Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teşekkür ederim de keşke sağlıklı olsakta :(. Neyse

Arkadaslar ben bu açık kapı konusuna netten basvuramıyorm yogunluktan galiba kaymakamlıgamı gtmemz gerekiyor acaba birde 2022 alanlara verilirmi bu yardm

Gülo34
sen engelli yakını maaşından yani 2022 den dolayı 1000 tl almışsın bakıcı olduğun için değil insanlar bakıcıyım bende aldım dediğiniz için yanlış anlaşılıyor

COVİD19 salgını dolayısıyla verilen yardımdan kronik hasta engelli Emekliler yararlanamıyor mu

ARKADAŞLAR verceğim bilgiler kesin ve net bilgiler dir kimse tekrar tekrar aynı şeyleri söylemesin doğum tariğim 1984 normalde her ayın 9 çekiyordum ama bu ay yardımla birlikte eve gelecekti ne maaş nede yardım parası eve gelmedi
bugun ayın 9 bankamatik gittim kartta para yoktu sonra ptt merkez şube gittim maaş+1000 tl yardımın ptt bölge posta dahıtım merkezinde olduğunu söyledi yani eve gelmeyen ödemeler ptt posta dahatım merkezinde duruyordu bende bulunduğum yerdeki ptt posta dahatım merkezine gidip ordaki listeye baktırlar 805+1000 tl mi teslim aldım süreç sıkıntılı idi evet ama sonunda aldık şimdi sizlere şu bilgiyi veriyorum

eğerki sadece maaşı eve gelen varsa bölge müdürlüğü ptt posta dahatım merkezine gitsinler 1000 tl alsınlar

eğerki sadece 1000 tl si eve gelmişse bölgedeki ptt posta dahatım merkezine gidip alsınlar

1984 ve 1989 lu olanlar yani 4 ve 9 ödemesi olanlar maaşş artı yardım 1000 tl sosyal kartta yatmadı arkadaşlar çünkü tam biz alacakken evlere getirme muhabeti çıktı maaşlar kartlara geçmedi

bnm de sosyal kartıma yatmadı gittim poosta dahatımdan aldım

tüm soruların cevaplarını verdim

2022 maaaş alan tüm engelliler bu yardımı aldı merak etmeyin içiniz rahat olsun.

Arkadaşlar az önce polis geldi 1000 TL ve maaşımı almış bulunuyorum alamayanlar merak etmesin para dağıtım sürecinde.

1000 TL yardım alabiliyor muyuz?

Arkadaşlar virüs sebebi ile dağıtılacak olan 1000 TL yardımı engelli bakım aylığı alanlar da alabilecek mi?

Maaş günüm bugün ama kartta ne para var ne de 1000 TL yardım parası. Gerek yoktu bu paraya ya kaç gündür eziyet çekiyoruz resmen, elimizde olanıda aldılar

abdllh

O konuda kesin bir bilgi olmaz %4 artı ve 6 aylık sürede haziran sonuna kadar yani Tüfe enflasyon yani yüzde 4 ü geçtiği oranda 4 den yukarı çıkarsa 4 e eklenir fark eklenir zam oranı bulunur teknik bir konu yani o dedi bu dediyle olmaz bu işler :) 837 garanti de 5 veya 15 tl gibi üstünde olabilir 805 in %4 ü 32 eder 805+32:837 yapar bu garanti olanı artı enflasyon farkı olur

arkadaşlar 10 gün oşdu 1000 tl nasıl alacam ihtiyaç bir türlü gelmiyorlar merkez ptt gitsem verirler bilgisi olan yardımıc oşabilir

2. Sosyal yardım paketinde evde bakım maaşı alanlara da verilecekmis. Detaylı bilgisi olan var mı

Neymis efendim 2.sefer verilmiyecekmis.

Son düzenleme:
musty35

Öyle bir durum yok kardeşim yalan yanlış yazmayın önümüzdeki gunlerde bu yardımdan kimin yararlanacaği açıklanacak, olacak bir şeyi bilip bilmeden olmayacak deyip yardımdan faydalanacak insanların aklına girip moralini bozmayın aile bakanı iki gün önce açıkladı verilecek diye devlet vereceğim derse verir

murat6134 s,zin hanede başka biri yararlandımı 1000 tl lik yardımdan. yoksa hanede tek senmi faydalanıyosun 2022 den..

annem faydalanıyor o engelli aradık ptt getırwxez dediler kaç gün oldu gelmediler

murat6134 arkadaşların dediği gibi bir deneyin merkez dağtım postanesini. bende birazdan gidip bakıcam

[FONT=-apple-system][FONT='inherit']2. FAZDA YARDIMLARI KİMLER ALACAK?[/FONT][/FONT]
[FONT=-apple-system]

[/FONT]

[FONT=-apple-system]Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un duyurduğu 2. Faz nakdi yardımlara, corona virüsü öncesi devletten sosyal yardım alanlar ve 1. Fazda 1000 liralık yardımda bulunulan kişilere ikinci defa yardım yapılmayacak.
Benim burada anlamadığım cümle şu : [/FONT][FONT=-apple-system]corona virüsü öncesi devletten sosyal yardım alanlara verilmeyecek tuhaf bir cümle bu !
Ben şubat başında 3 ayda bir verilen nakdi yadımı sydv dan 150 tl almıştım bu cümleye göre benim durumumdaki kişilere verilmeyecek oluyor bu da bana saçma geldi[/FONT]

merhaba arkadaşlar ben yuzde 95 engelliyim evde eşim ve ben varım tek gelırım bakım maaşı ve üzerime kayıtlı 120 bin tl kasko bedellı aractan başka hiç bişy yok bu arac yuzunden sağlık ve bu viruste yapılan yardım dahil hiç bi yardımdan yararlanamıyorum kömur sağlık 2022 elektrık indirimi hiç biri yok evi olan yararlanıyor ev traktör düşük model arac ve hayvanı olup 2 cocuğu olan ve sigortalı calışn adam coğundan yararlnıyorben hepsinden muafım varmı benim gibi olan

Barda5

Bakanın açıklaması dikkatlice okusun herkes daha öncede paylaştim: Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda 2. fazda, halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1000 liralık destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1000'er lira nakdi destek vereceğiz. 1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek.

3. faz sosyal yardımlar için de hazırlıklar başladı

Bakan Selçuk, Bakanlık olarak önceliklerinin, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşları desteklemek olduğunu vurgulayarak sosyal yardımlarda 3. fazın da hazırlıklarının yapıldığını bildirdi.

3. fazda da 1. ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destekte bulunacaklarını aktaran Selçuk, 3. faz sosyal yardımdan daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız. bilgisini paylaştı.

Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ise ayrıca duyurulacağını belirtti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt