cekebilirdin zaten 3 ünden sonra yatanların ki hesaba geçmiyor eve getireceklermis

Gülhan Yücel
Hocam bu salgın zamanı vasi kararina filan bakmazlar artık, bizimde var vasi kararı ama süresi dolmuş yıllardır yenilemedik lazım olmadığı için hiç benimde dayımla annem kalıyor dayım yatalak sağır dilsiz hani parayı getirseler kime verirler bende bilmiyorum dayım imza atamaz çünkü hiç bir yetisi yok

kimseyi yanlış yönlendirmek için yazmadım.tam aksine biraz rahatlasınlar diye yazdım .doğum tarihinin son rakamı 5 her ayın 5 de çekiyoruz ben 1000 tl çekmek için gittim maaşta yatmış.toplam 1805 tl

Ertelendim

seninki 1 nisanda yatmis cekmene sevindim
arkadaslar yardim tekrar devam ederse tekrar ptr kendi getirecek gibi gorunuyor ama sanmiyorum nisandan baska aylar vermezler issizlik cogaldi dukkanlarda kapatildi onlarada yardim yapilir sanirim

Bize ilk defa yardim yapildi bir dahada olacagini sanmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt