Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben muhtara sordum faturların günü geçse bişey olurmu dedim olmaz bişey dedi

mirhat fatura sadece 1 ay içersinde ödersen birşey olmaz. 2 fatura olursa teki sadece indirimden yararlanıyor.

Arkadaşlar anneme 1 hafta önce mesaj gelmişti eve gelecek diye ama gelen giden yok biz bu 1000 tlyi pttden çekebilir miyiz yani? bu dağıtım işi bitti mi??

Banada mesaj geldi ama gelen olmadı ne olacak bizim bu 1000 tl işimiz?

@tolg@
Aynen öyle insanlar hep kendini düşünüyor benciller

@eryaman
Aynen öyle alanlar boşa heveslenip hayal kırıklığına uğramasınlar

@Pluvia
Başvuru yapmanız lazım gidip onlar inceliyor e devlet yada açık kapı diye bir site var ordanda başvuru yapılıyor

Barda5 Bayram harçlığına ettim olurmu olmazmı bilmiyom

400yada500 veryımuş

Çalışmayan için

Pluvia
Bayram harçlığı vs bilmiyorumda maddi durumum zayıf şu derecede raporum var vakfın verdiği nakdi yardımdan faydalanmak istiyorum vs gibi dilekçe yazıyordum ben ama sen internetten başvuruda bulundun sanırım onlar inceleme sonunda seni ararlar belge gerekliyse rapor vs isterler yada çağırırlar yada gelirler öyle işte bekle biraz :) daha önceleri 150-300 tl arası veriyorlardı bayramlarda erzak yılda bir kez kömür vs. ama şu an koşullar farklı ne verirler bilemiyorum

[FONT=-apple-system]Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk[/FONT][FONT=-apple-system], yeni tip [/FONT][FONT=-apple-system]koronavirüs[/FONT][FONT=-apple-system]le (Kovid-19) mücadele kapsamında ilk etapta verilen 1000'er liralık destekten faydalanmamış, ihtiyaç sahibi 2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er lira nakdi destek verileceğini açıkladı. bazı arkadaşlar iyi okusun FAY DA LAN MA MIŞ DİYOR..[/FONT]

Barda5 çok ayrıntıyı bilmiyomda sadece emeklilere verilmiyomuş bin tl zaten yok bana

Harçlığıda takip etcem sitesinden

Harçlık herkes içinmiş

Çalışmayan ssk olmuyan

Pluvia
BEN SANA RAPORUNLA BAŞVURUDA BULUN DEMİŞTİM AMA KAYDIN OLSUN SYSV DE ONLAR DEĞERLENDİRİYORLAR

[FONT=-apple-system]Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk[/FONT][FONT=-apple-system], yeni tip [/FONT][FONT=-apple-system]koronavirüs[/FONT][FONT=-apple-system]le (Kovid-19) mücadele kapsamında ilk etapta verilen 1000'er liralık destekten faydalanmamış, ihtiyaç sahibi 2 milyon 300 bin haneye daha 1000'er lira nakdi destek verileceğini açıkladı.
TAKİBİ E DEVLETTEN AİLE VE SOSYAL YARDIM BAKANLIĞI BÖLÜMÜNDEN SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULA EKRANINDAN TAKİP EDEBİLİRSİN[/FONT]

Gülo34 bakıcımı aldı 2022 maaşını alanmı aldı
Pluvia bayram harçlıgını göremedim açık kapının neresinde anlatsana

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!

Attım obir konuya

Bayram harçlığı mevzusu nedir? Böyle bir yardim yok dediler bana vakıftan. Bu yardim geçenki 1000 liralık yardımdan yararlanamayan yevmiyeli işlerde çalışanlar için 1000 lira verilecekmiş. Bayram harçlığı yokmuş.

1 haftalık süründürmenin ardından çilenin ardından bugün uzun uğraşlar sonunda engelli aylığını ve 1000 TL'lik sosyal yardımı alabildim mersis numaralarıyla sevinsem mi süründürme üzülsem mi bilemedim ama devlet engellilerin aylıklarını evlerinde verme kararı aldığında ikamet yerinin dışında ya da evde olmayanları hesap edip bir b planı oluştur malıydı resmen işkence çektim bir haftadır neyse yine de sabır ve şükrediyorum �nşallah alamayan arkadaşlarım da alırlar

arkadaşlar konuyu takip edemedim bu 1000 tl için nereye başvuru yapacaz para nereye yatar

benim banka hesabına 250 lira yatmış, ama açıklama kısmında "BAYRAM İKRAMİYESİ" yazıyor...
yahu daha ne arefe ne bayram, ne seyran teayyippp eniştem beni neden mucccukladı? :D

ramazan bayramı 24 mayısta olduğuna göre bu 250 lira bence bayram ikramiyesi değil, sosyal yardım, ama açıklama kısmındaki yazıyı değiştirmeye üşendikleri için o açıklama altında verdiler bu parayı...

maaş normalde 18'inde yatıyor ve bugüne kadar maaşın yattığı günde yatırdılar bayram ikramiyesini de, bu durumda, 18 mayıs'ta (bayrama yaklaşık 1 hafta kala) bence asıl bayram ikramiyesini ve maaşı verecekler...

var yaaaa... bi vermesinler gökkubbeyi başlarına yıkarım leeaaan! :D

hepiniz iyi günlerde harcayın arkadaşlar sosyal yardımlarınızı!

bu arada, bazı arkadaşlar niye 250 lira diye merak ederlerse annemle ortak aldığımız için...

eryaman

Merhaba ikamet ilinde olmadığım için ve eve geldiklerinde 2 defa beni bulamadıkları için mağduriyetimi bir hafta boyunca sürekli belirttim PTT müdürüne oda mersis numarasını verdi öyle alabildim ikamet yerimden kilometrelerce uzaktayım şu anda müdüre gidip baskı yapacaksınız yani ben ilk başlarda rica ederek kibar birdille sürekli kibar konuşarak rica ve minnetle rica ediyordum istiyordun mağduriyetimi belirtiyorum ama birazcık ısrar ve halini Azra arzederken onlara baskı yapmak gerekiyormuş ben o kadar kibar davranırken diğer PTT müşterileri neredeyse onları dövecek gibi davranıyordu belki bana kızacaksınız ama gişe memurlarına baskı yapmak işe yarıyormuş hayırlısı olsun

Ayrıca ek olarak belirtmek isterimki engelli aylığını ve 1000 TL'lik yardımını alamayanlar bu hafta sonuna kadar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını aktarılacak mış kart olanlar karttan alır olmayanlarda açık şubelerden alabilecek miş ben PTT müdürlüğü'nün yalancısıyım

Pluvia teşekür ederim bu bayram harçlıgı bizim burda veriliyor 10 yıldan beri bayrama yakın kurban parası diye geçiyor nakti yardım veriliyor bu şahıslarıda onlar seçiyor vakıf seçiyor

Paranoya

Ben bakıcıyım evde bakım bağlanınca ve benim raporda 2020 ocakta bitince 2022 kesilmişti şimdi mayısa kadar uzatılmış ilgili birimi aradım sorun yok sınırı açmıyorsun dediler

1000 tl yi diyorum 2022 alanamı yattı bakıcı maaşı alanamı yattı hesaba

Gülo34 yani hem bakıcısınız bakıcı maaşı alıyonuz hemde 2022 maaşımı alıyonuz dogrumu anladım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt