Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

men deldim

öncelikle geçmş olsun kardeşim ewet genelde doktorlar öyle derler ne kadar geç olursan o kadar iyidir derler çünkü bu protezlerinde bir ömrü var ve ilerleyen yıllarda yeni bir revizyon ameliyatı gerekecek benim diyceğim şu eğer ağrın çok dayanılmazsa ol derim çünkü her geçen gün dahada artacak kalça ağrısını bana sor sen benden başkası kimse iyi bilemez ben 15 sene çektim ve şu anda iki kalçamdada protez var mutluyum sıfır ağrı özgürce hareket edebiliyorum

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Yaşım 19 doğuştan kalça eklem sıvısı eksıklıgı var buda yuruyus bozuklugunuda sebep oluyor yaşım kucuk oldugu ıcın buda benı rahatsız edıyor. Ege üniversitesinde 6 yıl once skolyozdan dolayı ameliyat oldum platin var omiriliğimde onlardan ağrı acı cekmedım dıyebılırım ama çok bi ağrım yok kalçalarım da 2 sinide ameliyat edicekler yaşın genç ağrın dayanılmaz hale gelince yapalım dediler bu yıl haziran ayında kontrollerım bitti. Ameliyattan sonra her istediğim şeyi yapabilirmiyim elbette zaman alıcak şuan unıversıtedeyım ama yaza olmak ıstıyorum amelıyatımı fikirlerinizi almakta fayda var dedim yaşayan bilir çünkü zorluklarını herkese geçmiş olsun.

öncelikle hepimize geçmiş olsun 1 ay önce sağ kalçama protez takıldı. yaklaşık 1,5 yıldır forumdaki protez ile ilgili yazıları okudum ve sayenizde ameliyat oldum. şuan hiç ağrım sızım yok protezi hissetmiyorum bile .yaşım 34 yaklaşık 4 yıldır ağrıdan hayatım kısıtlanmıştı son 2 senedir sokağa çıkmak bile istemiyordum aksama ağrı hayatımı mahvetmişti aksama yüzünden omuriliğimde deforme bel fıtığı bile oldu. şuan hiç bir şey kullanmadan rahat yürüyorum biraz aksama var tabi zamanla bu da geçecekmiş henüz çorabımı yardımsız giyemesemde .bacak kaslarımı güçlendirmek için dr. birkaç hareket önerdi onu uyguluyorum .ve son olarak diyorum ki en kısa sürede ameliyatınızı olup vücudunuzu daha fazla deforme etmeyin hayatınızı da tabi güveneceğiniz ellerde.

arkadaşlar merhaba protezden sonra bel ağrısı çeken var mı ? tek taraflı protez. 49. gün oldu ameliyat olalı.

Öncelikle geçmiş olsun Zeyno
Bende aynı şekilde tek taraflı protez ameliyatı oldum bende de 1 ay sonra filan bel ağrısı başladı şu an hala o ağrıyı çekiyorum hatta ameliyatsız ayağıma kadar ilerledi ağrı dr a gittim hareketsizlikten bel fıtığı başlamış dedi bende yüzmeye başladım çok iyi gelir dedi dr
Bende 6 ekimde ameliyat oldum

bende bel fıtığı zaten var bide omiriliğimde eğilme var .evet ameliyatsız ayağım da çok ağrıyor orda da kireçleme var .bende yüzme ye gitcem ama şuan yüzme için erken bana . sizede çok geçmiş olsun KRALEX

Kralex nerde hangi hastanede ne kadara mal oldu ? Tek t araflı protez bilgi verir misin ? Diğer kalça protezi olan arkadaşlarda nerede hangi şartlarda maliyeti vs...kalça protezi oldular yazabilirler mi? Biz de sizin önerilerinizle haraket edebiliriz. Kamu Özel SGK vs...

Teşekkürler

burcse

Geçmiş olsun burcse
Ben İstanbul Pendik te özel remedy hastanesinde ameliyat oldum.Doktorum Mehmet Kuddusi Polat sigortam vardı 3.500 tl doktora verdim gerisini sigorta karşıladı
Genel olarak iyiyim aksamam var zamanla geçeceğini söylüyor doktor
Bel fıtığı ağrısı dışında çok şükür hiç ağrım yok keşke daha önceden olsaydım diyorum
Biran önce aksamamın geçmesini istiyorum

KRALEX

vermiş olduğun cevap için teşekkürler burada kalça protezi ssklı hem de 10000 tlden 30000 tl ye giden fiyatlar var...Bakırköy Bahçelievler mevkiindeyim...doktordan vs...hastaneden memnun kaldın mı ? Anladığım kadarıyla öneriyorsun bı de bu ameliyat sonrası sosyal hayat iş vs..ne kadar sonra dönüş oluyor ?

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar.
Benim abim kemik erimesi hastası ve 25 yaşında sizinde bildiğiniz gibi kemik erimesi için çok erken bir yaşta kendisi. Şu an kendisi cezaevinde tutuklu malesef. Erimenin olduğu bölge kalçası ve bu erimeye bağlı olarak bacağında kısalma var 2 cm kadar. Doktor protez takılabilir diyor. Ancak cezaevi koşulları nedeniyle çok kararsız durumdayız. Şimdi bu bahsettiğiniz protez abim için olumlu bir tedavi olurmu? Daha çok genç ve böyle bir ameliyat yaşamını nasıl etkiler? eğer kemik erimesi ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen bi şekilde yanıtlasın. Acil bir durum... Tekrardan herkese geçmiş olsun.

Merhaba ben doğuştan kalça çıkıklığı vardı küçükken ameliyat olmuşum çift kalça dan şu an da 43 yaşımdayım ve kireçlenme var doktora gittim protez ameliyatı yapılması gerekiyor dedi ama ben çok endişeliyim bana yardım edermisiniz önerileriniz lütfen

Geçmiş olsun arkadaslar. Benim sag kalcama protez takılalı üç aya yakın oluyor. Doktorumun dedigine gore basarken agrı yoksa digerleri zamanla geciyor. Daha dün yeni bir tehlike atlattım. DVT toplar damarlarımın biri tamamen beşi yarım kapalıydı. On gün önce bacak şişmesiyle erken farkettim. Doktorun verdigi karnımdan yaptıgım kan sulandırıcı ignelerle altı damarım açıldı.Çok mutluyum. Sakın ihmal etmeyin.Bir ay gecerse kan sulandırıcı ile açılmadığını duydum.Hayati tehlikesi var. Sizlerle paylaşmayı görev bildim. Acil şifalar dilerim

Geçmiş olsun arkadaşlar.Bendede sağ doğumsal kalça çıkığı ve 7 cm kısalık var.Yaşım 35 Eskişehir'de bir doktor tavsiye ederseniz sevinirim.

Merhaba beyaz 73 ameliyattan sonra bir ay suresince kan kulandirici iğne olmusmuydun bir de varis çorapi kullanmış miydin bende 2 ay önce ameliyat oldum. İğne ve çorap kulladim ameliyat öncesine göre üst bacak bölgem kalinlasti biraz normalmidir acaba senin yazini okuyunca tedirgin oldum ne kadar ve bacağının neresinde sisme oldu? Ameliyat olan herkese acil şifalar dilerim.

dsanem dr ismi verebilir misiniz? Ben de iki kalçamdan protez ameliyatı olacağım. Ancak dr lar konusunda sürekli gelgitler yaşıyorum.Bu arada sizin ameliyatınızın üzerinden yaklaşık 4 yıl geçmiş . Şu anki durumunuz nedir? Paylaşır mısınız?

Ameliyatımı yapan doktor Volkan Aktuna Mersin üniversitesinde bölüm başkanı. Tespitlerinin iyi oldugunu duydum. Kalça protez ameliyatı olalı üç ay oldu. Hersey güzel. Protezimin Amerikadan geldigini yirmibeş yıl ömrü oldugunu söyledi. Mutluyum. Hepinize acil şifalar.

Me_ka
Slm 2.5 ayımda oldu. evt kullandım. Şişme dizaltında oldu. Ama damarların diz üstü tıkandıysa üstte olur. Daha tehlikeli. Lütfen varis çorabı giyin. Bacaklarınızı yatarken kalp hizasindan üstte tutun.Kalp damardan DVTultrason muaynesi lütfen olun. Hayati riski var. Bacak inceligi ayrı konu. Egzersizle gecer. Gecmis olsun

lefkoşa
Slm yapamadiginiz hareketler neler. Yazarsanız sevinirim

Herkese merhaba, Verdigin bilgiler için tesekkürler beyaz 73, bir sorum daha olacak ameliyat olalı 2,5 ay oldu protezin ağırlığını çok hissediyorum zaman zamanda batma hissi oluyor normal midir? zamanla protez hissedilmiyor mu?

elmina hiç bekleme hayatı kendine zehir etme hayat kaliten için hemen ol hiç korkma abartılacak kadar bişey yok ben şuan 2. ameliyatımı olacağım konya da da mutlaka iyi dr.lar vardır .çok iyi araştır öyle çok paralar vermek gerekmiyor ünv hastanelerinde de çok iyi dr lar var. ameliyat sürecini yazmıştım forumda diğer arkadaşlar da yazmış oku sanada cesaret gelir .geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim Zeyno2629 sana da geçmiş olsun

Herkese merhaba, Verdigin bilgiler için tesekkürler beyaz 73, bir sorum daha olacak ameliyat olalı 2,5 ay oldu protezin ağırlığını çok hissediyorum zaman zamanda batma hissi oluyor normal midir? zamanla protez hissedilmiyor mu?

Slm ayakta durup yürürken kemik ağrın yoksa, kızarıklık renk değişikliği yoksa diğer batma egzersizle 5 veya6 aya kadar geçtiğini biliyorum. İnternette hareketleri bulabilirsin. Mesela bacak kaldırma hareketi günde 4 kez 20 verildi bana. Diz üstü hareketini 30 arayla gunde200 yapıyorum.kas gelişmesi gerekiyormuş. kas gelisince iyilesiyorsun.En iyisi denizde yüzmekmis. Yinede doktora danışın. Geçmis olsun

Slm ayakta durup yürürken kemik ağrın yoksa, kızarıklık renk değişikliği yoksa diğer batma egzersizle 5 veya6 aya kadar geçtiğini biliyorum. İnternette hareketleri bulabilirsin. Mesela bacak kaldırma hareketi günde 4 kez 20 verildi bana. Diz üstü hareketini 30 arayla gunde200 yapıyorum.kas gelişmesi gerekiyormuş. kas gelisince iyilesiyorsun.En iyisi denizde yüzmekmis. Yinede doktora danışın. Geçmis olsun

Arada röntgenle baktırın. Agırlık konusu kafama takıldı

Malesef doktorlar yapılması gereken hareketlerden ve özelikle DVT ve diger risklerden bahsetmiyor.

26 nisanda avasküler nekroz sebebiyle sol kalça protezi ameliyatı oldum. 3. Gün walkeri bıraktım hoşuma gitmediği için çift koltuk değneği kullanıyorum.. Ancak son 4gündür ev içinde tek kanedyen değnekle ya da hiç değneksiz yürüyebiliyorum. Bugün 12.gün. Bunu yapabilen var mıydı içinizde merak ediyorum normal mi diye, yoksa çıkma riski olduğu için mi uzun süre çift değnek kullanıyoruz.Bu şekilde yapmak acaba zararlı mı, kaslar gevşek falan kalır mı ilerisi için? Bilgisi olan varsa lütfen yazsın, hem seviniyorum iyileşiyorum diye hem de korkuyorum acaba yanlış mı yapıyorum diye. Şimdiden çok teşekkür ediyorum

Gecmis olsun. Doktor degilim ancak tecrubemle. Lutfen henuz yuklenmeyin. Kaslariniz icin mutlaka hareketleri yapin. 1 ay olunca yuruyun.cok şanslısınız bunu kötüye cevirmeyin. Bu ameliyat cok zor. Ve mutlaka kan sulandırıcı kullanin. Kaslar tek tek guclenecek.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beyaz73 Evet yormamam gerek ama şu yaşananlara bak şimdi... Bugün pansuman için pendikteki kavakpınar 1 nolu aile sağlığı merkezine gittim taksiyle, kaydım Erzurumda göründüğü için hizmet vermeyeceklerini söyledi girişteki bayan. Daha önce yaptırdığımı misafir olarak yapıldığını söylesem de başedemedim.184 aradım sordum 5 dakika sonra geri arayıp istanbulda istediğim aile sağlığı merkezinden hizmet alabileceğimi, sorumu da şikayet kabul edip gereğini yapacaklarını söylediler. Bayana dönüp olanları anlattım ve birazdan sana da öğretecekler deyip 2 nolu sağlık ocağına kadar yürüdüm o sinirle. Pansuman yaptırıp yine yürüyerek döndüm çift koltuk değneği ile, navigasyona göre yaklaşık 1.5 km yürümüşüm.

Sizi bu durumda ambulans ücretsiz götürür. Ben öyle yaptım. Gecmis olsun.

Merhaba...7 gün önce kalça protez ameliyatı oldum. Ağrılarım kesildi..Artık iyileşme sürecindeyim. Çok şükür. . Ameliyatımı istanbulda yaptırdım. Doktorum ve ekibi mükemmeldiler..daha önce Ankarada 2 Denizli'de 1 Konyada 1 Prof. la görüştüm. Hepsi de 3 cm kısalığım olduğunu ve uyluk kemiğimi kesmeden ameliyatın mümkün olmadığını söylediler. Ameliyat olduğum doktor 2 saatlik bir operasyonla kemik falan kesmeden protezi taktı. .şu anda ağrım yok.günlük hareketlerimi yapıyorum ..walkerle yürüyorum. .
İyi bir ekip..iyi bir el..etraflı bir araştırma mutlaka gerekli..
Hepimize geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Kan sulandırıcı 1aylık veriliyor. Doktorunuza danışıp daha uzun kullanın. Ben 2.5ay sonra DVT oldum. Aman dikkat arkadasım

Sağ kalçam protez. 4.5 ay oldu. Tek sorunum yürüyüş ve egzersiz sonrası şişiyor ve 3 gunde yine düzeliyor. Tecrubesi olan varmı.

Bendede sağ kalça çıkığı var.7 cm kısalık vardı ve son dönemde ağrım çoktu.Bende bu ayın 16'sında eskişehir osmangazi de sağ kalça protezi ameliyatı olacağım.Doktor prof.dr. Erol GÖKTÜRK yapacak ameliyatı.Ameliyat öncesi ve sonrası hakkında önerilerinizi bekliyorum.Birde dua edin benim için.

Beyaz73

Size de çok geçmiş olsun.26 gün kadar sulandirici iğne yaptırdım. 20 gün çorap kullandım. Şimdilik bi sıkıntım yok.siz dvt yi nasıl farkettiniz..korktum valla

Üst Alt