Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
birincisinde aldık ikincisinde de alacakmiyiz.süreç nasil isliyor bilgi lutfen.

Akparti gurup baskan vekili gaztecilere verdigi roportajda engelliler 3ay boyunca bu yarrdimdan faydalanacak demisti fasa fiso cikti

Birkaç güne belli olur ... geçen ay alanlar bunu e-devlette gördü tabiiki 2-3 saat sonrada silindi Merkezi Yardım adı altında görünen... daha erken 23-25 gibi görünür ve ilçe sosyal yardım SMS atıyor zaten... telaşe gerek yok bekleyip göreceğiz

1.yi alanlar 2.ve 3. yu Alamazlar kac kere yazdik. bakma burda yaygara yapanlara bu ay sadece 537 -805 yatacak.

Abi arastiriyorum malesef ptt musteri hizmetlerini 2 defa aradim hesaba yatmamis dediler oysa devlerin ust duzey yetkilisi cikip aciklama yapmisti enggelli vatandaslarimiz 3 ay boyunca alabilecek demisti lafta kaldi

Bakim maasi alanlar 1000tl yardimdan yararlanabiliyor mu torba yasa cikti vs diyenler var ne derece dogru

Artik sunu anlamak gerek 1000 alanlar bir daha alamayacak bakan acikladi 1. Fazda alanlar 2. Alamayacak diye tuzu kurular 1000 tlyi omur boyu yer artik

hocaoglu21

İlk fazda toplam da 2 milyon 111 bin haneye 1000 tl yardım yapıldığını söyleyen bakan, ikinci fazda 1000 tl olarak yapılacak sosyal yardım da 2 milyon 300 bin haneye ulaşacağını söyledi. Bakan Selçuk; fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL'lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000’er TL nakdi destek vereceğiz diye konuştu.

Tekprens

Burda kasdedilen 2.3milyon .2.1 milyon +200.000 yeni kisi mi yoksa hiç almayan 2.
3 milyon kisimi orasini anliyamiyoruz .

musty35
Ben evimde engelli bakiyorum gecen ay engellim 1000 tl yardimi aldi bu ay alamicak anladim fakat evde engelli maasi alanlar bu ayki yardimdan faydalanacakmi ikincisi bu yardimlar eger hane basi yapiliyorsa biz ayni hanede yasadigimiz icin ikinci bir yardim almamiz zor gorunuyor

Bakım Aylığı Alan kişiler de bu destekten faydalanacak mı?

Faydalanması gerekiyor ama bakım aylıkları ziraata yatıyor bu yardımlarsa PTT hesaplarina aktarilmaya başlandı demiş bakan bakim maaşları PTT den alınmıyor isme mi yatacak artık nasıl olacak evlere gelecek ama gelmeyen nasıl alacak yada
yardım varmı yokmu nasıl öğrenecek tam bir muamma

Zorro
Boş paylaşım yapma devlet görevini yapıyor yapmayada mecbur. Kanun böyle ayrıca devlet için ne mi yapıyoruz faturalardan aldığı vergi yeterde artar bile

YÜZDE 20 oran olanlara bir katkı varmı yada yardım bilginiz varmı

tolg@

Elbette Devlet Görevini yapıyor ama bu iktidar sadece 18 yıldır var Türkiye 18 yıllık bir ülkemi öncekiler neden yapmadı? Onlar neden görevlerini yapmıyorlar di? Bu hükümet görevini layığıyla yaptığı için 18 yıldır iktidarda ve sahada öyle olacak

bende katılıyorum yaşasın reis bundan öncekiler boş işlerle ugraştılar halka hiç bir şey vermediler

İstanbul seçimi geldi aklıma nedense, burnunuz da yanmıyor demi ?
Ezelden beri kaybetmeyen iller kaybetti Bi düsünün kafa basmaz cünkü öyle bir düsüncen kapatisesi yok onun için susun halk herseyin farkında siyaset yapmayın burada 18 senede bir 1 parmak bal çaldı agzınıza mehdi ilan etmediğiniz kaldı 2 ciyi de aynı kisi ye verse ilah ilan edeceksiniz bayramlara burada parasız girdik beee hemde 2 3 gün kala maasımızı almaya erken ödeme yapmadılar rezil oldu bir cok engelli adam akıllı ülkede denetim olsa yönetim olsa çalısacamaz engelliye asgeri ücret verir bakıcıya gerek duyurmaz bir çok kesimi yasa dısı yola sevk ediyor adalet mi bu kimisi alıyor 500 kimisi alıyor 800 ne yapabilir evli veya bekar bir insan bu parayla

Bro123 helal kardeşim sonuna kadar katılıyorum geçen yil bayramı 5 kurussuz geçirdik ben o günleri unutmam artı bu emgelli maaşı 1979 dan beri var ülkede bu hükümet vermedi bunu inanmayan açsın nette öğrensin

selamün aleyküm

arkadaşlar en düşün engelli maaşı 1500 ise benm aldıgım engelli aylıgı neden 537 nsl gecinilirki gecinilmiyor zaten ew kirası 1000 150 aidat bir kıızm var bakmak zorunda oldugum nasıl bir adalet işde aten çalışamıyoruz engellli olarak bence cok adaletsizik var.537 tl alanengelliler ne yapsın

Yeşilkartlı olupta engelli yardımı almayan 3. Fazda mı alacak parayı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt