Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Mrb gokcesaydin
Sen de ankaradasin doktor olayını ne yaptın önereceğim bi doktor var mi

Ameliyat öncesi degildi ama simdi esit. Benim durumum biraz farkli ben cocukken ameliyat olmustum ve oynar bas alinmisti erimeden dolayi. Kemik düz baglanmisti bu yuzden hareket kisitliligi vardi fln neyse 18 yil sonra protez ameliyati oldum ama 9 aydir yuruyusum duzelmedi ve bahsettigim cökmeye doktorum normal diyo acikcasi pek guvenmiyorum

bende ameliyat olalı bir yıl oldu sol total kalça ameliyatı oldum izmir dr.şükrü araç benimde kısalıgım 7 cm di suan eşitlendi yalpalayarak yürümem 1.5 yıl surecekmiş ilk ayda kas agrılarım cok fazlaydı suan agrılarım hic yok hepinize gecmiş olsun

Fatmaekin ankarada gitmedigim dr kalmadi.ankara icin berk guclu diyorum. Ama ben fahri erdoganda karar kildim acikcasi.berk hoca cok istekli ve elinden geleni yapmaya gayretli bi dr.her konuda yardimci da oluyor.oldukca fazla protez amaliyati deneyimi de var.eger cok zorunda kalirsam berk hocaya gidicem.ama maddi anlamda toparlayabilirsem benim durumumum kritikligi nedeniyle fahri erdogan'da karar kildim.benim cift tarafli ve dogumsal yuksek kalca cikikligi,fahri hocanin bu konuda cok fazla tecrubesi var.bu iki isim disinda adana da emre togrul hoca iyi.inanki ankarada cok fazla hoca gezdim,kapidan cevirenler,masada kalirsin diyenler...en son bulent atillaya gittim,ben seni aricam diyip beni yolladi bidaha da aramadi :) cok enteresan seyler yasadim.o nedenle berk hoca iyidir...

Nuray dede ben varim 2 tarafli oldum 4 ay oldu sinir ağrisi çektim 15 20 gün ama hepsi geçti bitti ikisi aynı anda oldu prof.dr emre toğrul yapti süperdi herşey 5 yil bosa bekledim bu son mesajim rabbim herkese şifa versin. Varsa sormak istediğinjz mail adresim sürekli açik. Serkan_9919@hotmail.com

gokcesydn ne kadar para gerekli berk hoca için özel hastanede sgk falan geçmez mi fahrettin hoca da istanbul da degilmi ank aradan git gel daha maliyetli gibi geldi bana ınş durumunu toplarsın ve berk hocaya olursunq

Kimtan psikolojik olabilir. İnstegramda deniz algün diye ortabedi doktoru var orda bi videosu var izlemeni tavsiye ederim. Topallama için asker yürüyüşünü öneriyo.

nuraydede tesekkur ederim tafsiyen icin izlicem mutlaka. Ama piskolojik oldugunu sanmiyorum cunku 9 ay olmasina ragmen ustune basinca ya da yuruyunce agirlik oluyo sola dogru cokuyorum. Bende anlamadim acikcasi ins gecer.

Berk hocada benim sigortam karsiliyor.ozel sandik benimkisi.fahri hocada 30 bin kadar fark cikiyor.ama benim dizlerimde de sorun var yani benim durumum pek standart bir kalca protezi amaliyati degil.muhtemelen sizin yalnizca kalcanizdadir problem,berk hoca icin sgk yi inanin ki bilemiyorum.tunalida muayenehanesi var,ama ufuk uni.hastanesinden de randevu alip gidebirsin.

Fahri hoca istanbul fulyada ozel muayenehanesi var.zaten internete yazinca direk bulabilirsin.fahri hoca cok daha komplike amaliyatlarda basarili gibi geldi.buradan da sagolsun bir cok arkadas ve gittigim bir cok ortopedist de fahri hocaya git dediler.ama ankara icin berk guclu kendinden emin ve iyi bi insan işinin ehli guvenilebilinicek bir yapida...oneririm..

Istanbulda benim kalabilme imkanim var.yoksa cok haklisin mesela emre toğrul hoca var adanada,o da çok iyi cok arastirdim ama uzak o nedenle ben orada olamam.kalma imkanin eger yoksa cok haklisin baska sehir maddi anlamda da mutlaka bir yuk getirir.umarim yardimci olabilmisimdir.gecmis olsun herkeze.

Açıklamaların için tşk gokcesydn. Evet sadece kalçamda ama iki taraflı,başka bi sıkıntım yok şükür, aksamam da yok, kısalık 0,5 cm falan dedi dokor, kilom da 52, böyle olunca dktor çabuk toplarsın falan dedi, sakın kilo alma falan dedi. tolere edebildiğim bi ağrım var şuan. Ne zaman ameliyat olurum hiç bilemiyorum şuan araştırma içerisindeyim. Kızımın biraz büyümesini bekleyeceğim sanırsam. Şuan iyi bir doktorum olsun kontrol altında olayım, ameliyat olacağım zaman bunlarla uğraşmayım diyorum. Gerçekten çok teşekkür ediyorum herkese güzel haberleri duydukça mutlu oluyorum. umutlanıyorum. korkularım azalıyor

Bugün doktorumla görüştüm ameliyattan sonra ayagımda düşük ayak gelişti 1 ay oldu ameliyat olalı. Ne zamn iyileşir diye sordum aylar sürer dedi fizik tedaviye gitmek istedim ona da hayır dedi😰 benim gibi ameliyattan sonra düşük ayak yaşayan var mı

Yürümemi cok etkiliyo ayagım yere takılıyo yürürken ne kadar sürede iyileşir bilen var mı😰😰😰

Nuray dede peki doktorun neden kaynaklandığını söyledimi uzatılmış ti 6 cm ondan olabilir mi

fatmaekin Ameliyattan ilk cıktıgımda bi sorun yoktu ameliyattn 1 gün sonra ayagımı yukarı kaldıramadım. Doktora söyledim tabi hemen ameliyattan sonra oynattıgım için bi sorun olmayacagını zamanla düzelecegini söyledi. Yarın 1 ay olcaka ameliyat olalı bacagım güçlenmeye basladı ama ayagımda hala bi hareket yok. Bugün doktora sordum hala bi hareket yok diye iyileşmesinin aylar sürebileceğini söyledi. Ucu acık yani 3 ay 5 ay.... Moralim cok bozuldu yürümemi cık etkiliyo😰

Protez yerlerin vi iyice iyilessin. Onun içinde gerekli tedaviyi olursun moral bozmak yok cocukl arımız için güçlü durmalıyız iyileşmeye çalışmalıyız biraz d aha sabir ve gayret tekrar geçmiş olsun

fatmaekin haklısınız ama tam hersey bitti iyileşecem umuduyla bakarken hep bi sorun cıkıyo. Yani bide zamanı belli degil bu durum kaç ay sürecek. İnşallah Büyük Allahım dualarımı duyar ve artık iyileşrim.

Mrb arkadaslar ben amaliyat olali 4 ay oldu. Benim de cok korkularim oldu ustune basamadim, kizardi morardi ayagimin biri uzun oldu bu gibi sikayetler gayet normal sikayetler gececek bunlar dediklerinde kendi gordugum seylerden hep korkardim ama suan rabbime sukurler olsun duzeldim sadece 25 yildir boyle yurudugum icin bel kismimdan biraz egriliyorum INSALLAH o da gececek. Icinizi ferah tutun Allahin izniyle her sey geciyor ben amaliyatimi Istanbul özel Tuzla Gisbir Hastanesinde Mehmet Turan Kardas 'a oldum. Cok iyi bir doktor adim adim her seyi soyluyor korkup panik olmadığınız taktirde her sey cok guzel ilerliyor herkese cok gecmis olsun.

Tpz sizin de kalça çıkıklıgınız mı vardı yoksa başka bi sebebden mi ameliyat oldunuz

Dogustan kalca cikikligi vardi 5 santim.
Hayir ben tek tarafli oldumm.

Tpz benimde 6 cm uzama oldu bacaklarımda. Benim cift taraflı son ameliyatımda ben bacaklarımın eşitlenecegini beklerken daha uzun oldu. Doktor zamanla eşitlencek diyo ama 1 ay oldu hiç bi kısalma olmadı. Sizinki eşiylendimi. Birde sinir agrınız oldu mu? Ben bu durumdan cok muzdaribim. Yanıyo parmaklarım😰

Olmaz mi hemde nasil o sinir agrisi bende yavas yavas geldi Ama bir gece cok siddetliydi acillerde ugrastim 1 gece boyuncaa. Evet benimm ayagimda uzun oldu daha yeni yeni kendine gelmeye basladi. Banada doktorum zamanlan yerine oturacak dedi bana saka gibi geliyordu. Ama suan gayet iyi yuruyorum sukurler olsun hersey gecici meraketmeyin sadece sabir

Ben hala yürütecle yüüryorum tamamen desteksiz yürümeniz ne kadar zaman aldı

Ne kadar oldu amaliyat olali ben 45 gun wolkerle yurudum 45 gun dayaklarla yurudum. dayaklari attiktan sonra cok zorlandim ayagim uzundu gercekten aciyi felan unutmustum pskolojik olarak cok kotuydum bugun tam bir ay oldu dayaklari atali ve benim ayagim esitlendi sukurler olsun.

1ay oldu bana da bugün. Sizin için zor zamanlar gecmiş ne güzel. İnşallah deyneksiz yürüdügüm zamanları bende görürüm.🙏

Gecer INSALLAH Allah'in izniylee 😊 1 ay cok kisa bir sure ben 2 ay amaliyat oldum ayagimi kaldiramadim hersey zamanla dahda guzel oluyor 😊

İnşallah bundan sonra hersey güzel olur. Bekliyorum sabırsılıkla🙏

Üst Alt