Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Merhaba @ fatmaekin kirecleme var ancak yukseltici ayakkabilarla idare ediyorum agrim cok az.ameliyat olmaliyim dedigim zamana kadar olmayi dusunmuyorum.
Cvp verilmedigine gore galiba kalca cikigi olanlar bacak guclendirme egzersizi yapmiyor

zeynep82

Ben yapıyorum biraz rahatlıyorum ama bu sıralar ağrım çok fazla ve korkuyorum Ankarada ıyi bir doktor arıyorum iki taraflı kalca çirkinliği önce biri sonra diğeri diyorlar. Kireçlenmeler oluştu bendede. Sıkıntı şu ben topallamiyorum ve bacaklarım arası fark 0.5 cm bişey olursa diye korkuyorum

Anlıyorum.bu forumda okuyorum kslca cikigi ameliyati icin doktor onerisinde bulunuyorlar kalca cikigi konularini dikkatli inceleyin.cift tarafli cikiklarda kisalik az oluyor.bacak egzersizleri internette var ancak cesaret edemiyorum kalcaya zarar veritim diye.hastaneden ogrenmek dogru olan.

Merhaba arkadaşlar yeni robotik total kalça protezi amelyatı olan varmı robotla daha az kesik haha hızlı iyileşme oluyormuş bu konuda bilgi verebilirmisiniz ben demin 2014yılında kalça protezi olmuş arkadsşların yazdıklarını okudum 5 yıl gibi bir zaman oldu artısı eksisi ne oldu teşekkürler arkadaşlar bu amelyato olmadan önce amelyat olacak kalça kasların güçlenmesi gerekli bence birde tek tarflı kalça protez amelyatı iyi bir doktor yaptırmak maliye kaç bin tl

Arkadaşlar 15 gün önce ikinci bacagımdan protez ameliyatı oldum. Bu bacagım digerine göre daha uzun duruyo. Doktoru m eşitlendigini söylüyor ama benim içim rahat etmiyo. Böyle bi durumla karşılaşan var mı?

Mrb Nuray Dede; Ağrıların azaldımı, tecrübeli arkadaşlar zamanla oturuyor diyorlar, İnşallah senin de öyle olur

Agrılarım devam ediyo kalçam vr dizim cok agrıyo doktor da öyle söyledi ama bana cok uzun gibi geliyo

nuray_dede bende 3 ay önce oldum kalca protez amaliyati ve 1 2 santim arası uzun ayagim doktorum zamanla esitlenecegini söylüyor INSALLAH her sey söyledikleri gibi cikar.

Değerli arkadaşlar, forumda 1 sayfa geriye giderseniz protezin oturma meselesinde gerekli açıklamayı orada yapmıştım. Ama galiba ikna edemedim. :(

Agrılar için özel bişey yapıyormusunuz. Uyutmuyo beni bi türlü agrı kesicide fayda etmiyo😰

Merhaba arkadaşlar Total kalça protezi egzersizleri ve total kalça protezleri ile ilgili bir android uygulama var play storeden indirebilirsiniz program adı Miprottesisandroid yanlız ingilizce dili sizlere faydalı olabilir sağlıcakla kalın allah şifalar versin

Kalça protezi yaz çıkıyor ben denedim şimdi oldu ilk program Mi PTC yazıyor programda

Bu agrılar geciyor mu arkadaşalr. Canım cok sıkkın agrılar uyutmuyo. Çift taraflı amelşyat olup gercekden iyileşen var mı😰😰

Benimde 2 taraflı, 3 sene önce ağrılarım başlayınca öğrendim. Hiç bilmeden yıllarca yaşadım. 37 yaşındayım ağrıkesiciler, egzersiz idare ediyorum. ama bir gün olacağım bu ameliyatı. Hemde iki taraflı....
Sizede çok geçmiş olsun Nuray dede. Sizi ve iyileşme sürecinizi takip ediyorum. Şuan burada iki taraflı olan tek sizsiniz.

nuray_dede, ağrı olarak bahsettiğiniz husus kalça bölgenizde olan ameliyat nedenli ağrılar mıdır, yoksa bacağınızın uzamasından kaynaklı olarak daha çok ayağınızda hissettiğiniz yanma, karıncalanma, elektrik çarpması gibi sinir ağrıları mıdır?

Benim 6 cm uzama oldu bacaklarımda. İlk ameliyatımda sinir agrılarım cok oldu. İkinci ameliyatımda kalçamda ve dizimde agrılar var. Sinir agrısı olarak ayagımda hissizlik ve üşüme var sadece.

Nuray hanım öncelikle geçmiş olsun ben de 17 aralıkda ilk ameliyatımı oldum.Ikinci ameliyat için 15 marttan sonra gün verecek doktorum.Ilk ameliyattan sonra hala ayağımda yanma uyuşma kasılma gibi şikayetlerim var.Doktorum bana egzersiz vermedi.ikinci ameliyata kadar bacağım güçlenir mi bilemiyorum.çift taraflı ameliyat olduğunuz için tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.mesela sizin ameliyatlarınız ne kadar ara ile oldu ve ilk ameliyat olduğunuz bacağı güçlendirmek için egzersiz yaptınız mı?Şimdiden tşk ederim.

Zeynogul ben size söyle söyliyim. İki ameliyat arası 4.5 ay sürdü normalde ocakda olacaktım ama doktorumuz kaza geciridigi için subat ayıının 6 sında ikinci ameliyatımı oldum. İlk ameliyatımda 1.5 ay yürütecle 15 günde deynekle yürüdüm. Daha sonra ev içinde deyneksiz yürümeye başladım. İlk başlarda bende hareket yapmıyordum ama daha sonra yapmaya başaldım ve faydasını da gördüm. Yaptıgım büyük harekerler degil kalcayı zorlamayacak hareketler ama hergün düzenli yaparsanız faydasını sizde görürsünz. Bacagımda uzama fazla oldugu için ilk ayagımda hala uyusukluk var doktorum zamanla gececegini söylüyor. İkinci amaeliyat 1. Ye göre daha kolay gecti ve daha cabuk toparlandım. Bugün 20. Gün agrılarım devam ediyo ama günden güne iyi oldugumu hissediyorum. Cok fazla yatmıyotum sürekli geziyorum evin içinde.

Suan tek sıkıntım agrılar birde ayagımı bilekden yukarı kaldıramıyorum. Ameliyattan ilk cıktıgımda cok güzel oynatabiliyordum. Ameliyattan 1 gün sonra yukarı kaldıramadım. Doktorum ameliyattan sonra oynattıgım için sıkıntı olmayacagını zamanla bunun da gececegini söyledi. Bende bekliyorum sabırsızlıkla.

Mrb nuray dede bir önceki günlere göre n asılsın önce onu sormak istiyorum. Ameliyata karar verme sürecini merak ediyorum. Ne zaman kendini hazır hissettin ve hangi aşama da karar verdin kafam o kadar dolu ki nerden başlayacağım bilmiyorum. Ağrım var ama tolere edebiliyorum şuan ama aklımdan hiç çıkmıyo ve çok korkuyorum

Fatmaekin benim son 1 senedir agrılarım arttmışdı. Merdiven cıkmak yol yürümek eziyet halindeydi artık. 10 dk yürüsem 5 dakka oturmak istiyordum. Özel hastanede prof.la görüştüm bana son noktaya kadar dayan daha cok gebcsin dedi 27 yasındayım bu arada. Sonra benim doktorumla görüştüm o da tam tersine hemen ameliyat olmam gerekektigini kalça cıkıklıgımın cok yüksek oldugunu söyledi ve günümü belirledik ve sonuç ameliyat. Zor bir ameliyat öncelikle ve iyileşme süreci uzun öncelikle bunu biiin. Ama herşey geciyo. Suan bende normal yürüyecegim günleri saborsızlıla bekliyorum. Nasıl olduguma gelince ameliyat agrılarım gecti gibi. Ama sinir agrılarım devam ediyo onlarda gecse bende rahatlicam.

Iki bacak arası fark 0.5 cm aksamam da yok ama ağrı var işte ali şehirlioğlu diye bi doktor önerdiler bende ondan randevu alıp gideceğim bakalım ne diyecek yaşım 37 bi kızım var büyütülecek psikolojim bozuluyo farkındayım

Günden güne iyileşmene sevindim sana bakacak biri vardır inşallah güzel haberlerini bekliyorum

Benim bacaklarımda 6 cm uzama oldu. Suan yanımda kız kardesim var 3hafta sonra gidecek sonra ben iki cocugum evde tekiz. Allah kerimdir. İnşallah o zamana kadar yürüteci bırakabilirim. Sizin cift taraflı mı

Evet ama fark yok gibi bişey doktor fark olsaydı şimdiye kadar fark ederdin dedi benim ağrım var 52 kılıyım bide zayıfsın o yüzden geç farkettim dedi. Allah yardımcın olsun umarım yaşları küçük değildir

4 yasında ve 6 yasında.😊 Allahım nerde hasta varsa onun yardımcısı olsun. İnşallah sizde en kısa sürede saglıgınıza kavusursunuz.

Çok küçükler ınş rabbim onların yüzüne bakar ve tez zamanda iyilesirsin. Bu dertten muzdarip olanlara yardımcı olsun

Merhaba. Bende kalça protezi ameliyati oldum 9 ay oluyor. Ancak yuruyusum berbat durumda. Sol kalcadan oldum. Sola dogru yamularak yani topallayarak yuruyorum. Dr um kalca çökmesi normal dizelir diyor. Basina boyle bisey gelen var mi? Iyilesen ya da

Üst Alt