Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Suskun çocuk

Hayır, normal günümüzde alacağız hepimiz.

Evet şuan bir anormallik var fakat geçen ay eve verileceği duyurulmadan önce e-devlet'e yansımıştı maaşlar. Açıkçası bilemiyorum eve getirilme olanağı yeniden olabilir mi fakat yansıması lazım.

albinogr çok tşk ederim bilgilendirme yaptiginiz icin yok ben bi iki yerden duydum maaslari erken vercekler diye burda arkadaslardan yardim istemistim bu konu hakkinda sanirim maaslarin yatmasi bu ayin sonunu bulcak tekrar cok tşk ederim hayirli geceler olsun

Geçen gün paylaşmıştım. Tekrar paylaşayım istedim ilgilenen arkadaşlar için,

Başvuru değerlendirilmeyecek olanlar aşağıdaki gibi:

4A maddesi kapsamında çalışan kamu işçileriyle 4/C maddesiyle çalışan memurlar
Corona virüs Faz 1 ve Faz 2 kapsamında 1000 TL nakdi destekten faydalanmış olanlar
Emekliler, yani SGK 'dan emekli maaşı alanlar
Kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar
İşsizlik ödeneğinden faydalananlar
1. ve 2. faz sosyal yardımlardan faydalananlar (1000 tl alanlar)

Yukarıdaki kriterler hariç ön başvuru yapabiliyor.

Pandemi 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu hakkında detaylı bilgi için : https://sosyalbirim.com/pandemi-sosyal-destek-programi-basvurusu-1000-tl-yardim/

Son düzenleme:
Sosyal Hizmet Uzman

1. 2. yararlananlar derken babam yararlandı peki ben kendi adıma başvurabilir miyim aynı hanedeyiz yoksa o faydalandı diye hane faydalanmış mı sayılıyor

Babanızla aynı hanede ikamet ediyorsanız maalesef, fakar resmi adresleriniz farklı ise başvuru yapmanızda bir sakınca bulunmuyor:)

tahminim paraların e devlette görünmemesi
pandemi başvurularındandır diye

başvurular sonlanınca görülebilir

Lanet olsun bu adaletine!!!
PTT aracı Sabah saatlerinde bizim sokağa geldi apartmanları olan kişilere 1.000 er TL yardımı verip gitti. Hepsinin de arabaları kiracıları var!!!

Adamlar e devlet üzeri adres değiştiriyor ayrıca sgklı ise düzenli maaş olup birıkımı olan kişiler SGK düşüyor sıstem den yeşil kartlı yapıyor 1000 tl ıcın.

Ayrıca evde arabası malı olan varsa onun kaydını başka yere alıyorlar aynı evde gözukmedıgı ıcın dıger kışiler hak kazanıyor.

Neler dönüyor neler tiskindim bu düzen ve kişilerden.

enes75 aynı durum bizim buradada yaşandı sen bakma kendi adamlarına sorgusuz sualsiz dağtdılar gerçek ihtiyacı olanlarada uyduruk sebeplerden vermediler.

yalan konuşmayın o kadar titizlikle inceleniyo

lideriniz gibi sizdede yalan söylemek alışkanlık olmuş bu yüzden ilelebet muhalefet olarak kalcaksınız
elinizde delil varsa ispat edip şikayet edin

lafa bakın ya kendi adamlarına sorgusuz sualsiz dağıtıp gittiler
sanki şey muz cumhuriyeti

soy soy ye

şey gibi akp limisin al sana para der gibi

illerin sosyal hizmetleri çalışanları ve muhtar onayı olması lazım veballi iş o kadar basit değil, tek tük gözden kaçanlar olabilir onuda gidin ihbar edin

Bizim karşı komşu 2 eve verdiler, birinin 5 katlı diğerinin 3 katlı apartmanı ve kiracıları var yemin ediyorum, evlerinde hasta veya engelli de yok!!! Kimse bana Türkiye'de Adalet var demesin!!!!!

he sizin lideriniz adalet anlayışı
doğuda belediyelere özerklik vercekmiş chp iktiradında

belki apartmanın sahibi değilde kiracılarına vermiş olamazlarmı

tabi siz her olayı çarpıtmak anlayışınız
lideriniz söylediği her yalanı ayuka çıkartıyoz ama adam hasta mitomani olmuş

öyleleri vardırki onlar yalan yere yemin ederler

Aynen devam ediyor. tc numarasına göre yanlız alınıyor başvurular. tc numaran geçti ise hafta sonu başvuru yapabilirsin

3. Faz olana başvurdum. Ödemeler başladı, ben başvurduğumda bana takip numarası verildi. Ancak bu aralar e devletten baktığımda başvurum ortada yok. Ana başvuru sayfası çıkıyor sadece. Tc noya göre Şu günler başvurabilirsiz yazısı çıkıyor. Birkaç gün önceye kadar başvuru no'mu görüyorken şuan ortada hiç birşey yok. Anlamadım gitti bu işi. Sosyal yardım sorgula sayfasından bakıyorum orada ise sosyal yardım bulunamamıştır yazıyor. Bizim başvuru güme gitti anlaşılan.

utay34

Tc numarasına göre günlük başvuranların başvurusu gözükür. Sizin de haftasonu gözükür.

Bu arada başvurumda önce kapsam dışı yazıyordu şimdi ise süreç devam ediyor yazıyor.

Sadece kapsam dışı yazıyorsa muhtemelen onaylanmış tir

Hani kısa çalışma ödeneği alana yoktu arkadaşıma çıktı bana red geldi raporluyum bu konuda yanlış yaptılar 3000 TL altında maaş alan her haneye 600 TL şeklinde herkesi kapsasaydi daha adil olurdu insanların kafasında soru işaretleri olmaz di

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu ile bize verilen 1000 TL yardım aynı mı?

Geçen ay 1000 TL fazladan 2022 hesabıma yatırılmıştı. Herhangi bir başvuru yapmamıştım. Şimdi 3. faz olan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu açıldı.

Peki bunlar aynı şey mi? Yani bize 2022 ile verilen 1000 TL'den dolayı tekrar 3. faza başvuru yapamıyoruz değil mi?

Konuya hakim biri cevaplarsa sevinirim. Sağlıklı günler.

dün bendede kapsam dışı yazıyordu şimdi baktım kaldırmışlar bişey gözükmüyor neden arkadaşlar yoksa benidemi sildiler sosyal yardımlaşmayı aradım niye kapsam dışı diye sorun yok dediler yardım alacan diye şimdi edevletten baktım hiçbirşey yok

emrebey_38 kapsam dışına çıktı demek şudur yardımın olumlu sonuçlanmıştır eve getirirler karamsar düşünme. birde şunu iza edeyim. eyer ret edildi fes edildi yazarsa kabul edilmeemiş anlamını taşır..

öyle bişey yok çok şükür kardeş aydınlattıgın için sagol içim rahatladı sagolasın

Mahallede 3 tanıdığım var. Birinin eşi çalışıyor ,evi kendisinin, arabası var 1000 tl aldı.

Diğerinin kendi evi var 2 çocuğu ve kocası çalışıyor,ev kendilerinin 1000 tl aldı.

Bir diğer tanıdığım kirada sadece kendi çalışıyor. 2 kere başvurdu alamadı. 3. Başvurusunda onaylandı.

Bu arada 3 tanıdığımda chp'lidir. Yardım dağıtımında parti ayrımı yok anlayacağınız. Ama gelişigüzel bir durum var. Diyeceklerim bu kadar

utay34 ben akp üyesiyim ortada haksızlık var konuştuğunda bazı troller çıkıp küfür ediyor kılavye erkekleri onlar. geliişi güzel dağtıtorlar. ihtiyacı varmı yokmu ya bakmıyorlar. bir maskeyi orgenize edemediler. ben size şunu dieyim. kunbarada para yok ama artislik yapan çok.. böyle bir günde siyasi rekabete düşenin. ALLAH . 7 cihanda af etmesin...

2022 aylıkları günündemi alınacak yoksa nisandaki gibi 1/2/3/ (resmi tatil) 4/5/6 mayıs itibariylemi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt