Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alan kisilere verilmez arkadaşlar 1000 TL yardımı boşuna umutlanmayın.

Bakan açıklama yaptı, önce 1000tl sosyal yardım alanlar şimdiki planlanan sosyal yardımdan faydalanamaycak

Coronavirüs hadisesinin dışında normal şartlarda ön yüklemeli PTT karta engelli aylığı yatar mı ön yüklemeli karttan çekilir mi bilgisi olan var mı

Düzeltme: Alan kişiler varmış, yani yatıyormuş fakat benim bildiğim kadarıyla bunun için sydv'ye başvuru gerekiyor tam emin değilim. Yani yatmışsa ATM üzerinden çekim deneyebilirsiniz, umarım yatmıştır.

MAĞDUR.

Her zaman karttan çekiyorum. Böylelikle ptt sırası beklemek zorunda kalmıyorum. Ve kamu bankalarının atm lerinde de masraf ödemeden kolaylıkla işleminizi yapabilirsiniz.

Benim anladığım kadarıyla 1000 TL'lik yardımın sadece kapsamı artırılıyor şuan. Bir veya birden fazla ay boyunca devam etmesi şuan için gündemde değil gibi. Fakat bence etmeli çünkü çok kişi işsiz kaldı, çok kişi kepenk indirdi. Sigortasız/Sigortalı çalışan bir sürü engelli vatandaş işsiz kaldı ve kalacağı da öngörülüyor daha zaten bu süreçte.

Bu noktada bu 1000 TL'lik yardımın sigortalı çalışıp işsiz kalmış engellileri ve normal vatandaşlarıda kapsaması gerçekten çok iyi olur bence. Onun dışında şuan 1000 TL'lik yardımın devam etmesi de gündeme getirilirse bence harika olur, inşallah da olur ve bu konuda CİMER ve SYDV'ye taleplerimizi bildirirsek belki bu nakdi yardımın gelecek ay(lar)da da devam etmesini sağlamış oluruz. Bu noktada bizlerin gayreti ve gündem oluşturmak için çabalamasıda çok önemli, yazalım her yere lütfen.

ALBiNOGER

Buna sevindim bidaha ye gidip oradaki kişiye memurlarının meymenetsiz suratlarını çekmek zorunda kalmayacak olman beni mutlu ediyor ancak ben ikamet ettiğim şehrin dışında İstanbul'da olduğum için şu an paramı çekemeyeceğim evde olmayan ikamet ettiği şehrin dışında olan seyahat yasağı gelen binlerce kişi varmış bu kişilerin ki bir hafta ya da 2 haftaya kadar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasına yeniden yatırılacak mış böylelikle PTT kartla ben de çekmiş olacağım inşallah

abdllh

Bir yerden öğrenmedim kasada para yok zaten. Olurda 1000 TL yardım parası yine verilcek olursa bangır bangır her yerde söyler ama sanmıyorum.

muamma1905
kartla yani PTT kartla işlem yapılıyor olması iyi olacak benim açımdan dediğim gibi gişe memurlarını suratını çekmek zorunda kalmayacağım yukarıda bir arkadaş bahsetmiş PTT kartla 2022 aylığını alabilmek için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurmak gerekiyor mu bu konuda bir bilginiz var mı

ALBiNOGER
İnşallah doğrudur böylelikle PTT'ye bakan dişe memurlarının meymenetsiz suratından kurtulmuş olacağım ama dediğim gibi hemen alamıyorum benim gibi ikamet yerinden başka yerde olan ve seyahat kısıtlamasına tabi olan kişilerin ki benim bulunduğum mevki de onlarca kişi varmış benim durumumda bir hafta 10 güne kadar hesaplarına yeniden geri dönecekmiş 2022 aylıkları şu an için mi işlerle bağışlarla idare ediyoruz bakalım hayırlısı

Şimdi haberini okudum arkadaslar 1000 TL alanlar bu sefer almayacak 2. yardım paketinden bu sefer geçen ki yardımı almayan hali hazırda sosyal yardım alan 2.3 milyon hane yardımdan faydalanacak, bunlar kim derseniz geçen ki yardimdan verilmeyen bakım aylığı alanlar muhtaç aylığı alanlar gibi olabilir tahminimce,bakanın yazılı açıklaması aşağıda;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında ilk etapta verilen 1000'er liralık destekten faydalanmamış, ihtiyaç sahibi 2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er lira nakdi destek verileceğini açıkladı.

Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kovid-19 mücadele kapsamında dün açıkladığı, ihtiyaç sahibi 2 milyon 300 bin haneye verilecek nakdi yardımın detaylarını paylaştı.

Birinci faz sosyal yardım programı kapsamında geçen hafta 2 milyon 111 bin haneye 1000'er lira nakdi destek verildiğini anımsatan Selçuk, şunları kaydetti:

"Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda 2. fazda, halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1000 liralık destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1000'er lira nakdi destek vereceğiz. 1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek."

3. faz sosyal yardımlar için de hazırlıklar başladı

Bakan Selçuk, Bakanlık olarak önceliklerinin, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşları desteklemek olduğunu vurgulayarak sosyal yardımlarda 3. fazın da hazırlıklarının yapıldığını bildirdi.

3. fazda da 1. ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destekte bulunacaklarını aktaran Selçuk, "3. faz sosyal yardımdan daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız." bilgisini paylaştı.

Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ise ayrıca duyurulacağını belirtti.

bu içişleri bakanlığının açık kağı diye bir yardım olayı var nedir kimler faydalanabilir para yardımı mı yapılıyor bilgisi olan aydınlatabilir mi ????

Arkadaşlar 2022 aylığı alan tekrardan bu yardımdan yararlanabilecekmi bilgisi olan kesin paylaşsın

MAĞDUR. Vakıfta herhangi bir işlem yapmadım. Ptt den kartı alıp karttan çekmeye başladım. Bulunduğunuz yerdeki ptt ler açıksa bir ara uğrayıp ptt kartınızı alın. Belki direk hesaba geçebilir paranız. Denemekte fayda var acil ihtiyacınız varsa

Şartları varmı ikinci yardımın

Yardım alan içinmi

Aile gelir şartı varmı

Pluvia

Halihazirda sosyal yardım alanlara verilecek deniyor önceki sayfada paylaştığım bakanın yazısını okuyun

Arkadaşlar 1000 tl alanlar alamayacak.bu 1000 tlyi alamayanlari kapsıyor.

BEN DAHA NE MAAŞ NEDE 1000 TL ALABİLDİM KARTA BAKIYORUZ ORAYAD AYATMAMIS DAHA bu engelli maas ve 1000 tl alamayan varmı cunku bnm evime getirmediler daha yani bu iş ne sacma oldu yahu maaşımızı bile alamadık artık maaş günü ayin 9 bekliyorum nekadar sacma yaptılar bu evde ödeme olayı birak kardeşim getirme maaşımı sosyal kartımdan ptt atm den cekerim ben sen nie karışıyorusun

Merhaba bugün PTT kartı aldım telefonuma şifre geldi yalnız bu ay için 2022 aylıkları evlere dağıtılacağı için ben de ikamet ettiğimden çok uzakta olduğum için yaşadığım sorun bayağı büyük oldu bizlerin maddi sıkıntılar olmasa burada dört gözle 2022 aylıklarını beklemez dik hepimizin ihtiyacı var Allah hepimizin yardımcısı olsun evet PTT kartı aldım ama kafamı karıştıran başka bir şey vardı PTT kartıyla sosyal kart farklı dendi farklı bir şehirdeki PTT ulaştım onlarda Bu aydan sonra PTT kartta sosyal kart birleştirilecek dediler şimdi yalvara yakara PTT müdüründen mernis numaralarımı aldım hem sosyal yardım için hem 2022 aylığı için iki tane mernis numarası aldım bunu verdiğimde buradan ylıkları mı yardımları mı alabilecek mişim yarın gidip soracağım İnşallah Bahçelievler PTT ye

ist01

Bende aynı durumdayım maaşımı getirdiler eve ama 1000TL'lik yardım gelmedi 2gun önce Ptt şubesine gidip sorgulattim para adıma yatmış dağıtımda olarak gözüküyor, eve getirme olayı engelliler için 5Nisan da bittiğini söyledi büyük ihtimalle adres karışıklığı vs. Olduğunu idda etti 1hafta içinde hesabınıza geçmesi lazım hesaba yatmazsa 1hafta sonra gelin bi daha kontrol ederiz dediler nolacak bilmiyorum bende mağdurum bi nevi geçiştirdiler.

Şartlı Eğitim ve sağlık yardımı alan bayanlar Google'dan 'Açık Kapı' yazıp başvuru sayfasındaki bilgileri doldurup, hizmet bölümünde valiliği, hizmet alt başlığınada 'diğer' yazan seçeneği seçip hizmet açıklaması kısmına da "Bayram harçlığı, çocuk parası" yazıp başvuruyu tamamlasınlar. Bayramda ödeme yapılacakmış.

[h=3]iLK YARDIMI ALANLAR FAYDALANAMAYACAKMIŞ ARKADAŞLAR
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahiplerine 1000’er lira dağıtımın süreceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde 2.1 milyon kişiye ilk dağıtımı tamamlanan 1000’er lira desteğin 3 fazda yapılması kararlaştırıldı.[/h][h=3]İlk destekten faydalananlar DIŞINDA 2.3 milyon kişiye daha 1000’er lira dağıtılacak.[/h]

yanlış bilgi vermeyelim arkadaşlar az önce berat albayrak açıkladı
2 milyon 100 bin haneye yani tekrar yardım yapılcak dedi yani bizlere
artı 2 milyon 300 bin aileye de yapılcak dedi
yani 4 milyon 400 bin aileye dedi
yanlış anlamadıysam 2 milyon 300 bin ailede 5 bin liranın altında geliri olanlar

mirhat

Benim attığımda aile bakanının açıklaması daha 2 .kısımdakiler almadan 1 kez verilen insanlara verirlermi yine akıl var mantık var

mirhat

herkes almadan aynı kişilere 2. kez verilirmi diyorum ben 2, ve 3, tur biter tekrar başa dönülürse verilir

iyi dinleyin bakanı oyle demedi 2.100 verdik 2.300 daha verecegiz ve 4.400 kişeye vermiş olacagız dedi

Barda5

Tekrar başa dönmesi 3 ayı bulur zaten virüs kontrol altına alınır. Zaten o kadar bütçe yok o kadar bütçe olsaydı sokağa çıkma yasağı yapar normal vatandaşada destek verir faturaları ertelerdi. 100 tl yardımı alanlar bende dahil şükür edelim almayan arkadaşlarda alır inşallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt