Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

4 santim kisalik vardi doktorum amaliyattan ciktiktan sonra santim santim ayarladım dedi. Daha ustune basamiyorum insallah bastigimda daha net göreceğim

Sertlik ve ağırlık hissi bende hala oluyor 3 ay oldu ameliyat olalı doktorum sorun olmadığını söyledi kaslarda kaynaklaniyormus egzersizleri dikkatli yap kaslar kuvvetlendikce geçer dedi.

Arkadaşlar doktorum bana eklem sivisini artırıcı arthri flex isimli bir ilaç yazdı ancak eczanelerde bulamadım kullanan oldumu nereden temin edebilirim genellikle yurt dışında bulunuyormuş bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

bendeki yanma ameliyat bölgesinde değilde ayak parmaklarimda var
ama normalde ağri sizi veya başka sorun yok 40.gün oldu bugun herşey süper cok sükür korkulu rüya ve beklediğim 5 yıl herşeyde var bir hsyir beklemeseydim kaslarim gücünü kaybetmiyecekti şu yanma bie geçse yeter

ben nisan ayında ameliyat oldum doğuştan kalça çıkığı vardı 6.5 kısalık vardı 45 gün hiç basmadım sonra bir ay volkırla çift tek 2 ay bastonla yürüdüm hemen geçeceğini sanıyordum ama zamanla daha iyi oluyorum

10 kasımda amaliyat oldum banada 45 gün sonra üstüne basacaksin dedi şimdi wolker yardimiyla yürüyorum. Dikislerim felan alindi amaliyat yerim açıldı doktorun asistanı artik dışardan enfeksiyon kapmaz dedi ama benim amaliyat yerim şişti ve çok sert sanki ustunde çok ağır yük varmış gibi hissediyorum korkmamak elde değil. Insallah hepimiz bu zorlu süreci atlatirim.

İyi akşamlar. Benim 5 ayım bitti. Sinirler için olan ağrı kesici almadan duramıyorum. Uzun süre ayakta kalamıyorum. Dışarı çıkmaya asla cesaret edemiyorum. Her gün ameliyat olmasaydım deyip duruyorum. Bu ameliyatı düşünen arkadaşım kalça kasın yeterince güçlü değilse bunları çekmeyi göze al. Sadece ben mi böyleyim bilmiyorum. Her gün iyi olma ümidiyle kalkıp hayal kırıklığıyla yatıyorum. Çok üzgünüm ama durum bu.

Merhabalar. Benim bu aralar çok ciddi batma oluyor kalça bölgemde otururken çok rahatsiz edici oluyor bunu yaşayan varmi gevşeme olmuş olabilirmi. 😞

Benim de sıkıntılarım vardı sindigrafi cekildim aseptik gevşeme var yazıyor yarın doktora göstericem

Yanlız ben 7yıl önce ameliyat olmuştum.

gln

Aseptik gevseme protezin gevsemesi bildigim kadariyla,tabiki bu sadece genel bir bilgi,doktorunuz elbette daha dogru bir aciklama yapacaktir.cok gecmis olsun ... nerde kime amaliyat olmustunuz?

gln ara ara batma oluyodu son birkaç gündür çok ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı, kisalmada hissediyorum. Sizindemi batmaniz vardi kaç gün oluyor. Ne yapmak lazim yoksa batma normalmi bilmiyorum

Evet yarın göstericem doktora ne der bilmiyorum .Şuan istanbulda gittim doktora ama ameliyatı bursa tıp fakültesi nde oldum. Sadık hoca ya soy ismini hatırlamıyorum

Sanem başkan benimde protezli ayakta hafif ağrı kısa mesafe yürüyüşte ağırlaşma kasışma tutulma batma da var ettimde ama kişiden kişiye değişiyordur belki tutulmalar başladı bunlar cok dayanılmaz derecede değil dizde ötme de var 1aydır ara ara yaşıyorum dediğim gibi dayanılmaz değil şuan

gln inşallah önemli bişey değildir. Benim ayağimin yerle temasi azaldi gibi hissediyorum dizimin üstünde uyluk kısmında ağrida var kalçada batma.çok yürümekten olan geçici bişeymi bilmiyorum.doktora gorundukten sonra sonucu bizimlede paylaşin lutfen

evet protez gevşemiş lökositli sindigrafi verdi teşekkür ederim .sanırım yeniden ameliyat bursa tıp fakültesinde olmuştum ama şuan kontrollerimi istanbulda yapıyorum

sanem başkan sanada çok geçmiş olsun protez gevşemiş lökositli sindigrafi çekimi verdi şimdide sanırım yeniden ameliyat

Geçmiş olsun gln. Sizin her hangi bir yanlışınızdan dolayı mı gevşedi. Neden 7 yıl sonra gevşemiş herhangi bişey söylediler mi. Bizi bilgilendirirseniz çok seviniriz.

Aydun

çok teşekkür ederim sordum doktora neden oldu ben mi yaptım diye , doktor olabilir bu normal hiç birşey yapmadanda zamanla gevşeye biliyor dedi yada yıllarca bişey olmadan da kalıyormuş .ben 5kilo kadar kilo aldım kendim ona bağlıyorum

gln gevşeme olunca ne gibi değişim oldu peki bizimde bilgimiz olsun, aksama güçsüzlük ayakta kisalma vs oldumu

Sanem başkan
Şuan kısalma ve topallama yok . Kitlenme kasma ve yorulunca bacakta ağırlaşma var ettimde diz ve kalça arası olan kısımdaki etimde yanma batma var arka baldırda ağrı
Bu tarz sıkıntı larım var ağrım arada oluyor ama suan için dayanılmaz ağrılar yok

Mrb arkadaşlar ben kalca cikikligindan amaliyat olali 48 gün oldu doktora gittim bugün CRP 11 çıktı doktorum bu havalarda olabilir dedi acaba AMALIYAT olupta CRP yüksek çıkan var mi
( Crp enfeksiyon demek ) bu amaliyati olan bilir sanirim.

95 gün önce kalça cıkıklıgından dolayı protez ameliyatı oldum 6cm kısalıgım giderildi. Ocagın ilk haftası diger bacagımdan da olcam. 3 gündür desdeksiz yürüyorum ama ayak tabanım cok acıyor ve sişiyor yürüyünce. Birde bacagımda agrı oluyor normal mi?

Arkadaşlar kalça protezi adı altında bir watsapp grubu kuralım orada tecrübelerimizi sıkıntımızı paylaşalım ...

17 Aralık da sol bacağımdan oldum 3 ay sonra diğerinden olucam.3 cm uzatıldı ve ayağımda kasılma uyuşma yanma var bunları yaşayan oldu mu?

Bende 10 kasımda oldum senin yasadiklarimi bende yaşadım aşırı derecede kasiliyordu uyuşma olmadi ama yara yerimde yanma oluyordu. Hepsi normal m.etme ben doktoruma sordugumda kasılma damarlarını uzattigim için kas gevşetici kullanabilirsin dedi ama ozamanlar çok ilaç olduğundan kullanmadim bir süre sonra hepsi gecti 2 ay olacak ayagimin ustune %50 basabiliyorum sadece zamanla Rabbim izin verdikçe her sey yoluna giriyor

Merhaba,
dikis cevresi şişlik sertlik uyuşukluk ne zaman geçiyor kisiye göre değişir ancak benim 3 ay olacak hala ayni bide dikiş yeri altinda herzaman olmuyor ama bir noktada cam kirigi , igne batmasi gibi bir aci oluyor bu normal mi sizlerdede oldumu?
Buz iyi gelir mi vs.vs.

Benim amaliyat olalı 2 ay oldu hala arada sisiyor normal bisi 6 aya kadar sertlikte aynı sekilde tamamen iyileşmesi için bir 6 ayı beklememiz gerekiyor. Ben doktoruma çok sordum sistii, cok sert gibi sorular bana büyük amaliyat geçirdin bunlar tabikide olacak. Sismeyle beraber yanma ateş baş ağrısı olursa ozaman mutlaka haberim olsun dedi. Yani merak etme zamanla hepsi geçecek INSALLAH en önemli şey sabir.

Arkadaşlar DKC amaliyati olup amaliyat olduğu ayağı uzun olan var mi ? Ben amaliyat olalı 2 buçuk ay oldu ve hala aksiyorum amaliyat olduğum ayagim uzun bu zamanla düzelir mi yoksa gercekten amaliyatta fazla mi uzatıldı. Aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mi ?

Slm su toplanması değil ama ayağımda şişlik ve kramplar yaşıyorum, ben de bunu öğrenmek istiyorum.17 aralık da ameliyat oldum.Oturduğum da şişme ve morarma oluyor

Şişlik ve morarma bende de oluyor. 6 aya kadar normal benim bildigim. 4 ay oldu ben ameliyat olalı. Morarma biraz azaldı ama şişlik hala var.

Üst Alt