Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
daha eve gelmediler ne maaş ne yardım gelmedi bu ne saçma iş ya normalde ödeme günü 9 ama alan aldı kartta da yok

Maaş günüm dündü gelen giden olmayınca az önce ptt atm den maaşımı çektim

Bayağı uğraştıktan sonra PTT kartı alabildim ikametimin dışında olmama rağmen ama 2022 aylığını ve sosyal yardımı alamadım maalesef eri dönüş bekleniyor Muş 2 defa eve git gidilecek miş ikisinde de bulamazlarsa hesabına yatırılacak mış Bu da 7 ile 14 günü bulur diyorlar peki bizler ne yapacağız bu süre zarfında tabii ki her zamanki gibi sürünecek siz beddua edesim var ama hangi birini bilmiyorum bu arada bir şey soracağım PTT kart aldım ama aktivasyonu yapıp mu verdiler ayrıca posta çeki hesabı aç açmadılar adıma ben söylemeyi unuttum onlar da demedi posta çeki hesabı gerekiyor mu bilen var mı acaba

MAĞDUR.
Umarım sosyal Kart almışsınızdır. Sosyal Kart'ta direkt aktive oluyor PTT'de verdiğiniz telefon numarasına kart şifresi geliyor ATM üzerinden o şifreyi değiştirerek kullanıma başlıyorsunuz. PTT kartta ise hesap vs. Otomatik açılıyor aktivasyon yapılıyor ancak sosyal yardımlar oraya yatmıyor diye biliyorum, saygılar.

eryaman
Hayır, buraya kafamdan ürettiklerimi(!) yazıyorum, teşekkürler. (Resmi dayanağı vardır)

Şizo34
Onu önce çekmiştim ben çektim günün akşam açıklama yapıldı evlere getirecekler diye

kardeslerim ben az once vakiftan geldim acik kapi diye biryer var edevlette ordan bayram harcligi icin basvuru yaptim bulundugum vakifa basvurmami istediler ama 1000 tl baban aldigi icin birsey yapamam dedi bu nedemek

Yaklaşık 1 saat önce hem maaş hemde nakdi yardım paralarını aldım ödeme günü yarın dı yer konya
Afyonlu20
hanede alan olduğu için olabilir bence nakdi yardımı aynı evde alan oldumu

Bakım maaşları eve gönderme gibi bir durum yoktur umarım herkesin kartı da var onun için o günleri gelen çeker

ALBiNOGER

Ön yüklemeli PTT kart yazıyor telefonuma şifre geldi bilseydim sosyal kart derdim bıktım artık sürekli bir şeylerle uğraşmaktan ☹️

Afyonlu20

Baban emekli olduğu için bayram parası ve Ramazan ayında erzak yardımını almıyorsun zamanında bende başvuru yaptığımda bana böyle denmişti

Elektrik indirimi ptt den devam ediyor mu arkadaşlar bide elden faturaları almıyor gibi birşey duydum aslı varmı arkadaşlar

Coronavirüs hadisesinin dışında normal şartlarda ön yüklemeli PTT karta engelli aylığı yatar mı ön yüklemeli karttan çekilir mi bilgisi olan var mı

benim bildiğim sosyal karta yatar benimki sosyal kart siz yinede ptt müşteri hizmetlerini arayın bir sorun

eryaman
Ptt müşteri hizmetleri telefonlara bakmıyor onlarınki ayrı bir hava kapatılmış şubeler ayrı bir dert ne 144 ne 444 1 788 hiçbir zaman cevap vermiyor yani hiçbiri burnundan kıl aldırmıyor yoğunluk olabilir ama bizde vatandaşız yoğunluk var diye onların tribini çekiyoruz Bahçelievler şubesine gittim memurun saçma sapan hal ve tavırlarına maruz kaldım farklı yerlere danıştım PTT ön yüklemeli kart Lada maaşı çekilebilir deniliyor ama yarın gidip doğru bilgi alacağım inşallah

Böyle bir kart ?
Bununla engelli aylığı alan varmı

Resmi neden forma yükleyemedim anlamadım

arkadaslar sosyal hizmetlere gittim parayı alamayanlar hakkında soru sordum annem engelli maası babam aneme bakdıgı için bakıcı parası alıyor neden bu 1000 tl yardım hala yatmadı diye sordym aldıgım cvb şu annen 805 engelli maaşı alıyor babanda bakıcı parası alıyor 1460 tl onun için ikisininde ihtiyacı yok deyip bizi başından saldı 1000 tl üstüne yattılar hayırlı olsun bunlar aldıgımız paraya bakıyorlar giderleri hrsap edmıyorlar 1200 kira 800 faturlar aylık mıtfak masrafı 1200 tl temizlik malzemeleri içinde hastane gidip gelme parası ilaç parası vs vs vs bitmez

MAĞDUR.

Ön yüklemeli karta maaş yatar. Herhangi bir sıkıntı yok. Az önce ön yüklemeli kartımdan 2022 maaşımı, 1000tl yardımı ve normal çocuk parasını çektim.

muamma1905

açıklama için teşekkürler maaşınızı devlet kartınıza bu ay için özel mi yükledi yoksa her zaman ön yüklemeli PTT kartla mı alıyorsunuz

ayrıca internete baktığımda sosyal kart farklı PTT kart farklı görünüyor ama farklı bir şehrin PTT seni aradığımda artık Bu aydan sonra PTT kartla sosyal kart birleştiriliyor dendi kafam iyice karıştı

4.4 milyon kişiye 1000 TL

07.04.2020 18:47:00
Bakan Albayrak: "Dar gelirli 2,1 milyon aileye sağlanan 1000 lira nakdi yardımı yeni 2,3 milyon aileyle birlikte toplamda 4,4 milyon aileye vereceğiz"dedi.

Derbeder_55
1000 TL lik yardım salgın boyunca devam edecek büyük ihtimal aile bakanı da bunu işaret etmişti açıklamasında, ama alanlara tekrar verirler mi pek sanmam bu sefer bakım aylığı muhtaç ayligi ekonomik destek vb. bunun gibi yardım alanlara verilir tahminimce

beyto1616

Yani salgın bitene kadar şuanda aldığımız 1000liralık yardım parasını tekrarmı vericekler

Sitede bı kac yerde okudum
benimde dedem diyo sürecek die

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt