Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[FONT='inherit']16 Nisan 2020, Perşembe Ankara,Türkiye[/FONT]
[FONT='inherit']

Bakan Selçuk NTV Canlı Yayınında Gündemi Değerlendirdi
ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA DENİYOR YAZIYI OKURSANIZ
[/FONT]

[FONT='inherit'][FONT=inherit]"Sosyal Destek Programımızı 3 Faza Ayırdık"[/FONT][/FONT][FONT='inherit']Selçuk, "Sosyal yardım ödemelerinde 2. faz için öngördüğünüz takvim nedir? Ne zaman başlayacak ve kaç kişiye, haneye bir yardım söz konusu olacak?" sorusuna, "Sosyal yardım modellerimizi de 3 faza ayırdık. Birinci fazda belirlediğimiz kriterler ışığında 2,1 milyon haneye 1.000 liralık desteğimizi verdik. Bunun haricinde sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımıza bu fazların dışında bizim her ay gönderdiğimiz periyodik paylar var. Bu her ay gönderdiğimiz periyodik payları da biz 135 milyondan 180 milyona çıkarmıştık. Önümüzde Ramazan ayının da olduğunu dikkate olarak bu ay ekstra 2 periyodik pay gönderdik. Dolayısıyla sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımıza bu ay 540 milyon lira ulaşmış olacak. Dolayısıyla vakıflarımız da ildeki valilerimiz ve kaymakamlarımızla beraber buradan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşabilecekler---------. Faz 1'de 2,1 milyon haneye ulaştıktan sonra faz 2'de de belirlediğimiz 2,3 milyon hane var. Bunları da biz belli kriterlerle tespit ettik. Daha sonra bu tespit ettiğimiz kriterlerle oluşan listeleri vakıflarımıza tekrar gönderdik ki bir değerlendirme yapılasın. Bu değerlendirme sonucunda sahada bir muhtaçlık araştırması da yapılmış oldu. Haftaya sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarımız aracılığıyla belirlediğimiz 2,3 milyon haneye de 2. Faz yardımları ulaştıracağız. ------Böylece bu süreçte toplamda 4,5 milyon haneye ulaşmış olacağız."[/FONT]

Benim şahsi düşüncem nisan ayında yardım alanlar Mayıs ayında da alacaktır ancak Mayıs ayında yardım alanlar nisan ayında alanların sayısından daha fazla olacağı anlaşılıyor bu yazılardan yani eksilmeyecek hane sayısı arttırılacak tabii bu bakanların sağı solu belli olmuyor bekleyip göreceğiz

yani hane sayısı arttırılacak yardım alanların nisan ayında yardım alanlar Mayıs ayında zenginleşmediğine göre 1 ayda ekonomik geliri artmayacak ona göre nisan ayında alanlara Mayıs'ta da vermek zorundalar haksızsam haksızsın deyin

Eski türkiye olsaydı hiçbir yardım hiç kimse alamazdı.Rahmetli Ecevit ülkenin tapusunu verecekti az kalsın IMF ye Her ihtidara geldiğinde ülkeyi batırdı.İyi o zamanlara denk gelmemiş bu corona 19 yoksa vay derdik.

Arkadaslar bosuna umitlenmiyelim alo144 aradim 1faz yardimi alanlar 2ci ve3 cu faz yardimi alamayacak dediler engelli ve yaslilar icindemi gecerli dedigimde evet dediler engelli ve 65 yas ayligi icinde gecerli alamayacagiz bana vatandas temsilcinin telefondaki verdigi cevap bu

1 fazda biz gibi alanlar ikinci ve üçüncü fazda alamıyacak ama 3.faz bittikten sonra(bayram nedeniyle)bir ihtimal harçlık verebilirler diye umuyorum

arkadaslar bunada sukur vermeselerdi ne olacakti zor durumdaydik almayanlar alacak insaALLAH benim dusuncem mayis ayin maasi eve getirmeseler ya

Arkadaslar internetten basvuru yapıp geri dönüş alanlar oldumu

Zorro

Tuzu kuru senle bizim durumumuz bir degil o 1000 liradan 10 tl kaldimi burda bir tane insanda senin gibi tuzu kuru haybeden para alanlar haric 10 tl kaldiysa ne mutlu ona

ramazan er
Gelde zorro gibi tuzukurulara anlat onlar verilen parayi bulunmaz buyuk bir nimet saniyor cunku kendi ihtiyaclari yok

vay tuzukuru zorro

size kalsa korona bile olmasa
türkiye batıyo dersiniz tekprens

ssk yı yönetemeyip batıran
ölüler morglarda aylarca rehin kalıyodu muane olmak için kuyruklar
yerlerde çöpler tıbbi atıklar ilaç temini yok
savunduğunuz lider ssk yı yönetemedi koskoca türkiye cumhuriyetini nasıl yönetcek

Zorro

o bahsettiğin 1000 tl bir aylık kira bedeli diğer giderleri neyle karşılayacaksın ??? tuzukuru birde bu bir ay veriliyor bir ay kiraanı ödedin diğer borçlar kaldı bundan sonraki kiraları ne yaparak ödemeyi düşünüyorsun ??? haydi senin farkli bir mesleğin var ordan parayı götürürsün ama namusuyla çalışan insanlar ne yapacak ??

Arkadaşlar evde bakım aylığı alan kişiler 1000 TL Destek alabilecek mi?

mirhat

evet eskiden muane olmak için saatlerce beklyordun ama sonunda muane oluyordun şimdi hastalanıyorsun 15 gün randevu alamıyorsun iyileştikten sonra buldugun randevuyu al gözüne sok

Arkadaşlar 2 faz 1000 tl sosyal yardım başlamış bugün postacı arkadaş aradı eve getirecek kısmet olursa ben vakıflar genel müdürlüğünden muhtaç engelli maaşı alıyorum raporum var yani bilgi anlamında söyledim

barda5 2022 den engelli ayligi alanlarda 2ci faz yardimi alabilecekmi

Ayrica barda5 1 Faz yardimi aldinmi daha once

Arkadaşlar evde bakım aylığı alan kişiler 1000 TL Destek alabilecek mi?

[h=1]Bakan Selçuk: 1.000 TL destek ödemeleri bugün başladı - Ekonomi Haberleri

Bakan Selçuk: 1.000 TL destek ödemeleri bugün başladı[/h]
[h=2]Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1000'er lira nakdi destek ödemesi bugün başladı." dedi.[/h]
[FONT=&quot]ile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında 2 milyon 300 bin haneye yapılacak 1.000’er TL nakdi destek ödemelerinin bugün başladığını duyurdu.[/FONT]

[FONT=&quot]Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, ilk desteğin, düzenli sosyal yardım alan 2 milyon 111 bin haneye 1-5 Nisan 2020 tarihleri arasında yapıldığını anımsatan Bakan Selçuk; [FONT=&quot]“Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlarımızı desteklemek için oluşturduğumuz Sosyal Destek Programımız 3 fazdan oluşuyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızla sahada ihtiyaç sahibi olarak belirlediğimiz 2.3 milyon haneye Faz 2 kapsaminda 1.000 TL nakdi yardım yapıyoruz.”[/FONT] diye konuştu.

İlk destekte olduğu gibi, bu hanelerin hali hazirda Sosyal Yardımlar sisteminde kayıtlı olduğundan herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmadığını vurgulayan Selçuk; [FONT=&quot]“1.000 TL nakdi destek ödemesi bugün, bu hanelerimizin PTT hesaplarına yatırılmaya başlandı. Bu yardımlar da yine bir önceki yardımda olduğu gibi, bulaş riskini azaltmak için evlere götürülerek, elden teslim ediliyor.”[/FONT] dedi.

[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]3. Faz Ödemeleri İçin Başvuru Alınacak[/FONT]

3. Faz 1000’er TL ödemeleri için başvuruların e-devlet üzerinden alınmaya başlanacağını da belirten Bakan Selçuk:[FONT=&quot] “Faz 3 kapsamındaki ödemeler kişi bazlı değil; hane bazlı yapılacak. Aynı haneden birden çok başvuru yapılırsa, bunu tek başvuru olarak değerlendireceğiz.”[/FONT] ifadesinde bulundu.[/FONT]
[FONT=&quot]Bakan Selçuk, 3. Faz kapsamındaki ödemelere ilişkin tarihleri ayrıca açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.

[/FONT]

Sosyal yardim

Evde bakım ücreti almaktayız.Devletin vereceği 1000 tl yardım parasından yararlanacakmıyiz.

Ptt musteri hizmetlerini aradim 2 faz yardim hesabima yatmamis sizdede oylemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt