Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

2017 nisanda sol total kalça protez ameliyatı oldum 35 yaşındayım şuan hiçbir sıkıntım yok sadece psikolojik olarak çok temkinli davranıyorum, ameliyattan 60 gün sonra işime geri döndüm bir süre katlanır baston kullandım 75.günde ise tamamen desteksiz eskisi gibi yürüdüm ve araç kullanmaya başladım. Şu an ara sıra tek düşündüğüm ve bazen beni korkutan ilerde allah ömür verirse bu ameliyattan mecburen bir kez daha olacak olmam.

Ameliyatımı maltepe üniversitesi hastanesinde rahmetli doktorum Prof. Can Solakoğlu ve Doç Dr.Selim Şanel hocalarım yapmıştı.

Tek kalça protezinde engel rapor oranı kaç acaba bilen yazarsa sevinirim

Sakın ama sakın arkadaşım dkç çıkığıysan benim gibi hiçbir altarnetij tedavi uygulatma kalçana. Ben 2 seans prp 1 ay sonra da kök hücre yaptırdım. Sonuç: operasyonlardan öncesine göre daha kötü bir kalça.😔 protez ameliyatı olucam şimdi

Kalça protezi ameliyatı olalı bugün 5.gün çok şükür iyiyim ameliyatimin ertesi gün ayağa kaldirildim o gün wolker ile yürüdüm ancak ağrım olsada ben çok gayret ettim sık sık yürüdüm ikinci gün doktorum wolkera gerek olmadığını koltuk deynegini kullanmamı istedi onunlada yürüdüm sonra hadi onuda bırak iyisin dedi biraz da kendi başıma yürüdüm ağrılarım oldu evet bazen çok siddetliydi ama üçüncü gün taburcu oldum 7 saatlik bir yolculukla evime geldim çok şükür 5.gün olmasına rağmen gayet iyiyim egzersiz yapıyorum yatıyorum oturuyorum ..korktuğum gibi olmadı tabii doktorum ve ekibi harikaydı kalça protezi olacaksınız emre togrul derim gerçekten harika bir doktor Allah onun gibi doktorların yolunu açık etsin

çok geçmiş olsun. Artık hep iyi olursun inş. Sende de doğuştan kalça çıkığı mı var? Yaşın kaç? Ben 35 yaşındayım. Nejat güneyden haber bekliyorum bende 17. Sinden sonra tekrar görüşelim demişti. Emre tuğrul istanbulda mı?

Teşekkür eederim kalça cikigi yok bende hamilelikte gelişen kemik erimesi sonucu kireclenme ve kemikte çürüme oluşmuştu 41 yaşındayım Nejat Güney inde iyi bir doktor olduğunu duymuştum emre togrul Adana ortapedia hastanesinde gerçekten işinde uzman ekibide çok iyi .bu işte doktor çok önemli

Hım. Çok geçmiş olsun tekrar arkadaşım. Hayat boyu sıkıntı yaşamazsın bidaha inşallah. Rahatsızlıklarımız farklı. Adana bana çok uzak istanbuldayım. Gelmem imkansız. İstardim yoksa emre hocaylada görüşmek. Nejat hocaya çok güveniyorum. Normal bi ortopedi dr u değilde nejat hocanın yapmasını isterim bende ameliyatımın. Cerrah paşanın kalça üzerine prof. Lerinden oda. Ameliyatın çok yeni daha ağrıların olacak elbet. İyileşme sürecini atlatınca herşey çok farklı olacak. Sabır..Güzel, sağlıklı günler dilerim ailenle..

Çok teşekkür ederim inşallah sizin içinde her şey çok güzel olsun bugünleri hatirlamayin bile..

Selamün aleyküm arkadaşlar yaklaşıl 45 gün önce sağ kalça protez amaliyatı oldum sağ tarafa doğru yolda yürürken hafif eğilme oluyor bu konuda tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi ? Doktora sordum zamanla geçer dedi fizyoterapistin önerdiği hareketleri yap dedi ...

Evet desteksiz yürüyorum pertesden dolayı total kalça protez amaliyatı oldum 3 cm uzadı

daha çok yeni ameliyatın, kaslarda güçsüzlük vardır muhtemelen, kaslar güçlendikçe yürüyüşün normale döner.45 günde desteksiz yürümen büyük başarı

Ameliyatini kim yapti sakincasi yoksa oğrenebilirmiyim

Ankara’da Prof dr. Bülent erdemli

5,6 km yürüyorum merdiven falan desteksiz çıkıyorum. Tek sıkıntı yana doğru eğilme var hafifden bakalım inşaAllah o da düzelir öyleyse

@Mustafaşah

Ben de 3 ay önce çift taraflı kalça protezi ameliyatı oldum. Kalça çıkığı var doğuştan. 31 yaşındayım. Desteksiz yürümeye yeni yeni başladım. Tek bacağım 2 cm kadar kısa. Kısa olan ayağıma terlik giyerek eşitlesem de bir yöne doğru eğiliyorum. Kaslar güçsüz kalıyor. O bacağımın üstünde tek ayak olarak duramıyorum. Leğen kemiğine bağlı kasların zayıflığından kaynaklanıyormuş internetten öğrendiğim kadarıyla.

Ali baktır duydum hatta görüştüm amaliyat yaptığı bir hocamda var. Ama Bülent erdemli yide iyi araştırmıştım korkuyordum zaten amaliyattan onu tercih ettim...

ysfayan

Çift tarafi aynı anda mi yaptı . Bende Ekim ayin da olucam hem kalça çıkığı hemde bacak acik onu düzeltecek

slm
bende Bülent hocanın eski hastasıyım da bir sıkıntı vardı bir ay önce gittim tatildeymiş dönünce ben çağırırım seni dedi hala bekliyorum siz özel hastanede mi ameliyat oldunuz Bülent hocaya

Evet hocam ne gibi bir sıkıntı oldu...

Evet özel hastanede oldum lokman hekim...

Mrb. Bugün 65.günümdeyim. Ve ameliyat olmadan önceki günlerimi özlüyorum. Hala ağrılarım devam ediyor. Uzun süre ayakta kalamıyorum. Tek koltuk değneğiyle ve çok ağır adımlarla ilerliyebiliyorum. Ağrı kesici içmediğim gün yok diyebilirim. Ameliyatı düşünen arkadaşlar yürüyemeyecek duruma gelmeden bu ameliyatı düşünmeyin. Çok uzun ve zor bir süreç. Tabi kişiden kişiye değişebilir. Ben çok zorlanıyorum. İlerleyen günlerde inşallah buraya daha güzel şeyler yazabilirim. Herkesegeçmiş olsun.

Selamün aleyküm arkadaşlar ben kalça protez amaliyatı olalı yaklaşık 2 ay oldu koltuk Deyneklerin atalı 20 gün oldu fakat sabah kalktığımda 1dk falan aksama oluyor geçiyor dinlenincede aynısı oluyor ve yürürken bacak altı baldırlarım kasılıyor bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

merhaba herkese geçmiş olsun nisan 25 Prof Fahri Erdoğana total kalça ameliyatı oldum gayet başarılı geçti 8 cm kısalığım mevcuttu doktor 6.5 cm uzattı şuan çok az bir fark var ameliyttan itibaren uzama olduğu için dayanılmaz sinir ağrılarım oldu.

Gece gündüz ağladım desem yeridir uyku ilaçlarıyla uyudum şükür Şuan sadece parmaklarımda kaldı.Şuan kısalık az olmasına ragmen aksamam devam ediyor doktorum legen kemiğinde herhangi bir eğilme olmadığını kaslar güçlendikçe düz yürüyebileceğimi söyledi benim için çok ağrılı bir süreçti inşallah değecek diye düşünüyorum :)

kalça protezi ve total kalça ameliyatını lütfen aynı tutmayın bir de uzatma olduğu zaman daha da farklı süreçler gerekiyor

Selamüm aleyküm arkadaşlar ben amaliyat olalı iki ay olacak hala yürürken hafif yana eğilme var . Deneyimi olan arkadaşlar paylaşabilir mi ?

Bülent erdemliye de gittim.gerçekten ben asla ve asla bidaha karsilasmak dahi istemem.bu kadar önyargili korkunc bi yaklasim gormedim.beni hasta olarak kabul edemezmis.eger bisi dusunuyorsam da fahri erdogan dogru isimmis.agri kesici ic dedi bana :) saka gibiydi hersey... burda cok acik net yaziyorum,bu da sonucta benim yasadigim bi gercekti malesef...

Selamün aleyküm ben Ankara’da Prof dr BÜlenrt ERDEMLİ ye amaliyat oldum bir ay olmadan bastonları attım ayağım 3cm uzattı şimdi gayet iyim sanırım kastan dolayı biraz yana eğilme bar hafif onunda zamanla geçeceğini söyledi. ayrıca çok da iyidi anlayışlı biraz gölgesi ağır ama önemli olan işinin ehli olması...

Üst Alt