Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3 faz basvurusu için e devlete basvuru yapmamız gerekiyormus fakat hangi bölümden yapıcaz basvuruyu nılen varmı

ilk bazda alanlar ikinci bazda verilmiycekmiş almayanlara verilecekmiş nette öyle yazıor 3. bazda ise iş yeri kapanan durumu kötü olan ailler tespit edilip verilecekmiş araştırsanız bulursunuz niye kavga edip kalp kırıyorsunuz ben ilk bazda aldım ikincide almam yeter almayan alsın hep banacı değilim bir kapı kapanır ikinci açılır

Bakan duyurdu: 3. Faz başvuruları başladı

[h=2]Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvurularının başladığını duyurdu. Peki faz başvuruları nereden yapılır? İşte detaylar...[/h]
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden talep bazlı 3. Faz başvurularının başladığını duyurdu.
[FONT='inherit']

[/FONT]
P1xTb_1587410397_9507.JPG
[FONT='inherit']

[/FONT][FONT='inherit'][FONT='inherit']FAZ BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?[/FONT][/FONT]

[FONT='inherit']Sosyal yardımlaşma paralarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlayan uygulamada 3. başvurular başladı. Vatandaşlar E-Devlet üzerinden ilgili adrese müracaat edilerek başvuru oluşturabilecek. Tıklayınız.

[/FONT]
w5Tdq_1587410424_3838.jpg
[FONT='inherit']
[/FONT]

Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;
Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.
3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.
Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,
TC Kimlik Numarasının son hanesi;

• 0 olan vatandaşların Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşların Salı,
  • 4 olan vatandaşların Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşların Perşembe,
  • 8 olan vatandaşların Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.
Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.
Bilgilerinize sunarız.

[FONT='inherit']

[/FONT]

bende aynı görüşteyim birincide 1000 lira alamamıştım ama ikinci fazda alacağıma umutluydum
doğal olarak sonuçta benimde tek gelirim vakıflar muhtaç maaşı alıyorum ihtiyacım vardı
şükür bugün aldım keşke birdede ikidede üçtede verseler devletimiz vermek istemezmi ? ama okadar zengin
bir ülke değiliz çok muhtaç var ben aldım başkalarıda alsın rebbena hep bana olmaz belki kızarsınız
bazılarınız ama gerçek bu içimden geleni söylüyorum

Ne kadar saçma iş eğer gerçekse
Şimdi bakım aylığı alan alamayacak mı

yani diyeceğim alamayanlar alsın biz aldık onlarda alsın ama burda
boşu boşuna tartışıyoruz kesinlikle 1000 lira yardımı alanlara ikinci bin lira yok
bana kızmayın keşke verseler ama yok işte yok biz aldık alamayanlar alsın nokta.

iLLeqaL

Benim bu yazıyı görme sebeb doğum tarihimmi
82 olduğuna göre salı yarın sayfaya erişim sağlayabileceğim doğrumu

MAĞDUR.

Aynen öyle. Başvurular TC numarasının son hanesine göre alınıyor. Başvuru tarihi gelen sisteme erişim sağlayarak başvurusunu yapabilecek.

emekliye sosyal yardim haklari

[FONT=sans-serif]sevgili arkadaşlar ben 4300 gün ve %43 ile emekliyim. emekli aylığı aliyorum. sağlık raporumda Sosyal yardim işaretli, ve 2022 sayili kanundan yararlanabilir yaziyor. sormak istediğim 1000 tl sosyal yardim parasi alma hakkim varmi alabiliyormuyum. ayrica 2022 sayili kanun nedir bana faydasi varmi şimdiden tesekkur ederim.[/FONT]

Tanıdığım biri Korsan taksicilik yapıyor ayda 5 6bin kazanıyor. Yasa dışı iş yaptığı için ssk li degil, devlet bu şahsa yeşil kart vermiş. Bugün de sosyal yardım olan 1.000 TL adamın evine geldi. Lanet olsun bu devletin düzenine!! Bu şahsı kime nasıl şikayet edebilirim.

incisel
2, faz yardımları dağıtıyorlar 3, için e devletten başvuru yapılıyor sanırım

Arkadaşlar eDevlete düşen 3. Faz başvuru için aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

Not :
Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.

3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Pazartesi,
2 olan vatandaşların Salı,
4 olan vatandaşların Çarşamba,
6 olan vatandaşların Perşembe,
8 olan vatandaşların Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

hiç kimseden ses çıkmıyor alan yok mu sadece evde bakım alıp

sosyal yardım

[FONT=sans-serif]sevgili arkadaşlar ben 4300 gün ve %43 ile emekliyim. emekli aylığı aliyorum. sağlık raporumda Sosyal yardim işaretli, ve 2022 sayili kanundan yararlanabilir yaziyor. sormak istediğim 1000 tl sosyal yardim parasi alma hakkim varmi alabiliyormuyum. ayrica 2022 sayili kanun nedir bana faydasi varmi şimdiden tesekkur ederim.[/FONT]

1-Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak.

2-Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.
3-5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.

4-5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.

5-Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

6-İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak.

7-İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalananlar yararlanamayacak.

8-Ödemenin zamanı ve şekli değerlendirmeler sonrasında açıklanacak.
Arkadaşlar şartlar bunlar

HakanEs26

doğum tarihim 82 bende bu yazı çıkıyor ama başvurmak için bir sayfa açılmıyor
bir bilen varmı sebebini ???

tolgaist sevgili arkadaşlar ben 4300 gün ve %43 ile emekliyim. emekli aylığı aliyorum. sağlık raporumda Sosyal yardim işaretli, ve 2022 sayili kanundan yararlanabilir yaziyor. sormak istediğim 1000 tl sosyal yardim parasi alma hakkim varmi alabiliyormuyum. ayrica 2022 sayili kanun nedir bana faydasi varmi şimdiden tesekkur ederim.

2022 maaşı alanlar %40 ve üzeri raporu olan ve evdeki kişi başı geliri düşük olanlara(700 tl olması lazım kişi başı gelir) ama bu sosyal yardımdan 2022 olanlar 1. faz da aldı 2.ve 3. fazda bu 2022 kapsam dışındaki geliri düşük kişilere veriliyor yinede başvur

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar özetle kamuda çalışanlar emekli olanlar işsizlik maaşı alanlar hane geliri kişi başı 700 lirayı geçenler kısa çalışma fonundan faydalananlar ve 1. Yardımda alanlar alamayacak

enes75 Sosyal Destek Hattı ile Alo 144 'e , korsan taksiciliği de bulunduğun ilin trafik denetleme şube müdürlüğüne. 144'e yoğunluktan dolayı ulaşamazsan bulunduğun ilin Aile ve sos. pol. Bakanlığının il müdürlüğüne ya da kaymakamlığa şikayetini ilete bilirsin. numaraları netten bakıp arayabilirsin. gerçekten yardıma muhtaç olan insanlara da iyilik etmiş olursun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt