Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bin liralık odeme gunum geçti maaş gunum geçti halen gelen yok tum telefon hatlarına ulaşılmıyor.

murat6134

Arkadaşım sen neden boş boş konuşup insanların moralini bozuyorsun, bende engelleyim engelli maaşı alıyorum, 1000tl lik yardım parası tüm engelli maaşı alanlara verilecek , daha 2 gün önce PTT memuruyla bekçi hem engelli maaşımı hemde 1000tl lik yardım parasını getirdi bana , burda boş boş konuşup ta insanların moralini bozma.

Arkadaslar bendr mersindeyim maas günüm bugün 1000 tl hakkım ayın 2 siydi ve hala gelmediler yarın aksam dagıtımlar sonmu bilgnz varmı

Yamanc boş konuşmuyom sosyal hizmetlerdeki kişi dedi yalan dolan yok bana denılen bu sen bnve boş yapma

murat6134

Öyle birşey olsa hiçbir engelliye verilmezdi bende engelliyim ve bana verdiler bir dünya engelli kişiye verdiler anladın mı beni

murat6134 bin tl yardımı sosyal hizmetler vermiyor sosyal yardımlaşma veriyor sosyal hizmetler evde bakım maaşını veriyor bakım maaşı alanlar yardımdan faydalanamıyor ya konuya hakim değilsin yada konuyu anlatamıyorsun

Herkese merhaba arkadaşlar yazıp çiziyorsunuz da bizim gibilerin sorunlarını göz ardı ediyorsunuz hangi sayfada ayda hatırlamıyorum ama birisi yazmış ben de onunla aynı durumdayım ikametim farklı yerde ama ben saatlerce uzakta başka bir yerdeyim seyahat kısıtlaması var ve maaşımı alamıyorum evimde olmadığım için PTT ler kapalı 4 5 gündür aramadığım yer kalmadı şu an cebimde bir lira para yok sosyal yardımlaşma kaymakamlık polis her yeri aradım ama hiç bir çözüm yok evde olmayanların durumu ne olacak bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum teşekkürler şu an bu yazıyı sesli yazma sistemi ile yazdığım için bazı kelimeler farklı çıkmış olabilir anlayışlı olmanızı bekliyorum

MAĞDUR.
aynı drumdayım ve benimki aynı içe içinde olmasına ragmen 112,155,valiğile bile yazdım kronık astım hastasıyım yegenimin yanında kalıyoru verecegim adrese teslim edilmesini diyeekmek alacak param yok dedimde 112 bana ne dese beğenirsiniz sabırlı olun

Bana mı söylüyorsun beleşçi diye.Sacmalamişsın senin rapor oranın nedir yasal vasin varmı??Bilip bilmeden suçlama yapmışsın.Merak ediyorsan söyleyim biraz evvel maaşlar bana teslim edildi.Hakli olduğumu anladılar nihayet.Darisi diğerlerinin başına diyorum.

Bu kapıda engelli maaşı ödemesi çok iyi oldu. Paralar gerçek maaş sahiplerine gidiyor.😀 Ailedeki belleşçilerin zoruna gidiyor

Bana mı söylüyorsun beleşçi diye.Sacmalamişsın senin rapor oranın nedir yasal vasin varmı??Bilip bilmeden suçlama yapmışsın.Merak ediyorsan söyleyim biraz evvel maaşlar bana teslim edildi.Hakli olduğumu anladılar nihayet.Darisi diğerlerinin başına diyorum.Ama sana çok ayıp şimdiye kadar ailen senin paranı mı yedi ki şimdi aldığına seviniyordum.Bak üzüldüm buna.Ama 2 ay sonra para sana verilmeyecek bunuda hatırlatırım. Aileni gelip burda kötülememelisin. Sonuçta hayat musterektir ve onlarda mecburen ihtiyaçlara harciyordur.Yanlissin kardeşim değiştir bu kafayı

Yazmıştım geçen gün geldiler abimi banyodan çıkaramadım işitme engelli .mental.... gibi sorunları var.kapu kilitliydi.beklemediler.hesaba yatiririz çekin dediler.kimligi bakıcı kağıdı raporu çıkardık vermediler.merkezde postane ye gittim iki saat kuyruk.alamadim işlem almiycaz dediler.para hesap a yatar dediler ama.sosyal yardım sayfası e devlette yok.para kaybolmaz demi.

Arkadaşlar şimdi Cumhurbaşkanını canlı yayında dinledim hiç bir geliri olmayan E devletten ya da yaşadığınız şehirdeki Valilikten telefon aracılığıyla yardım talep edebilirmissiniz maske artık ücretli değil bedava verilecek İstanbul'da Atatürk hava alanı ve sancaktepe de bir yer özel covid hastanesi olacak hayırlı olsun umarım kimse aç ve açıkta kalmaz

eryaman

Okadar öfkeliyim ki anlatamam güya devlet iş yapıyor sadece bizi mağdur bırakıyor ben İstanbul'dayım ikametim Kırşehir'de buradan PTT'den almam gerekirken benim maaş günümde peteği kapattılar o zaman bütün kamu Bankası mı da kapatsınlar bunların yaptığı sadece gösteriş reklam işgüzarlık hakkımı helal etmiyorum beddua ediyorum hepsi yalancı o kadar mağdur oldum ki cuma gününden beri yapmadığım şey kalmadı hala alamıyorum hala alamıyorum evdekilerden birine de vermiyorlar ki banka havalesi yapsınlar bu konuda ne yapabilirim başka bilgisi olan var mı

"Geliri olmayan devlete başvursun" kampanyası hakkında bilgiler? [YENİ]

Cumhurbaşkanı açıkladı:
Kampanya ile "GELİRİ OLMAYAN DEVLETE BAŞVURSUN" nereye müracaat edilmesi gerekmektedir.

MAĞDUR.

Gidip bankamatikten cekemiyormusunuz evdekilerin birine verme işini unut para işi bu devlet de olsa risk almaz senin ıslak imzan ve görüntün olacak ilametgahdan neden farklı bir yerde oturuyorsun

ayDÜNYAvazo
Az önce haberler de Yaşadığınız ilin valiliğine ya da e devletten başvuru alınacak diyordu spiker galiba henüz net birşey yok

Hiç bir geliri olmayan diye açıkladı Cumhurbaşkanı ama arayın sorun valiliği

Ali_Gs

Görme engelli olduğum için ptt kart almadım pttmatikteki yazıları göremiyorum
Onu bende düşünebiliyorum yoksa çekerdim
Güya yardım ediyorlar süründürmekten başka bir şey değil bu
İstanbula egelli istihdamından iş bulmak için geldim
Siz iktidara hayrn aolabilirsiniz ama bu bizim gibileri mağdur bıraktığı gerçeğini değiştirmiyor
Lütfen yorumunuza dikkat edin üslubunuza öfkeli ve zor durumdayım 😡

MAĞDUR.

Iktidara yakın olduğum nereden çıktı ? Hangi cümlem den sinirli isen girmeyeceksin foruma farklı görüşlere saygın yoksa kendi kendine otur konuş kaldiki bankamatik kartın yoksa başka şehirde yaşayan ailene parayı verseler sana.yine bir faydası yok Devlet tabiki işini garantiye alacak hangi iktidar yonetirse yönetsin kimse kendini riske atıp parayı başka birine vermez ne malum ben almadım diyerek şikayet etmeyecegin çalışan kişileri

başkanımız açıkladı 2 milyon 300 bin haneye yeni sosyal yardımlar yolda dedi
artı valiliklere kaymakamlıklara başvurunuzu e devletten yapın dedi

kardeş yanlış duymuşun geliri olmayan demiyo
yaşlı engelli vesaire yardım alanlar başvurcak valilik kaymakamlıklara e devletten

zaten yaşlı engelli vesaire maaşları gelir olarak görünmüyo
sosyal yardım olarak görünüyo

ya arkadaşlar nankör demeyinde
kumanyada hep şekere tansiyona dokuncak şeyler var babam şeker tansiyon annemde tansiyon var
çoğu bana kalcak helva falan ne şeker var bende ne tansiyon alayına gider

mirhat

Eğer öyle ise çok iyi bencede yardım alan adam zaten muhtaçtır Allah razı olsun sosyal Devlet olmanın gereğini yapiliyor maske olayida çok güzel oldu Avrupa ülkeleri maske yüzünden birbirlerine savaş açacaklar neredeyse kumanya konusuna gelirsek pek tabiki sende anlarsın ki hep yüksek kalorili tok tutacak besinler olması gayet normal rahatsız olan ev halkı az az tadımlık yiyebilir kumanyanin erzak yardımının amacı çok doyurucu gıdaların olmasıdır

mirhat

1000 lira yardim alanlar yeni aldı.1 ay geçmeden yardim alamaz zaten. Bu dediği yardim hiçbir geliri olmayıp gündelik işlerde çalışan, virüs nedeniyle ıssız kalanlara yapılacak.

arkadaşlar e devletten açık kapı yazın çıkıyo

konu olan ilçe seçiniz yazıyo bi türlü çıkmıyo ilçe seçiniz yazıyo 10 dakkadır seçiniz yazıyo

Beyler bu işin basit yolu var arayın yarın valiliği sorun kaymakamlikta olabilir onlar net cevap verir

zaten alamayanlar alsın biz yeni aldık tek muhtaç biz degiliz

İkamet kaydının olduğu şehrin dışında olanlar engelli maaşını nasıl alacaklar başka şehirdekiler bu konuda hiç bilgisi olan yok mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt