Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Nuray dede gün geçtikçe iyileşiyormusun? Kendini nasıl hissediyorsun ?
Bu arada 8 Mart kadınlar gününüz kutlu olsun

Kas gücü olarak günden güne güçleniyo bacagım hiçbir yere tutunmadan 1 adım atabiliyorum.( bu bile benim için coookk byük bi mutluluk) sinir agrılarım hala gecmedi. Ayagım ya cok yanıyo ya da cok üşüyo ortası yok.

Bu arada sizin ve tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun.🙏🐞

Düşük ayak için de doktorumla konuştum düzelmesinin aylar sürecegini söyledi başka bi açıklama yapmadı. Bende başka bi doktora sordum. Siyatik sinirin asırı gerilmesi durumunda düşük ayak olabilirmiş. Eger sinire ciddi bir zarar verilmediyse ameliyatta büyük bir kısmının 6 ay içinde düzelecegini söyledi. Ben ameliyattan ilk cıktıgımda ayagımı oynatıyodum o yüzden zarar geldigini düşünmüyorum. Suan bi oynama yok ama doktor 6 ay dedi. İnşallah düzelir 6 ay bişi degik 1 ayı gecti bile sonuçda😊😊

merhaba bende total kalça ameliyatı oldum 25 nisanda bir yıl olacak sinir ağrım benimde çok fazlaydı dayanılmaz dereceydi 6 aydan sonra azalmaya başladı ayak parlarım hala gergin tamamen geçmedi egzersizlerimi düzenli olarak yapıyorum ama yürümemin düzelmesi için zamn gerekli gibi görünüyor

mavi.tu.ana benim ilk ameliyatımın üstündende 6 ay gecti aynı benimde sinir agrısı olarak üşüme var hala ama artık rahatsız etmiyo en axından üstünü örtünce ısınıyo. Ve hala eski esnekligine kavusmadı ayagım bir tarafı şiş sürekli.

Protez ameliyatimin üzerinden 6 ay geçti 6 aydır raporluydum ancak 2 gün önce göreve başladım 1.sınıf öğretmeniyim ve kalabalık bir sınıfım var evde iken iyiydim ancak bugün nobetimde vardı ve gerçekten çok zorlandım şuan bacağım ve belim çok ağrıyor kasılma ve ağırlık hissi var umarım bu şekilde devam etmez. Bu durumda doktordan alacağımız raporla nobetten muaf olabiliyormuyuz ne yapmam gerekir bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim

Sol kalçamdan protez ameliyatı geçirdim. 7 cm kısalık vardı, şimdi yok ama sonuç düşük ayak ve uzamadan kaynaklı sinir ağrısı. Ameliyat olalı bir ay oldu. Nöropatik ağrılar ne kadar sürede geçiyor? Ya da geçiyor mu?

Haznaz bende 1 ay önce ameliyat oldum benimde 6 cm uzamam oldu malesef bende de düşük ayak oluştu. Eger sinire ciddi bir zarar verilmemişşse 6 ay içinde büyük bir bölümü düzeliyormuş doktorun dedigi. Sinir agrılarına gelecek olursak bende hala cekiyorum ne zman gececegi belli olmuyor maleseg

benimde 6 cm uzamadan kaynaklı sinir ağrım çok oldu fakat düşük ayak problemi olmadı 10 ay olmasına rağmen parmaklarım hala uyuşuk ama hareket kısıtlaması yok

mavi.tu.ana bende cift taralı ameliyat oldum sag ayagımda bi sıkıntı yok ama sok ayagımda düşük ayak oluştu. Beni de baya zorluyo. Doktor ayagını sürekli dik tut dedi. Ayagımı yastıga dayıyorum bu sefer altında yanma başlıyo. Yastık koymasam ayagım aşşagıya sarkıyo bilegim agrıyo. Cok kötü bş durum yani. Sinir agrılarınız ne kadar sürdü? Benimde 6 cm uzamam oldu
Haznaz sizin ne kadar oldu ameliyat olalı

1,5 ay. Daha yeni ama sinir ağrıları çok bezdirici. Ağrılar ne kadar sürüyor diye merak ediyorum.

Haznaz bende sinir agrısı cekiyorum. İnşallah en kısa sürede gecer. İnsanı canında bezdiriyo bu agrılar.😰

Ben sag bacagımdan ameliyat oldugumd 50 gün sürdü agrılarım. Doktor zaten en az 45 gün sürer demişti.

sinir ağrıları için lyrica ilaç kullandım ayağımda yanmak çivi batması elektrik çarpması var gibi hissediyordum 3 ay çok çok şiddetliydi uyku ilacı kullanarak uyudum altı aydan sonra azalmaya başladı sinir ağısı hiçbir şeye benzemiyor inşallah tez zamanda kurtulursunuz

İnşallah doktorum bi ilaç vermedi bana uyku ilacı bende içiyorum ama ne fayda..

Haznaz çok geçmiş olsun

Ameliyatı nerde oldun? Hangi doktora?

Bu ağrıların sebebi uzatma yapılması mı? Nuray dede, Mavi.tu.ana ve size de çok geçmiş olsun. İnşalah en kısa zamanda biter
ve hayat kaliteniz yükselmiş şekilde yaşamaya devam . Bende iki taraflı kalça çıkıklığı var ve ankara doktor arıyorum o yüzden sordum.

fatmaekin ben ameliyat olmadan önce agrılarım için buradaki devlet hastanesine gitmiştim. Bana ankarada abdurahman bülent erdemli yi önermeişti. Türkiyede bu ameliyatı en iyi yapanlardan biri demişti. Bi araştır istersen. Güzel düleklerin için de teşekkür ederim🙏

Mrb nuray dede birkaç isim var bu konuda çok kararsızım kendimi hazır hissetmiyorum korku da var çok zorlu bir süreç beni bekliyor biliyorum. Şuan dayanabiliyorum ağrılara. Ama gün gelecek sizler gibi bende olacağım senin gibi çift taraflı hemde tek fark kısalık 0.5 cm uzama olmayacak sizlerden anladığım kadarıyla uzatma da nöropatik ağrı oluyor birazda şans işi sanırsam Allah yardımcımız olsun. Nuray dede inan çok iyiyim ıyiki bu ameliyati olmuşum demeni dört gözle bekliyorum hepimize çok geçmiş olsun

fatmaekin uzaman olmazsa cok zorlanmassın. Mesela kireçlemeden falan ameliyat olanlar var 1 ay olmadan deynekleri falan bırakıyolar.

Nuray dede bi de 52 kıloyum doktor çabuk adapte olur vücuduna sakin kilo alma dedi. Zaten zayıf olduğum için seni idare etmiş dedi kilolu olaydın çoktan protezi takmıştın dedi. Bu arada 37 yaşındayım. Şuan çok dikkat ediyorum ameliyati geciktirmek için. Ağır kaldırmıyorum. Eğilip doğrulurken daha dikkatliyim. Öğle araları yürüyüş yapıyorum. Gün de bir kez egzersiz yapıyorum. Ama nereye kadar bilemiyorum.

fatmaekin ameliyattan önce bacak kaslarınızı ne kadar kuvettlendirirseniz o kadar cabuk toparlarsınız. Ona göre egzersiz yapabilirsiniz. Aslında ameliyat cok zor degil. Agrı sızı oluyot tabi sonuçda bi kesi var. Bizi zorlayan bu sinir agrıları. Suan ayagım soguk suyun içinde. Cıkardıgım an yanmaya başlıyo😰😰 bu agrılar da gecerse rahatlicam egzersizlerimi bile dogru düzgğn yapamıyorum bazen

Nuray hanım parmaklarınızı oynatabiliyormusunuz peki?

Fatma hanım Ankara da prof Bülent Atilla’ya oldum ameliyatımı. Çok başarılı bi doktor ama uzatmadan kaynaklı şansızlık oldu işte.

@ haznaz parmaklarımı oynatıyorum. Ben amelşyata 3 te girdim 7 de cıkmışım. O akşam ayagımı oynatoyordum hatta sabah da bi sııntı yoktu ayagımda hiç uyusukluk bile yoktu. Doktor ameliyat bittikden sonra dizimin altına ameliyat çardagları varya yesil olan ondan rulo yapıp koydu. Dizimi yükseltti yani. Diger ayagımda da öyle yapmıştı. O zaman 4 gin boyunca öyle kaldım hatta. Bu sefer ameliyatın sabahı geldi o çarsafları dizimin altından aldı ve yastık koydu. Doktor odadan cıkınca birden bacagım komple uyustu sanki yerinde hiç bacak yokmuş gibi. Benim doktoru geri cagırdık bacagımı yukaru kaldırdı bi iki hareket yaptı ondan sonra uyuşma gitti ama ayak daha yukarı kalkmadı. Doktor keşke. 2, 3 gün daha çarşafları almasaydım dedi. Erken davrandı bu sefer.

Nuray hanım hiç mi oynamıyor ayağınız? Parmaklarınız oynuyor mu?

Aynıyız. İnşallah geri gelir demekten başka bişey gelmiyor elden...

Üst Alt