Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Sanem başkan

sağ bacagım 1,5 cm kısa şu an ama benim sorunum kısalıkla alakalı değil 3 ay önce kısalıga ragmen aksamam yoktu tamamen kreclenme nedeniyle eklemimi kullanamıyorum ve aksamaya basladım yürürken :(

tugbac aksama kireçlemenin yol açtığı ağridan dolayi oldu sanirim, ameliyatla giderilir 1 buçuk cm aksamanizda geçer,

@tugbac mrb ben ameliyat olalı nerdeyse 4 ay olacak. Çok pişmanım biraz daha geciktirmediğim için. Hâlâ ağrılarım devam ediyor. Yürümede zorlanıyorum. 1yıl geçmesi gerekiyor tam iyileşmek için. Uzatılan ayağım eşitlenmedi henüz. Zamanla eşitlenir denildi ama bilemem ne olacak. Şimdi fizik tedaviye başladım. Ağrılarım hafifledi.

Bastonsuz yürüyebiliyorum ama ameliyatlı bacak uzun olduğu için aksayarak yürüyorum. Buda yoruyor tabi. Ben benim yaşadıklarımı anlattım. Ameliyat olup olmama konusunda tabiki en son karar sizin. Yaşınız çok genç düzenlik egzersiz ve fizik tedaviyle bir süre daha idare edeceğinizi düşünüyorum.

Selamlar 6 gün önce iki taraftan ayni anda kalça protezi ameliyati oldum bacak arasi mesafe yoktu sifirdi dizim dizime sürtüyordu yürurken ama yuruyordum penguen gibi ama 5 yillik araştirma bu site ve diger sitelerdeki araştirmalar vs videolar yazilar dokdorlar ameliyat olan kişiler ile yaptiğim görüşmeler sonucu karar verdim.

Hastaliğim RA romatoid atritid. Kalça kireçlenmesi 5 yillik penguen yürüşü biter umuduyla gittim adana ortapedia prof.emre toğrul hocaya muayene oldum ikisi ayni anda yapacağini söyledi bende karar verdim ve ameliyat oldum şükür ameliyat ortami vs bise görmedim hissetmedin lokal anestezi ve sakinleştirici aldim uyudum 6 saatlik bir operasyon sonucu bitmişti korkulu rüya yatagimdaydim hic agri yoktu belimde bir kablo elimde bir buton aci oldukca kullandim.

3 güne kadar guzeldi sonrasinsa ilaclar biraz kesildi az biraz hirpalandim ama yinede iki tarafli olduğu icin az bileydi simdi wolker ile yürüyorum yürümeyi unutmuşum resmen ama çok erken daha biliyorum evde ilaclarimi icip egzersizlerimi yapiyorum inş ilerleyen dönenmleri yazacağim yine. Geçmiş olsun allah herkese şifa versin inş bu arada evde rahatim acilar her saat dahada azalıyor hastanede 5 gün kaldim 1 gün hazirlik idi.

Aydun
Nerede ameliyat oldunuz acaba?

serkan27
çok geçmiş olsun şu an iyi olmanıza sevindim istanbulda bu ameliyatı olabileceğim iyi bir doktor arıyorum fizik tedaviye baslayacağım haftaya 1 sene sonra da ameliyat düşünüyorum ama doktor bulmam gerekiyor büyük bir ameliyat çünkü dönüşü yok bir kez olunca..

Babada bazı doktorlar dayanabildigin kadar bekle demişlerdi ancak böyle ağrı Çekerek geçirilen hergun eziyet gibi ..ameliyatını yapan doktorum da beklemenin çok anlamsız olduğunu söyledi eninde sonunda bu ameliyatı olacaktım oldum kurtuldum şimdi 2 ay geçmesine rağmen çok iyiyim ama protez ameliyatlarinda doktor çok önemli çok iyi araştırın işin ehline yaptırın derim ağrı çekmeden uyumak çok güzel ..Allah şifa versin iyi doktorlarla karşılaşırsınız umarim

tugbac Benim ameliyatımı Kayseri'de Ali Baktır yaptı. Başarılı bir amelşyat geçirdiğimi söyledi. Başarılı olduğunu söylemem için benim eskisinden daha iyi olmam gerekiyor. Ama şimdilik bunu diyemeyeceğim. Aylar geçtikçe nasıl bir durum olacak hepsini bu sitede paylaşacağım.

Merhaba gecmis olsun arkadaşlar öncesinde resmî site ve sizlerin yorumlarini okuyarak dkç kireclenmesine bağlı dayanilmaz agrilar neticesinde protez ameliyatı oldum bugun 26 gun oldu. Doktorum yürütece devam üzerine tam basma dedi.Ay sonunda kontrole gideceğim. Ameliyat sonrasi agrim olmadi hastane yatis dönemini saymazsak tabii evdeyim 45 gün rapor verildi. Merak ettigim tam iyilesme saglanacakmi dersiniz yani uzerine tam ne zaman basabilecegim doktorum acele etme diyor .ha bide yüksekte kalca cikigi ile beraber 5,5 cm 2 cm indi.

Ataseher
geçmiş olsun benim romatizmadan dolayı sol kalçama protez takıldı, şuan eskisinden çok daha iyiyim hatta protez olduğunu unutuyorum bazen

Ataseher Merhaba.ayak boy kisaliginizin oranimi bu?yoksa kalcanin yuksekte kalmasi uzunlugunun orani mi?

Mrb ben ameliyat olalı 4 ay olacak. Ama uzattıkları bacakta hiç kısalma olmadı. Hâlâ 3cm uzun.Fizik tedavi doktorum bunun kalıcı olacağını daha düzelme olacağını zannetmiyorum dedi. Arkadaşlar çok tedirginim böyle bir durum yaşayıp bir yıl içinde düzelme olan var mı. Yoksa gerçekten böyle mi kalacağım.

6 ay sonunda düzelir benimde ilk zamanlar 2 cm gibi uzundu 6 ay sonunda düzeldi şimdi 1 buçuk cm kisalik kaldi

Merhaba;

2 taraflı kalça çıkıklığı ameliyatı olmayı düşünüyorum.37 yaşındayım, bazı doktorlar hemen olmamı bazıları ise beklememi söylüyor.

İstanbulda yaşıyorum önerebileceğiniz doktor var mıdır?

Çok tşk ederim şimdiden

Zeynogul

Maltepe üniversitesi hastanesi Doç.Dr.Selim Şanel benim ameliyatımı çok başarılı bir şekilde yaptı.

Tşk ederim, okuduğum yazılarda doktorun çok önemli olduğu vurgulanmış.Başka taviyesi olan varsa bilgi almak isterim.Mehmet Kuddisi Polat ve Davud Yasmin daha önce aldığım öneriler.Çok zor bir karar ve pişman olmak istemiyorum ameliyat olduktan sonra

Öncelikle geçmiş olsun.Hangi doktora ameliyat oldunuz?

gokcesydn merhaba gec gördüm toplamda yüksekte 3,5 cm kısalık giderildi.2 cm kalmis aslunda baktigimda protezli bacak simdilik digerinden uzun ama geçiçi imis kalan 2 cm icin tabanlik mutlaka kullan dedi

Arkadaşlar bugun tam 1 ay oldu .Dünden beri aralıklı olarak kasikta ufak ve geçiçi bir agri oluyor sanki kireclenmeyi hatirlatiyor bana .Korkmuyorum desem yalan olur .

Millet merhabalar;
ben de femur parçalı kırığı sebebiyle ameliyat oldum intermedular kilitli çivi ile yapıldı ameliyatım. 2 ay geçti herhangi bir yürüme veya üstüne basmaya izin yok. Bacaklarımı çok rahat hareket etiriyorum. Fakat sandalyeden aşağı bacağımı sağa ve sola salladığım zaman gırç gırç şeklinde sesler geliyor. Sizde de böyle bişey oldu mu?

Arkadaşlar protezi gevşeyen oldumu nasil belirtileri oluyor cevap verirmisiniz lütfen......

Ataseher protezde gevşeme olunca çok şiddeti yani dayanamayacağın ağrı oluyormuş.

Arkadaşlar merhaba. Bende futboldan dolayı kalça çıkıklığı oldu. taktılar ben çıkarttım böyle bi kaç sefer. artık takılmaz hale gelmişti. bi kaç doktora danıştık kalça protezi olması lazım dediler ama ağrılar dayanılmaz hale geldiği zaman ameliyat ol çünkü protezin ömrü var ne kadar geç olursan o kadar iyi dediler. ben 7-8 sene bu şekilde dolandım. bacağımda 4cm kısalık oluşmuştu. artık ağrılarım dayanılmaz hale gelmişti. 10 metrelik mesafe bile bana ölüm gibi geliyordu.

eskişehir de OP. DR. BURHAN ÖNALAN adında bi doktor var. benim kuzenim onun hemşiresiydi. ona muayene oldum.senin ameliyat zamanın gelmiş dedi. o hastaneye de protez veren benim arkadaşımdı. bana almanyadan ömrü çok uzun seramik platinyum karışımı bi protez getirtti. ve sol kalçamdan ameliyatımı oldum. 2 saat sürdü. lokal anesteziyle yaptılar. estetik dikiş yaptırdım. incecik bir çizgi var şu anda kalçamda. ameliyattan sonraki gün ayağa kaldırdı beni. ama bu seferde sanki sol ayağım uzun gibiydi. hoca oturacak o sen merak etme dedi. 3 gün hastanede yattım. walker la yürüyordum. benim iyileşme sürecim biraz hızlı geçti. 1 hafta walker 1 hafta çift koltuk değneği 1 hafta tek ve 1 ay sonunda ben bastonsuz yürümeye başlamıştım. ama ayağımın üzerine bastığımda kasığımda müthiş bir batma oluyordu ve aksıyordum. doktor korkma üstüne git beynin aksayarak yürümeye alıştığından dolayı öyle olur sen beynine hükmet düzelt kendini demişti.

velhasıl kelam Allah doktorumdan gani gani razı olsun hiç bir problemim yok. çok sağlıklıyım. 17 aralık 2014 de oldum ameliyatımı. ne aksamam var ne de hareket kısıtlılığım. soğuklarda ağrım sızım da olmuyor. hatta hafta da 2 gün halı saha maçı yapıyorum. ama ameliyattan sonra evde bacak egzersizleri yapmanız lazım. çünkü ameliyat olmadan önce sol bacağımda sağ bacağıma göre incelik ve güçsüzlük vardı. ağırlık takarak dolaştım ayağıma 1 ay. güçlensin diye. çok şükür hemen hemen aynılar. yani mezura alıp çevresini ölçsen 1 cm fark çıkar çıkmaz. ameliyat olmaktan korkmayın. çekmeyin o ağrıları. çok araştırın güzel bir doktora ameliyatınızı olun. benim doktorum şu an da eskişehir de özel anadolu hastanesinde. OP. DR. BURHAN ÖNALAN.

herkese geçmiş olsun bugun tam 1 ay oldu şükür çift tarafli ayni anda ameliyat oldum ve 1 haftdir desteksiz yürüyorum wolker ve koltuk degneği yok rahatim ağrim yok şükur araba kullandim bugun dokdorum duymasin. :)) hizli iyilesiyorum ama erken kalkmam ve agri az çekmem zayif olduğum için saniyorum ve tabiki dokdorum ve ekibi ile ilgili saniyorum ilk 15 günü söylemeyin bana ama sonra hepsi geçti çunki ben yürüdüm ve egzersiz yaptim. herkese gecmiş olsun tekrar sua. tek istediğim yan uyumak.

serkan27

geçmiş olsun, ancak çok hızlı ilerliyorsunuz bu çok tehlikeli, özellikle ameliyattan 1 ay sonra araç kullanmanız büyük risk, allah korusun bir kaza yada sert bir darbe sonucu istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Protezin etrafındaki kalça ve bacak kaslarının risk taşımayacak kadar güçlenmesi en az 3 ay alır. Hızlı iyileşeceğim diye acele etmeyin geç olsun güç olmasın.

merhaba herkese geçmiş olsun.2012 yılında sol total kalça protez ameliyatı oldum femur başı değişti gayet iyidi hiç sıkıntım yoktu. fakat son zamanlarda bazı bölgelerde yanma ara ara kilitlenme ayakta ağırlaşma yürürken sıkıntılar başladı doktora gittim röntgen çekildi. doktor şimdi sindigrafi istedi neden sindigrafi istedi anlamadım konuşmlarından anladığım sadece stress kırıkları stress baskısı gibi sözlerdi fikri olan varmı beni bu konuda aydınlatacak.

Arkadaşlar ben 2014 de trafik kazası geçirdim ayak kalça bölgelerimde kirik yoktu yanliz dün asansörden indiktensonra 3 5 adım atarken sol ayağım kaydı ve sol kalcamin üstüne düştüm ne yazıkki kırıldı kalcam bugün ameliyat oldum artık vidaladiladilarmi tam bilmiom yanliz çok agrım var bırak ufak ufak yürümeyi ağrıdan kıpırdamıyorum her saniye acılara yenik düşüyorum ne yapacam ben bilgilendirirmisiniz lütfen ..

aynen kardeşim zaten 3 5 km dağ yolunda kullandim ama rahatim şükür yanlız 2 ayak parmaklarimda aşiri yanma ve batma var dokdorum soğuk su uygulaması yap dedi sinir zedelenmesi felan dedi kontrole az kaldı daha önce bu durumu yaşayan varmi acaba

26 gün önce dogustan kalca cikikligim vardi amaliyat oldum ıstanbul gisbir hastanesinde amaliyat yerimde yanmalar şişmeler sertlesmeler oluyor normal mi sizce

50 gun once bende Dkç kaynakli kireclenmeden protez ameliyatı oldum dikis bolgesinde ağırlık hissi ve sertlik normal bende hala var buyuk bir ameliyat gecirdik ancak şişlik ve yanmayi doktoruna sormalısın gecmis olsun

Üst Alt