Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu sosyal yardımımın 2. paritisyle ilgili olarak cimere yazdım başvurunu değerlendiriliyor diyor ama e-devlet ten sosyal yardımlaşma kısmından baktığım zaman tek sefere mahsus yardım diye birşey vardı şimdi reddedildi fesedildi diyor sebebi nedir acaba nerden nasıl öğreniriz bunu ??

3 aylik bir ödeme olacağı söyleniyor. Gelir sartina bakılmaksızın. Ben maas falan almıyorum ama kimleri kapsıyor acaba? Daha kanun teklifi meclise sunulacakmis.

incisel

sizin söylediğiniz kısa çalışma ödenegi yani benim anladığım kısaca işsiz kalanlara belli bir oranda aylık verecekler sizle ilgisi yok çalışmıyorsunuz çünkü işten çıkan yada belli bir dönem ARA verenler için

[FONT=Arial]KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİNİN SÜRESİ NE KADAR?[/FONT]
[FONT=Arial]Kısa çalışmanın azami uygulanma süresi üç aydır.[/FONT]
[FONT=Arial]KISA ÇALIŞMA BAŞVURU ŞARTLARI NELER?[/FONT]
[FONT=Arial]Kısa çalışma ödeneği tekrar düzenlendi. İşçinin kısa çalışma başlama tarihinden önceki son 60 gün hizmet akdine tabi olanlardan son üç yıl içinde 450 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödenmiş olması şeklinde uygulanacak.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
[/FONT]

Sosyal yardım paraları için başvuru yapılacak mı? Sosyal yardım parası için 2. ve 3. faz detayı!

Gündemdeki gelişmeler sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanılığı, ihtiyaç sahiplerine ikinci defa 1000 TL yardım yapılacağını açıkladı. Bakanlık tarafından yapılacak ikinci kısım yardımlardan toplam 2 milyon 300 bin aileye yardım yapılması planlanıyor. Peki bu yardımlardan kimler yararlanabilecek? İşte sosyal yardım paralarında 2. ve 3. faz detayları... bunlar dışında birşey yok her duyduğunuza inanmayın

Arkadaslar biara cumhurbaskanı bi acıklama yapmstı inteenetten yatdm basvurusu yapılcak diye nasıl, yapılcagyla ilgili acıklama yapıldımı bilgisi olan varmı

Barda5

Her duyduğumuza inanmıyoruz bizde araştırıyoruz trt haberde böyle bir açıklama oldu zaten. Teklifi sunacaklar bakalım bizim kafamızı karistiran gelir testi sarti aranmadan ödenmesi.

Bu haberin neresinde kısa çalışma ödeneği ile bağlayıcı bir cümle var?
Benim anladığım engelli ve yaşlılara gelirine bakılmaksızın ödeme yapılacağı!!!
Bu açıklamada işini kaybetmiş engelli ve yaşlılar mı diyor nasıl yorumladınız ki bu sunuca vardımız?
Ben çalışıyorum diye başvuru yapamicakmıyım?

Blacsea

Aynen 👏👏👏 Nasil okuyup, yorumladılar bilmiyorum. Gelir testine bakilmaksizin deniliyor ve ayrica trt haberde duydum bunu.

az önce altyazı geçti
4,4 milyon haneye yakın zamanda sosyal yardım yapılacak diye
berat albayrak

türkiye ımf den borç alcak bidaha yardımı unutun diyen
halka korku karamsarlık pofpoflayanlara en iyi cevap ta bu olsa gerek

1000 TL alan herkese gıda yardımıda geldi mi arkadaşlar

gıda yardımına muhtarlıka başvurmak gerekiyo galiba

biz başvurduk kumanya yazdı muhtarlık

Ben gittim 2 hafta önce muhtarlığa engelliyim dedim yazmadı bu arada PTT ler devlet destekli faturaları aliyo

Arkadaşlar az once ptt çalisani bi arkadasa sordum 1000 tl yardim alanlar bu ay tekrar alabilirler dedi..2 hafta icinde belli olur

Eltigre
2 . faz 3. faz da ki aileler daha bir kez bile almadan bir kez alanlara diğerlerine verilmeden yine verilmesi size mantıklı geliyor mu acaba sallamış ptt ci :)

abdllh
İnşallah doğrudur diğerleri yani 2, ve 3, fazdakilere verilmeden tekrar 1, lere verilmez demek istedim ben ayrıca bu takvim gazetesi yılın 365 günü hep emeklilere zam var diye yazar :) halbuki yılda 2 kez enflasyon oranında zam verilir inşallah yazdıkları doğrudur beklemek lazım
şu cümleyi söylüyorsun sen inşallah doğrudur
[FONT=-apple-system] Yaşlılar ile engellilere yapılan yardımların üç ay süreyle gelir ölçütleri ile ağır engellilik şartı aranmadan yapılması sağlanacak......
Daha 1 kez bile alamayan engelliler var

[/FONT]

barda kardeş 2 milyon 111 bin hane gerçek ihtiyaç sahipleri demek
yani yaşlı engelli maaşıyla geçinenler

Barda5

Bilader bak demekki ptt ci sallamamiş az once mecliste onaylandi engellilere 3 ay yardim devam edecek almayanlarda alacaklar birine cvp vetmeden bi arastir oyle yaz .

Nisan ayındaki aylığı almak için çok uğraştım yordular bıktırdılar ama Mayıs ayında da 1000 TL verirlerse gerçekten iyi olur şöyle mantıklı bir şekilde düşünürseniz yüzde yetmiş ve üzeri engellinin aylığı 805 TL 805 TL'ye bir insan evladı nasıl geçilebilir önce bunu bir sorgulamaları gerekiyor var olduğumuz durma şükretmek yerine hakkımızı aramamız gerekiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt